אודות מרכז החדשות והיזמות

אודות המרכז

בעולם העבודה המודרני כל מהנדס חייב להיות חדשן ויזם. את הדברים הטריוויאלים יעשו מכונות ותוכנות לומדות. מרכז היזמות והחדשנות של אפקה הוקם על מנת אפשר לקהל הסטודנטים, הסגל והבוגרים סביבה חווייתית ומסגרת להתנסות והתפתחות בנושאי יזמות וחדשנות במגוון רחב של פעילויות, ובכך לרכוש את הרב-תחומיות ואת סט הכישורים והערכים החיוניים למהנדס המודרני.

מודל הפעולה של המרכז ואופי הפעילויות תוכננו כך שכל אחת ואחד ימצאו את עצמם ואת תחום העניין הקרוב לליבם ושמסביבו ירצו לעסוק בחדשנות ויזמות, גם אם מטרתם אינה להקים מיזם. מ MEETUP (מפגש חד פעמי), ואם ירצה, עד ל STARTUP (תוכנית ארוכת טווח להקמת מיזם). פעילויות המרכז מועברות בצורה מאד יישומית ובאווירה מיוחדת דבר המייצר וחווית לימודים מעניינת, יעילה ושונה מהרגיל.

בהיותנו חלק בלתי נפרד מהחברה והתעשייה, מרכז היזמות והחדשנות מקדם שיתופי פעולה רבים, ומרכיב נכבד מהפעילויות נעשה בשיתוף פעולה פעיל והדוק עם חברות, ארגונים, מרכזים רפואיים ועוד. כמו-כן, בפעילויות משולב צוות נרחב של מנטורים ומרצים שהם אנשי תעשיה מנוסים ומומחים בתחומם.

מודל פעולה (איך?)

מרכז החדשנות פועל בצורה של משפך:

בחלק העליון של המשפך מתקיימות פעילויות חשיפה שאינן דורשות מחוייבות רבה מהמשתתפים, למשל ערבי עיון חד פעמיים. ככל שיורדים במורד המשפך, הפעילויות הולכות ונהיות תובעניות יותר. למשל סדנאות. ובקצה התחתון של המשפך ניתן למצוא תוכניות ארוכות טווח הנמשכות מספר חודשים.

מודל זה מאפשר לכל אחד ואחת למצוא את מקומו ברצף החדשנות. כל אחד יכול "להיכנס" למשפך היכן שנח לו ולפעול באזורים שנח לו בהם. יש מי שיתחילאת התהליך בקצה העליון של המשפך, ואם הוא מעוניין  הוא יתקדם במורד המשפך. ויש כאלו שיכנסו למשפך באזור מסויים וישארו שם.

Some description