תנאי קבלה ורישום לתואר ראשון

אפיקי קבלה ורישום לתואר ראשון

לפניכם פירוט תנאי הקבלה באפיקים השונים לבעלי זכאות לתעודת בגרות*. עליכם לעמוד באחד מהאפיקים:

 • קבלה על סמך פסיכומטרי: סף הקבלה המינימלי לשנת הלימודים תש"פ בכל מחלקות הלימוד הינו ציון 600 בבחינה הפסיכומטרית. תוצאות הבחינה הפסיכומטרית תקפות למשך עשר שנים ממועד הבחינה.
 • קבלה על סמך תעודת בגרות: אפקה מפעילה מסלול קבלה על סמך תעודת בגרות ללא צורך בהיבחנות בבחינה הפסיכומטרית. יוכלו להירשם מועמדים בעלי זכאות לתעודת בגרות מלאה, כאשר נדרשת בגרות במתמטיקה 4 יחידות בציון 85 ומעלה / 5 יחידות בציון 75 ומעלה. בנוסף יש להציג בגרות באנגלית 4 יחידות בציון 70 ומעלה.
 • קבלה על סמך דיפלומת הנדסאי: דיפלומת הנדסאי מה"ט / משרד החינוך בממוצע ציונים של 85 לפחות, במבחנים החיצוניים ופרויקט הגמר (לא כולל הגנה על פרויקט גמר או ציוני מעבדות). 
 • קבלה על סמך לימודים קודמים: תואר אקדמי מלא ממוסד אקדמי מוכר, ובלבד שממוצע הציונים הוא 80 ומעלה.
  * בכל אפיקי הקבלה חובה לעמוד בתנאי הסף לבגרות – 4 יח"ל במתמטיקה בציון 80 ומעלה או 5 יח"ל במתמטיקה בציון 70 ומעלה ו-5 יח"ל בפיסיקה בציון 60 ומעלה ולהגיע לרמת מתחילים באנגלית בבחינת הסיווג. מועמד שאינו עומד בתנאים יידרש לעבור קורסי מבוא טרם תחילת הלימודים. 
  אם אינכם עומדים בתנאי הקבלה לרשותכם מסלולים נוספים: תוכנית בדרך להנדסה ומכינה קדם–אקדמית ייעודית, למידע נוסף על המכינות ותכניות הההכנה >>

  בעת ההרשמה לתואר ראשון .B.Sc יש לצרף את המסמכים הבאים:

 • תעודה מקורית או צילום של התעודה ואישור "נאמן למקור" מבית הספר התיכון או אישור מקורי של משרד החינוך על ציוני הבגרות ועל זכאות לתעודת בגרות.
 • תעודת זהות/ רשיון נהיגה

לבעלי תעודת בגרות מחו"ל: יש להביא אישור ממשרד החינוך, המכיר בתעודת הבגרות כשוות ערך לתעודת בגרות ישראלית. את האישור הנ"ל ניתן להשיג בטלפון: 02-5601371, היחידה לאישורי השכלה תיכונית. 

ההרשמה ללימודי תואר ראשון מתקיימת במשרדי מחלקת ייעוץ לימודים שבמכללה. בעת ההרשמה יש להצטייד בתעודות מקוריות.

הליך הרישום

הרישום לשנת הלימודים תש"פ יפתח ב-1.12.18.
תנאי הרישום ותנאי הקבלה לתכניות הלימוד השונות הינם אחידים. המידע מעודכן לשנת הלימודים תש"פ.

ביצוע הרשמה


ניתן לבצע את הרישום לפתיחת הליך קבלה ללימודים באתר שלנו או אצל יועצי הלימודים בשעות קבלת קהל. צור קשר >>

רישום באתר האינטרנט:

 • עליכם למלא את טופס ההרשמה באתר >>
 • יש לבצע תשלום של דמי רישום, עלות הרישום און ליין -300 ₪, לידיעתכם המערכת מאובטחת. לתשומת לבכם, דמי הרישום אינם מוחזרים גם בהליך ביטול הרשמה.
 • דמי הרישום אינם מבטיחים קבלה ללימודים ו/או שמירת מקום.

 

פגישת ייעוץ ורישום אצל יועצי הלימודים

ניתן לתאם פגישת ייעוץ ללא תשלום עם יועצי הלימודים ולשמוע על מסלולי הלימודים, התמחויות, אפשרויות תעסוקה ועוד. במסגרת הפגישה ניתן יהיה להתחיל בתהליך הרישום. יש להצטייד במסמכים המעידים על השכלתך תעודת בגרות/ פסיכומטרי/ תעודת הנדסאי.

הנכם מוזמנים ליצור קשר עם מרכז הייעוץ שלנו ולתאם פגישת ייעוץ:
ימים א'-ה': 09:00-19:00 | יום ו': 09:00-13:00 
כתובתנו : מבצע קדש 38 תל אביב, בניין הפיקוס קומת כניסה.
טלפון 03-7688680
דוא"ל  mirsham@afeka.ac.il