אודות מכללת אפקה

מכללת אפקה - המהנדסים של העידן החדש

אפקה, המכללה האקדמית להנדסה בתל-אביב, נמנית עם המוסדות המובילים בתחומה, ופעילותה מוכרת על-ידי המועצה להשכלה גבוהה. בשני העשורים שחלפו מאז הקמתה, בשנת 1996, סיימו כ-7,433 מוסמכים ובוגרים את לימודי ההנדסה לתואר ראשון ושני באפקה, מתוכם כ-18% נשים! בוגרינו השתלבו בתפקידי מפתח בארגונים מקומיים ובינלאומיים בתחומי ההיי-טק, הטכנולוגיה, המחקר והפיתוח, הביטחון, האלקטרוניקה, התוכנה, הרפואה, התעשייה, המכונות והניהול.

כקהילה אקדמית תוססת, אפקה משמשת ביתם האקדמי והמקצועי של מאות שוחרי מקצועות ההנדסה מדי שנה:

  • 340 מרצים וחברי סגל בעלי ניסיון אקדמי ומקצועי
  • כ-3,500 סטודנטים מכל שכבות האוכלוסייה מכל רחבי הארץ
    ומציעה:
  • 7 מסלולי לימוד לתואר ראשון 
  • 6 מסלולי לימוד לתואר שני

כל תכניות הלימוד שלנו לתואר שני נפתחות באישור המל"ג והן בעלות הסמכה קבועה.

מכללת אפקה דוגלת בחתירה בלתי מתפשרת לאיכות אקדמית, למצוינות בהוראה ולטיפוח חדשנות ויצירתיות. בד בבד, מטפחת המכללה חיי חברה פעילים, מעורבות בקהילה ושיתופי פעולה נרחבים עם הקהילה העסקית.

המוניטין של מכללת אפקה בארץ ובעולם ביססו את מעמדה כמוסד אקדמי מוביל ללימודי הנדסה, וכחממה להכשרת מהנדסים מצוינים מומחים על-פי אמות מידה בינלאומיות.

הנדסה היא מקצוע מאתגר, יוקרתי – ומאוד מבוקש: לנוכח הדרישה הגוברת למהנדסים מקצועיים, פועלת המכללה לשימור מעמדה כמוסד אקדמי מוביל ללימודי הנדסה, ומשקיעה משאבים רבים בהכשרת הדור הבא של מהנדסים ומהנדסות מצטיינים.

אם בעבר הסתפקו מהנדסים בפיתוח מוצרים שפתרו בעיות ושיפרו את איכות חיינו, הרי שבמאה ה-21 מהנדס מצוין נדרש להרבה יותר. מעבר לידע המדעי וההנדסי, עליו לרכוש גם השכלה רחבה ולפתח יכולות אישיות מגוונות, כגון: למידה עצמית, מיומנות תקשורתית, יכולת עבודה בצוות רב-תחומי, הנעת עובדים, פתיחות לחדשנות וחשיבה יצירתית.

במכללת אפקה שמנו לנו למטרה להכשיר את המהנדסים והמהנדסות של העידן החדש – ואנחנו מבצעים. הצטרפו לאלפי הבוגרים והבוגרות שבחרו: אפקה!

הסטודנטים באפקה בוחרים במכללה שוב ושוב בשל:

מומחיות בהנדסה

תפיסת ההנדסה עליה מושתתת פעילותה האקדמית של המכללה מבטאת את מכלול האספקטים המרכיבים את החזון, הגישה והעשייה הרב תחומית שלה. האיכות, המצוינות והערך המוסף הייחודי שמניבה תפיסה זו משמרים את מעמדה של אפקה כמכללה מובילה ללימודי מקצועות ההנדסה והופכים את בוגריה למהנדסים מצוינים.

