מר גדעון קוך

סגל ההוראה

רקע אקדמי

בוגר מאוניברסיטת תל אביב במתמטיקה ומדעי המחשב. מוסמך מאוניברסיטת  Heriot-Watt סקוטלנד במנהל עסקים. בעל תעודות הוקרה על פעילות מתמשכת וענפה לפיתוח קשרי תעשיה למכללה ועל תרומתו להוראה במחלקה לתעשייה וניהול במכללה. מחבר ועורך הספר יסודות התקשוב הוצאת הוד עמי. מקדם את השילוב של הנדסה וניהול כמודל יעיל לניהול מיטבי של פרויקטים. מומחה בהנדסת מידע הכוללת תשתיות מחשוב מבוזרות, ניתוח מערכות ופיתוח מערכות מבוססות אינטרנט.

רקע מקצועי

בעל ניסיון עשיר בתעשייה כמנתח מערכות בפרויקט מנהל בתי הספר (מנב"ס) במשרד החינוך, מנהל מחלקת פיתוח GSM ו-SS7 בקומברס ומנהל פיתוח פרויקט תמחור לחברות סלולר מבוססות GSM בפורמולה. המערכת כללה פיתוח חדשני של מערכת מבוססת GRID לביצוע חישוב תמחיר רחב נתונים. מפתח ומיישם מערכות גלובליות להנדסת מערכות (WBS Planner) וניהול פרויקטים  (PM Suit) והטמעתם במשרדי סמך של משרד ראש הממשלה ובחברות טכנולוגיה מתקדמות בארץ בחו"ל. מלווה חברות בניהול פרויקטים הנדסיים.

הוראה

ניהול מערכתי של פרויקטים הנדסת מערכות וניהול פרויקטים, המחלקה להנדסת חשמל ומכנית (תשס"א – תשע"ה)

ניהול פרויקטים למחלקת תעשיה וניהול (תשס"ג – תשע"ה)

הנדסת מידע תשתיות, ניתוח ופיתוח מבוסס PHP למחלקת לתעשייה וניהול (תשע"ג – תשע"ה)

חשבונאות המחלקת לתעשייה וניהול (תשס"ג – תשע"ד)

כלכלה למהנדסים המחלקת לתעשייה וניהול  (תשס"ג – תשע"א)

סדנת פיתוח למחלקה להנדסת תוכנה (תשס"ט)

יזמות עסקית קורס כללי (תשס"א – תשס"ג)

מרצה בחיל מודיעין ומשרד ראש הממשלה

ניהול פרויקטים בעידן ה-Agail

ניהול פרויקטים לשיפור וייעול תהליכים בארגון

הגדרת תהליכים ונהלים

הגדרת נהלי פרויקט הגמר במכללה (תשס"ג)

עוד על נושאי ההוראה >>

מחקר

מערכות מידע לניהול פרויקטים המערכות מאפשרות לצוותי הפעולה של הפרויקט לקבל את המטלות שלהם מתוך המערכת תוך פעילות שוטפת של כל הגורמים הניהוליים. המחקר בודק את השינוי בתהליכי הניהול והפעילות ותרומתם לנושאים הבאים:

    • שיפור מוטיבציה
    • ניהול עצמי של אנשי הצוות בפרויקט
    • מחויבות עצמית גבוהה יותר

יישום מודל Dynamic Work Breakdown Structure במספר חברות בעולם המציג את חבילות העבודה על גווניו השונים: עץ המוצר, שלבי הביצוע, הארגון המבצע, חלופות, וסיכונים בכל שלב ושלב של הפרויקט.

פיתוח ויישום מודל Global Wisdom . המודל משפר את מודל ה-V המקובל בהנדסת מערכות ככלי לשיפור המחויבות האישית של כל אנשי הצוות המעורבים בפרויקט בשלבי התכנון. מספר ארגונים אימצו את התהליך לצורך שיפור התהליך ואיסוף מידע לאורך זמן.

למידע נוסף >> 

פרסומים

מחבר ועורך של הספר יסודות התקשוב הוצאת הוד עמי

מודל Dynamic Work Breakdown Structure כנס PMI ה-14 ישראל 2012

לפרסומים נוספים >>

רקע תעשייתי

ייעוץ וליווי חברות היי טק ומשרדי סמך של משרד ראש הממשלה.

מנתח מערכות בפרויקט מנהל בתי הספר (מנב"ס) במשרד החינוך, מנהל מחלקת פיתוח GSM ו-SS7 בקומברס ומנהל פיתוח פרויקט תמחור לחברות סלולר מבוססות GSM  בפורמולה. המערכת כללה פיתוח חדשני של מערכת מבוססת GRID לביצוע חישוב תמחיר רחב נתונים.

מפתח ומיישם מערכות גלובליות להנדסת מערכות (WBS Planner) וניהול פרויקטים  (PM Suit) והטמעתם במשרדי סמך של משרד ראש הממשלה ובחברות טכנולוגיה מתקדמות בארץ בחו"ל. מלווה חברות בפרויקטים הנדסיים לאורך כל מחזור החיים של הפרויקט.