סטודנטים מאפקה ניצחו בתחרות ECOMOTION !

רומן שולמן ודוד דביר פיתחו יחד מערכת לרכב חשמלי המשפרת את ביצועי המערכת ומוזילה את המחיר.  

מיזם TurboGEN, החל בעקבות השתתפות בפרויקט Afeka Racing Team) ART) באפקה, שמטרתו הייתה בניית רכב מרוץ חשמלי. שם הכירו רומן שולמן - סטודנט להנדסה מכנית, התמחות במערכות רכב, ודוד דביר - סטודנט להנדסת תעשייה וניהול. במהלך פרויקט זה, זיהו השניים בעיות עקרוניות להכנסת רכב חשמלי לשימוש המוני בתחבורה, וצמח רעיון לביצוע פרויקט יזמי, אשר יפתור בעיות אלו.

מיזם TurboGEN הוקם על בסיס פרויקט גמר אותו מבצע רומן שולמן. המערכת אשר פותחה, מגדילה את טווח הנסיעה לרכב חשמלי, באמצעות טכנולוגיית "מיקרו טורבו גנרטור" (Micro Turbine Generator). בנוסף, המערכת מאפשרת להקטין את כמות הסוללות ברכב הנדרשת לנסיעה, ולהגדיל את טווח הנסיעה בטעינה אחת לטווח בלתי מוגבל, פיתוחים חדשניים אלו, יקטינו משמעותית את מחיר הרכב לצרכן. ואם נסכם את יכולות המערכת נקבל מערכת חדשנית המאפשרת לקבל רכב עם ביצועים של רכב חשמלי, נוחות שימוש יומי של רכב רגיל, ומחיר של רכב היברידי.

לאחר אינספור שעות עבודה, קידום, פיתוח וגיוס משקיעים, נבחר מיזם TurboGEN להשתתף בתחרות Ecomotion challenge  לאחר שגבר על יותר מ- 50 מתמודדים! המיזם זכה להשתתף באקסלרטור של אקומושיון ובפרס בסך 100,000 ש"ח להמשך העבודה והפיתוח.