כמכללה האקדמית להנדסה, אפקה מתמחה בלימוד וטיפוח מקצועות ההנדסה השונים ומוסמכת ע"י המועצה להשכלה גבוהה להעניק לבוגריה:

 

תואר ראשון .B.Sc 

תואר שני .M.Sc 

  מדעי הנתונים 

 הנדסה רפואית

  הנדסת חשמל

 מערכות תבוניות

  הנדסה מכנית (הנדסת מכונות)

 הנדסת מערכות

  הנדסת תעשייה וניהול

 הנדסה וניהול

 הנדסת תוכנה 

הנדסת מערכות אנרגיה והספק חשמלי בהתמחות מערכות הספק חשמלי

  מדעי המחשב

הנדסת מערכות אנרגיה והספק חשמלי עם תזה 

 הנדסה רפואית

 

 

חיבור עשייה לתעשייה
הסטודנטים באפקה נהנים ממערכת הקשרים הענפה שפותחו לאורך השנים עם ארגונים, חברות ומוסדות מובילים בתעשיית ההיי-טק וזוכים לחשיפה נרחבת בפני הזדמנויות מקצועיות ועסקיות באמצעות ביקורים, סיורים לימודיים, סמינרים והרצאות מקצועיות מפי אנשי עסקים מובילים בתעשייה.

על מנת לסלול בפני הבוגרים את הדרך להשתלב במהירות בחזית עולם הטכנולוגיה וההיי-טק ולפתח קריירה מקצועית מצליחה ומתגמלת, ועל מנת לשמור על עדכניות, נבנות תכניות הלימוד של המחלקות האקדמיות בשיתוף עם בכירים בתעשייה והן מעודכנות באופן תדיר בהתאם לדרישות ומגמות השוק.

עידוד יזמות ומצוינות

תוכנית Smart-Up לסטודנטים מצטיינים
תוכנית ייחודית, הנפתחת בפניכם מדי שנה, החל מהשנה השנייה ללימודים. מטרת התוכנית היא טיפוח המצוינות האישית והקבוצתית, עידוד סקרנות, יצירתיות ויזמות, חשיבה מערכתית ומעורבות בתעשייה ובקהילה. התוכנית מרכזת אליה את חוד החנית של הסטודנטים במכללת אפקה, העונים לקריטריוני הקבלה. הסטודנטים המתקבלים לתוכנית מהווים קבוצת עילית, המשמשת דוגמא ליתר הסטודנטים כמודל לחתירה להישגיות אקדמית.
במסגרת התוכנית משולבים הסטודנטים במחקרים אקדמיים פעילים ומבצעים מחקר רב-תחומי הכולל מעורבות קהילתית. הסטודנטים נחשפים לתפקידי המחקר והפיתוח בתעשיות השונות, ומשתתפים בכנסים מקצועיים. הסטודנטים זוכים לקורסים ייעודיים ולמגוון פעילויות העשרה לקידום הכשרתם המקצועית, התרבותית והערכית כנדרש בעולם. דגש מיוחד מושם על הפעילות החברתית, וכחלק מתפישת המצוינות, הסטודנטים בתוכנית תורמים לקהילה וזכאים למלגות ולמגוון הטבות.

תוכנית AFEX לסטודנטים יזמים
תוכנית המיועדת לסטודנטים-יזמים, הרוצים להפוך את הרעיון שלהם לסטארט-אפ. התוכנית מתנהלת כמאיץ (accelerator)
וכווללת הרצאות, ליווי צמוד של מנטורים מהתעשייה ו"פתיחת דלתות". סטודנטים המעוניינים להוציא לפועל יזמות בעלת בסיס הנדסי במהלך לימודיהם, יקבלו בתוכנית כלים מעולים לכך: דגש על עקרונות היזמות, ליווי מקצועי וסביבה יזמית-חברתית תומכת.
התוכנית כוללת:
הוראה פרונטלית ויישום החומר על המיזם האישי.
חניכה (מנטורינג) - כל מיזם ילווה ע"י מנטור.
רישות (נטוורקינג) - ניצול מערך הקשרים של המכללה ופתיחת דלתות עבור היזם.

