התמחות במכטרוניקה-רובוטיקה

כמה מילים על ההתמחות במכטרוניקה-רובוטיקה

מכטרוניקה היא תחום הנדסה רב-תחומי העוסק במכשור אלקטרו-מכני ומשלב בין הנדסה מכנית, הנדסת חשמל ואלקטרוניקה והנדסת תוכנה. התחום צמח מתוך מיזוג בין מכשור מכני ובקרה אלקטרונית, ונועד ליצור מערכות משולבות רב-תכליתיות פשוטות, אמינות וזולות. במרוצת הזמן התפתח והתרחב התחום, והוא כולל כיום גם תכנון וייצור שלרובוטים, כלי רכב אוטונומיים, מערכות ייצור, מצלמות עם מיקוד אוטומטי ועוד.  

יתרונות ההתמחות במכטרוניקה-רובוטיקה של מכללת אפקה

ההתמחות במכטרוניקה-רובוטיקה מעניקה לסטודנטים ידע רחב במגוון תחומי הנדסה. תוכנית הלימודים מתמקדת ברובוטיקה ובבקרה ומשלבת לימודי תוכנה ואלקטרוניקה כדי להכשיר את הבוגרים לעבודה עם מערכות משולבות, ולהתמודדות עם אתגרים טכנולוגיים רב-תחומיים מתקדמים. ההשכלה המקיפההנרכשת בהתמחות בתוכנית הייחודית של אפקה מציידת את בוגריה בארגז כלים נוסף לעבודה עם מערכות אלקטרוניקה ותוכנה. בוגרי ההתמחות יכולים לתכנן מערכות בקלות רבה יותר ולהעמיק את זיקתם לתחומי הטכנולוגיה המתקדמת, הבקרה והמיכון המדויק, המאפיינים את עולם ההיי-טק. 

העתיד המקצועי של בוגרי במכטרוניקה-רובוטיקה

ההתמתחות במכטרוניקה-רובוטיקה באפקה פותחת בפני בוגריה מגוון אפשרויות להשתלב בתעשיית הרובוטיקה על שללנגזרותיה, ובפיתוח מערכות מכטרוניות ומערכות בקרה בחברות היי-טק, בתעשייה הצבאית ובתעשייה האווירית.