דבר נציג הבוגרים - אדם גבריאלי

דבר נציג הבוגרים - אדם גבריאלי
כשהתחלתי את הלימודים הייתי בחוסר ודאות מוחלט, היו לי חששות ולא ידעתי אם זו הדרך הנכונה בשבילי וזה הרגיש לי כמו להתחיל לרוץ בלי לדעת לאן, וכמו שניתן לראות אני גם ככה לא חובב גדול של ריצות... כל אחד מאיתנו החליט ללמוד לתואר מסיבות שונות: רכישת השכלה, רכישת מקצוע או סתם כדי לגרום נחת להורים, אבל מה שבטוח הוא שעולם ההנדסה קרץ לנו וזאת הסיבה שבגללה אנחנו פה. מסלול הלימודים לתואר בהנדסה הוא באמת לא מסלול שמתאים לכל אחד, זה מסלול קשה ותובעני ואין ספק שכל אחד מאיתנו יכול להיות גאה בעצמו שהגיע ליום הזה. וכמו כל מסלול קשה כדי להגיע למטרה צריך לעבור דרך ארוכה!

התחלנו את הלימודים בידיעה שאנחנו נכנסים לתקופה ארוכה ואינטנסיבית שיום זה מסמל את סיומה. לאורך הלימודים נתקלנו באתגרים רבים, בהם מבחנים קשים, דרישות גבוהות, עומס מטלות וכמובן מחסור בזמן... כל אלה דרשו מאיתנו תמיד להיות עם "האצבע על הדופק". אבל אם בעוד כמה שנים אשאל כל אחד מכם מה הוא זוכר מהלימודים אני בספק אם התשובה שלו תהיה איזה ציון הוא קיבל בקורס כזה או אחר. בשבילי, ואני בטוח שבשביל רובכם, הלימודים הם לא רק מבחנים, תרגילים וציונים, למדנו פה הרבה מעבר- אנחנו יוצאים מכאן עם כלים רבים שרכשנו בפן המקצועי ובפן האישי, ואני בטוח שאני לא מדבר רק בשם עצמי כשאני אומר שגם הכרנו חברים חדשים שרק בגללם היה שווה לעבור הכל, והם, יחד עם החוויות והזיכרונות הטובים שלקחנו, ילוו אותנו לכל החיים.

אחד הדברים שלמדתי בדרך שעשינו, הוא שבאמת אין דבר העומד בפני הרצון, והמסר שחשוב לי להעביר הוא שאם משהו מספיק חשוב לנו אנחנו יכולים לעמוד בכל מכשול שייערם בדרכנו, כשכמובן אסור לנו לאבד את עצמנו בדרך ואני חושב שהמשפט "חשוב ליהנות מהדרך" צריך להיות מוטו לחיים ולא רק בגדר המלצה.

אני יודע שכל מחזור אומר את זה אבל אני באמת חושב שאנחנו היינו המחזור הכי טוב! ובניגוד לכל בוגר שאומר את זה אני באמת יודע... כי אני בדקתי לכולם תרגילים. אנחנו באמת מחזור יוצא מן הכלל, אנחנו מחזור מגובש ומלא באנשים איכותיים ואני יודע שהיום, כשאנחנו עומדים פה כמהנדסים, מצופה מכל אחד מאיתנו לקחת אחריות, ליזום ולהוביל את החברה שלנו למקום טוב יותר ואני מאחל לנו שנאייש את משרות המפתח בתעשייה ונביא למיצוי את כל הכישורים שרכשנו וכמובן שתמיד נשאף גבוה ונצליח.

בשמי ובשם חבריי הבוגרים והמוסמכים אני רוצה לסיים ולהודות לכמה אנשים שעשו לנו את הדרך הזאת להרבה יותר נעימה. אני רוצה להודות מכל הלב לסגל המכללה האקדמי והמנהלי שהשקיעו בנו, סייעו לנו וליוו אותנו בפרק המשמעותי הזה בחיים שלנו. תודה ענקית למשפחות והחברים שהיו שם ותמכו לאורך כל הדרך. ולבסוף חשוב לי להודות אישית לחברים היקרים שלי - לא יכולתי לעשות את זה בלעדיכם.