טיפוח עולם מחקר

מחקר יישומי

בניין המעבדות החדש שהוקם מבטא את תפיסת הלימוד הרב תחומית של המכללה, אשר דוגלת בשילובם של הוראה, מחקר ויישום פרויקטים מכל התחומים. הבניין, מהמתקדמים בעולם ההנדסה, מציע לסטודנטים במסלולי הלימוד השונים 30 מעבדות ומרחבי מחקר המאובזרים בציוד חדשני וטכנולוגיות למידה ומחקר מתקדמות, ונועד לעודד סטודנטים וחוקרים לעסוק בתחומים הנוגעים למציאות התעשייתית והכלכלית בה אנו חיים.

מחקר מטפח

באפקה, המחקר מהווה חלק אינטגראלי מהפעילות היום יומית וכלי חיוני המסייע לפרוץ את גבולות הידע האנושי, לקדם ולטפח את הסגל האקדמי, לעסוק בתחומים ונושאים בחזית המדע והטכנולוגיה, לעודד קשרי תעשייה ולחזק את מעמד המכללה כמוסד מצטיין ומוביל להוראת הנדסה ומחקר. ועדת המחקר של המכללה, בראשות פרופ' גדעון לנגהולץ, חרטה על דגלה לעודד את חברי הסגל והסטודנטים לעסוק במחקר, לפרסם מאמרים בעיתונות המקצועית, לסייע בהגשת בקשות לקבלת תקציבי מחקר, ולתרום לאווירת פתיחות וחדשנות באפקה.

מחקר משתף

המשאבים הרבים המושקעים באספקת כלים ותשתיות מחקר נועדו לטפח ולאפשר שיתוף פעולה הדדי ופורה בין חוקרים וצוותי מחקר מדיסציפלינות השונות.

עזרה בהגשמת חלום

שכר הלימוד - באפקה שכר הלימוד הינו ציבורי*, ומוענקות מלגות לימודים לסטודנטים מצטיינים בעלי הישגים גבוהים ולסטודנטים נזקקים.

*בכפוף לקביעת המל"ג המופיע בתקנון שכ"ל לשנה"ל תשפ"ג.

הכוונה תעסוקתית - המרכז לקריירה בהנדסה סייע ומסייע למאות הסטודנטים והבוגרים של המכללה להשתלב בהצלחה בשוק העבודה בתחום התמחותם, במהלך הלימודים או בסיומם, ואפשר למרביתם להתקבל למשרות בהן חשקו.

קריירה מקצועית - לפי סקר תעסוקת הבוגרים, הנערך אחת לשנתיים, 97% מועסקים בתעשייה ו- 85% מועסקים בתחום אותו למדו, השתלבו בהצלחה כמהנדסים, מנהלים ומפתחים בחברות מובילות בארץ ובעולם בתחומי ההיי-טק, הביטחון, האלקטרוניקה, התוכנה, הרפואה, התעשייה, המכונות והניהול. חלקם המשיכו ללימודים אקדמיים לתארים מתקדמים באוניברסיטאות מובילות בארץ. האפשרויות הנפלאות הללו פתוחות גם בפניך.

הרחבת תחומי העשייה הינה חלק אינטגרלי מהפעילות האקדמית של המכללה, אשר מאז הקמתה הכפילה את מספר מסלולי הלימוד. כיום פועלות באפקה 10 מחלקות אקדמיות בשני קמפוסים הכוללים מתקני מחקר, ומרכזי מחקר ידע ויזמות הפועלים בלב הוויית ההיי-טק של תל-אביב ובמרכז העשייה העסקית והטכנולוגית של ישראל.

מהנדס הוא מקצוע מאתגר ויוקרתי הן בהיבט האישי מקצועי, והן בהיבט הלאומי. לנוכח הדרישה הגוברת למהנדסים מקצועיים פועלת המכללה באופן תדיר לשימור מעמדה כפלטפורמה מובילה בתחומה ללימודי הנדסה , ומשקיעה משאבים רבים בהכשרת הדור הבא של מהנדסים מצטיינים.

דיווח שנתי אודות מדיניות מכללת אפקה בנושא קידום וייצוג נשים

אם תמיד חלמת על עתיד מקצועי ותפקיד מפתח בעולמות ההנדסה והטכנולוגיה - אפקה מחכה לך! לייעוץ, פרטים ומידע נוסף, אנחנו זמינים עבורך:
1-800-37-37-10 (חיוג חינם)