קורסים אקדמיים - מידע כללי

במיוחד עבור סטודנטים שלא יהיו זמינים לתכני חדשנות ויזמות מעבר לשעות הלימודים, הכנסנו קורסים גם לתוכנית האקדמית. תכני הלימוד נגזרו מהנושאים הכי עדכניים בעולם החדשנות והיזמות, ומועברים על-ידי המרצים הטובים בתחום. הקורסים הינם כלליים ומזכים ב- 2 נ"ז.

מבוא ליזמות

נעסוק בהבנת עקרונות ומושגי יסוד ביזמות טכנולוגית והתמקדות בסיכויים ובסיכונים הטמונים בגיבוש יוזמות חדשות. בין הנושאים שידונו בקורס: מה דרוש כדי להיות יזם מצליח, זיהוי הזדמנויות עסקיות, איתור הצורך/הבעיה, ביצוע בדיקת כדאיות, גיוס הון למימון, אסטרטגיה ועוד.

מייקרים ודיגום מהיר

הקורס יסקור אמצעי דיגום ויצירה מהירה באמצעות דגם להמחשת הקונספט או הוכחת היתכנות טכנולוגית באמצעים שונים – לרבות מדפסות תלת ממד וחותכי לייזר ויכלול גם עבודה מעשית וביקור במעבדת מייקרים ועוד. בסוף הקורס התלמידים יבנו רובוט שיכלול אלמנטים שונים שנלמדו בקורס.

יזמות ואחריות חברתית

המרכז מקדם את המודעות לאחריות חברתית ומקיים את הקורס על מנת להצמיח סטודנטים שיתרמו לקהילה באמצעות הקמת מיזמים ופרויקטים על פי שיטות וכלים שילמדו בקורס. הקורס ייתן דגש על הסביבה השונה בה פועלים מיזמים חברתיים וכן על החשיבות להקמת והנעת מיזמים כאלו.