סיוע לימודי לכלל הסטודנטים

סיוע לימודי לכלל הסטודנטים מאגר חונכים 
בתוך קורס "דקאנט" ב - 
moodle, נמצא מאגר החונכים של המכללה, לשימושכם. מדובר ברשימה ובה סטודנטים הלומדים במכללה ויכולים לשמש כחונכים בלימוד מקצועות שונים. עלות שעת שיעור 50 ₪, הפנייה ישירות לסטודנט המלמד.


קבוצות תגבור

מנהל הסטודנטים מפעיל שיעורי תגבור קבוצתיים, למקצועות שונים בשנה א', במחיר מסובסד (עבור כלל הסטודנטים).
לפרטים יש לפנות למנהל הסטודנטים.

 

אתר GOOL

www.gool.co.il

אתר לתרגול מקצועות לימוד, בעיקר של שנה א'.לכלל הסטודנטים של אפקה הנחה משמעותית ברכישת הקורסים.  

 

הרצאות ב"זמן אפקה"

לאורך השנה מתקיימות הרצאות העשרה ב"זמן אפקה" (ימי רביעי, בשעה 13:00). בין היתר מתקיימות הרצאות בנושאים הקשורים לשיפור מיומנויות למידה, לקויות למידה ועוד. יש לעקוב אחר הפרסומים.

 

ייעוץ אישי לשיפור מיומנויות למידה והתמודדות עם קשיים בלמידה

סטודנטים החווים קשיים בלימודיהם, מוזמנים לפנות לייעוץ והכוונה לשיפור תהליכי הלמידה שלהם. ההכוונה מותאמת לקשיים האישיים ומציאת דרכי התמודדות ונמשכת לאורך הלימודים. כמו כן, ניתן לקבל מענה לשאלות בנושא לקויות למידה והשלכותיהן, ייעוץ בענייני אבחון והכוונה לטיפול מתאים. יש לפנות לקרן גולומבוביץ בדקאנט, דרך אפקה נט.

             

סדנאות 

לאורך השנה מתקיימות סדנאות בנושא שיפור מיומנויות למידה, הכנה לבחינות, ארגון זמן ועוד. המעבר ללימודים באקדמיה אינו תמיד פשוט, גם למי שהצטיין בלימודיו עד כה. האקדמיה מציבה אתגרים חדשים שלא נתקלנו בהם קודם לכן ודורשת התאמה של סגנון הלימוד לקצב, לרמה, להיקף החומר ומורכבותו. ניסיון העבר מראה כי סטודנטים רבים לא ממשים את הפוטנציאל הגלום בהם בין היתר בשל למידה לא נכונה באופן כללי ובמיוחד בלמידה למבחנים.

על מנת לסייע להסתגלות מהירה ומוצלחת, מציע הדקאנט מספר סדנאות לשיפור מיומנויות הלמידה האקדמיות:


ללמוד איך ללמוד

הכוונה לתהליכי למידה נכונים ויעילים, תוך התייחסות להתמודדות עם קשיים ומכשולים שונים בלימודים. כולל טיפים לתרגול, לזיכרון, להבנה ועוד. הסדנא כוללת מפגש חד פעמי של שעתיים.


מיקוד ואפקטיביות בהתנהלות לימודית

היומן מבולגן? לא מצליחים לעמוד בעומס? שוב דוחים הכל לרגע האחרון? בסדנא נתמקד בניהול זמן ומטרות אישיות במהלך הלמידה ונלמד כיצד להגיע לביצוע מקסימלי. הסדנא כוללת שני מפגשים של שעתיים.


הכנה לבחינות

בסדנא נסרוק את ההכנות והלמידה החל מההתארגנות לתקופת הבחינות ועד לגישה נכונה למבחן ולשאלות שבו. נציג עקרונות מרכזיים בלמידה בכלל בלמידה ולקראת מבחנים בפרט. ננסה ליצור מודעות לשגיאות ומכשולים בלמידה למבחנים ולתת כלים לרכישת הרגלים חדשים. הסדנא כוללת מפגש חד פעמי של שעתיים.


חרדת בחינות

מטרת הסדנא הקניית שיטות להתמודדות עם לחץ וחרדה לקראת הבחינות, תוך שילוב מיומנויות למידהמפגש חד פעמי של 3 שעות.


מיינדפולנס

סדנת קשיבות, תרגול מודעות וקשב, נמצאה כמועילה לתפקוד כשרי קשב וריכוז והתמודדות עם לחץ. מחקרים מעידים על השפעה לטובה מבחינה קוגנטיבית, רפואית ורגשית.  מיועדת לסטודנטים עם קשיי ריכוז ולקויות למידה. הסדנא מתקיימת במסגרת מחקרו של דר' ריקרדו טרש מאונ' תל-אביב על השפעות תרגול מיינדפולנס על תפקודי קשב וריכוז. 8 מפגשים של שעתיים. למידע נוסף על הסדנא >>