התמחות במכטרוניקה-רובוטיקה

כמה מילים על מכטרוניקה-רובוטיקה

מכטרוניקה היא תחום הנדסה אינטרדיסציפלינרי העוסק במכשור אלקטרו-מכני ומשלב בין הנדסה מכנית, הנדסת חשמל ואלקטרוניקה והנדסת תוכנה. התחום שצמח מתוך שילוב של מכשור מכני ובקרה אלקטרונית נועד ליצור מערכות משולבות רב תכליתיות פשוטות, אמינות, וזולות יותר, התפתח במרוצת הזמן גם לתחומים אחרים. רובוטים, כלי רכב אוטונומיים, מערכות ייצור, מצלמות עם מיקוד אוטומטי, כוננים קשיחים וכיוצא באלה הן מערכות מכטרוניות הכוללות תשתית מכנית, אלמנטים אלקטרוניים ובקרה ממוחשבת.

יתרונות ההתמחות במכטרוניקה-רובוטיקה של מכללת אפקה

ההתמחות במכטרוניקה-רובוטיקה מעניקה לסטודנטים ידע רחב במגוון תחומי ההנדסה. תכנית הלימודים מתמקדת בתחומי הרובוטיקה והבקרה ומשלבת לימודי תוכנה ואלקטרוניקה בכדי להכשיר את הבוגרים לעבודה מולטי דסיפלינרית עם מערכות משולבות, ולהתמודדות עם אתגרים טכנולוגיים רב-תחומיים מתקדמים. ההשכלה הרב תחומית שמעניקה ההתמחות בתכנית הייחודית של אפקה, מציידת את בוגריה בארגז כלים נוסף לעבודה עם מערכות אלקטרוניקה ותוכנה, ומאפשרת להם, לתכנן מערכות בקלות רבה יותר ולהעמיק את הזיקה לתחומי הטכנולוגיה המתקדמת, הבקרה והמיכון המדויק המאפיינים את עולם ההייטק.

העתיד המקצועי של בוגרי במכטרוניקה-רובוטיקה

התמתחות במסלול מכטרוניקה-רובוטיקה של אפקה פותחת בפני בוגריה עולם שלם של אפשרויות להשתלב בתעשיית הרובוטיקה, על מגוון נגזרותיה, ובתחומי פיתוח מערכות מכטרוניות ומערכות בקרה, האופייניים לארגונים במגזרי ההיי-טק, התעשייה הצבאית והתעשייה האווירית, בהם רב הביקוש למומחים בנושאי בקרה ומערכות מכטרוניות.