סיוע לסטודנטים בעלי צרכים מיוחדים

הסיוע מיועד לסטודנטים עם צרכים מיוחדים, המאובחנים כבעלי לקויות למידה/הפרעות קשב וריכוז, מוגבלויות פיזיות ומוטוריות/רפואיות, לקויות חושיות (לקות ראייה, לקות שמיעה), עולים חדשים ובני מיעוטים.

ייעוץ אישי

סטודנטים החווים קשיים בלימודיהם, מוזמנים לפנות לייעוץ והכוונה לשיפור תהליכי הלמידה שלהם. ההכוונה מותאמת לקשיים האישיים ומציאת דרכי התמודדות ונמשכת לאורך הלימודים. כמו כן, ניתן לקבל מענה לשאלות בנושא לקויות למידה והשלכותיהן, ייעוץ בענייני אבחון והכוונה לטיפול מתאים.

שיעורי עזר מסובסדים

עזרה לימודית פרטנית (מתבצעת על פי הצורך, ללא מסגרת מפגשים קבועה מראש) ע"י סטודנטים מצטיינים מהמכללה, בתשלום מסובסד.

חונכות מתמשכת

חונכות קבועה של שעתיים בשבוע לאורך כל הסמסטר. עזרה מותאמת לצרכיו הייחודיים של הפונה לטובת הבנה מעמיקה יותר של החומר הנלמד במסגרת הרצאות/תרגולים. מספר המקומות מוגבל. מותנה בשיחה אישית. כל בקשה נשקלת לגופה ונתונה להחלטת הדקאנט.

אתר גול

קיימת הנחה משמעותית לשימוש באתר http://www.gool.co.il  - אתר לתרגול מקצועות לימוד, בעיקר של שנה א'. ניתן לקבל הנחה עבור שלושה קורסים בסמסטר. יש לשלוח פניה באפקה נט ולפרט באלו קורסים תרצו לקבל הנחה.

טכנולוגיה מסייעת ללמידה

במכללה מותקנות תוכנות שונות המסייעות לעקיפת קשיים (כגון תוכנת הקראה) ולייעול תהליכי למידה. ניתן לקבל ייעוץ והדרכה בנושא. במכללה מותקנות תוכנות הקראה מסוג Natural reader על כל מחשבי המכללה.

עזרה בלימודי אנגלית

במכללה מתקיימים מידי סמסטר קורסים ייעודיים לסטודנטים עם לקויות למידה. בקורסים אלו מספר מצומצם של משתתפים, שימוש בתוכנות הקראה ממוחשבות לאורך כל הסמסטר במסגרת הכיתה, מורות בעלות הכשרה וניסיון בהוראת אנגלית ללקויי למידה. הרשמה דרך מנהל הסטודנטים.

ייעוץ קריירה מותאם 

המרכז לקריירה בהנדסה מעמיד שירותי קריירה מותאמים, הן ברמת סדנאות קבוצתיות והן בהתאמה אישית, בליווי פרטני, בתהליך היציאה לשוק העבודה, לסטודנטים ולבוגרים, גם לאחר סיום התואר.

נושאי ההדרכות כוללים:
  • ניהול קריירה; ניתוח חברות ותפקידים – מה עושה מהנדס בשוק העבודה?  
  • היכן מסתתרות המשרות? מאגרי מידע ואיתור משרות ומיתוג אישי ברשת לינקדאין  
  • כתיבת קורות חיים ומכתב מקדים
  • הצגה עצמית והכנה לראיון

 

שירותים נוספים:

  •  ניתן לתאם פגישת ייעוץ אישית בתיאום מראש
  •  משרות דרושים לסטודנטים ובוגרי אפקה מתפרסמות באפקה נט ולמיילים האישיים.
  •  עבור סטודנטים ובוגרי אפקה, ההשתתפות בתהליך הייעוץ ושירותים ההכוון הנם הינם ללא תשלום.
  •  שת"פ עם המטה לשילוב אנשים עם מוגבלות בעבודהלהלן קישור ללוח המשרות האינטרנטי של המטה לשילוב אנשים עם מוגבלות בעבודה במשרד הכלכלה www.mtlm.org.il/jobs. לוח זה מכיל מאות הזדמנויות עבודה בשוק החופשי לאנשים המתמודדים עם חסמים בכניסה לעולם העבודה על רקע סוגים ורמות שונות של מוגבלויות. היצע המשרות בלוח משתנה מדי שבוע, ומכיל מאגר מתחדש של משרות במגוון תחומי עיסוק ותפקידים.  

למידע נוסף - המרכז לקריירה בהנדסה

תמיכה רגשית

פעמים רבות נלווים ללקויות הלמידה קשיי התמודדות, חרדות הקשורות ללימודים וכדומה. המרכז מאפשר קשר מתמשך לאורך השנה לייעוץ ומעקב ומספק תמיכה, הכוונה ואוזן קשבת בעת הצורך. יש לציין כי במרכז לא מתבצע טיפול פסיכולוגי פורמאלי. במקרה הצורך יופנה הסטודנט לטיפול זה.

טיפול פסיכולוגי מסובסד, כולל פגישת ייעוץ ראשונית בעלות סמלית

מכללת אפקה מקיימת שיתוף פעולה עם מכון טריאסט-שריג, במסגרתו סטודנטים מהמכללה יכולים לקבל טיפול פסיכולוגי במחיר מוזל. המכון נמצא בקרבת המכללה.

ראו אפשרויות סיוע נוספות הזמינות לכלל הסטודנטים במכללה.