מה ההבדל בין תואר BA ל BSC

תואר B.S.c לעומת B.A

בחירת התואר הראשון אצל מרבית האנשים מותנית בתחום הידע בו מבקשים להעמיק ולהתמקצע, ופחות בשם התואר עצמו. אך למעשה השם, הוא שם המשחק: תארים מסוגים שונים פותחים דלתות מגוונות אשר סוללות את הדרך לאפיקי תעסוקה הנבדלים זה מזה במהותם. לכן כל שנותר הוא, לבחור את השביל המתאים ביותר עבורכם.

מה פירוש השם?
קיימים 2 סוגים משמעותיים של תואר ראשון, המאגדים תחתם את מרבית המקצועות הקיימים בשוק כיום, ופותחים את מיטב דלתות הקריירה הרלוונטיות: B.A ו- B.Sc. תואר ראשון מסוג B.A פירושו Bachelor Of Arts, בוגר באמנות, כלומר זהו התואר שניתן לסטודנט המסיים את הכשרתו באחד מתחומי האמנויות או מדעי הרוח. ואילו תואר ראשון בשם B.Sc, משמעותו Bachelor Of Science, בוגר תואר במדעים, והוא מעיד על בקיאות במדעים מדויקים: פיזיקה, מתמטיקה, וכמובן הנדסה לסוגיה.

אילו דלתות תעסוקה כל אחד מהם פותח?
כל אחד מבין סוגי התואר הראשון סולל לכם את הדרך לאפיקי קריירה שונים לחלוטין, כך למשל בעלי תואר ראשון בוגר באמנות יכולים למצוא הזדמנויות תעסוקה בתחומים כגון: תפקידים ממשלתיים לסוגיהם, מדיה, פרסום, חינוך, אדמיניסטרציה ועוד. מנגד, תואר ראשון בוגר במדעים מהווה כמעין מפתח מאסטר שיעביר אתכם בדלת לקריירה בתחומים הבאים: ביטחון, כלכלה, בריאות, מזון, רווחה, הייטק, בתפקידים כגון - מפתח תוכנה, גנטיקאי, טכנאי רנטגן, גיאולוג, וכמו גם במקצועות ההנדסה השונים, הרבים והמגוונים. מקצועות מדעיים בכללותם, ובפרט מקצועות ההנדסה - ''מקצועות הייטק'' הופכים להיות המובילים והמבוקשים ביותר בשוק התעסוקה כיום. ידיעתם מהווה כרטיס כניסה לתעשייה הכי משגשגת, ופותחת את הדלת להזדמנויות התעסוקה היוקרתיות ביותר.


מה ההבדל בין תואר ba ל bsc

אז איזה תואר ראשון הכי מתאים לי?
כמובן שהעניין תלוי אך ורק בכם, בהיכרות שלכם עם עצמכם, עם החוזקות והאהבות שלכם, התחומים שאתם נמשכים אליהם. אך בעוד שתואר בוגר באמנות מעניק את מיטב הכלים להתבונן במציאות החיים כפי שהיא, לנתח ולפרש אותה מפרספקטיבות שונות ומגוונות, התואר בוגר במדעים הוא זה שנותן את הכלים לפלס את הדרך בתוכה, לקחת חלק פעיל בעיצובה, ולהתברג במקצועות המובילים והרלוונטיים ביותר בשוק העבודה.

מהנדסים - ידם בכל
חשוב לציין שגם בוגרי תואר B.A יכולים ליהנות מקריירה מספקת ועשירה באחד (או יותר) מבין התחומים שצוינו לעיל, אך ניכר כי הנטייה הטבעית של שוק העבודה העכשווי (מגמה שצפויה להימשך גם עשרות שנים קדימה) היא לכיוון תחומי המדעים המדויקים, לרבות הנדסה, המשולבת במכלול תחומי החיים, מפשטת ומנגישה תהליכים מורכבים והופכת אותם לאפשריים, אפקטיביים, ידידותיים לשימוש. לכן העוסקים במלאכה נהנים מקריירה ארוכת טווח עם משכורות עתק בתפקידי מפתח, בארגונים המובילים בארץ ובעולם.

מבין המבחר הבלתי נתפס של תהליכים שמקצועות ההנדסה השונים פועלים לקידומם, יצירתם ופיתוחם בזמן אמת, ניתן למצוא: תפעול אפליקציות בסמארטפונים, בתים חכמים, תשתיות התחבורה הציבורית, הרמזורים בכבישים, מזון ועוד. כך שהביקוש לבוגרי תואר במדעים מדויקים בכלל, ובהנדסה בפרט, בעלי כישורים רלוונטיים הולך וגובר מדי שנה, וצפוי עוד להתעצם בשנים הקרובות.

רוצים להיות מהנדסים?

הנה 5 סיבות ללמוד במכללת אפקה:

בהתאם לצימאון לאנשים בעלי הכשרה במדעים המדויקים, קמו מספר מוסדות אקדמיים המעניקים תואר B.Sc אך מכללת אפקה נבדלת מכולם, וצועדת בראשם, מהסיבות הבאות:

1. תכנית לימודים חדשנית ועדכנית המותאמת באופן מדויק לתהליכים ומגמות בתעשייה העכשווית.

2. סגל אקדמי איכותי - מגוון המרצים במכללה הם מהמובילים בתחומם, וכך מעניקים לסטודנטים מהידע והניסיון העשיר שלהם.

3. סביבה לימודית עוטפת - הסטודנטים של מכללת אפקה נהנים מגישה למעבדות מודרניות, ציוד מתקדם ומכשור חדשני שמסייע להם להפיק את המיטב מהחומר הנלמד, וליישם אותו בצורה אופטימלית.

4. מסלולי לימוד - במכללת אפקה יש 2 מסלולי לימוד שהסטודנטים יכולים לבחור מהם, בהתאם לשגרת חייהם - מסלול לימודי בוקר ומסלול לימודי ערב, זאת כדי לוודא שהם יקבלו את מיטב הכלים להצלחה, תוך התחשבות והתאמה לצרכיהם הייחודיים.

5. זיקה לתעשייה - למכללת אפקה מערך קשרים מרשים עם מגוון חברות, מוסדות וארגונים מובילים בתעשיית ההייטק, כך היא מספקת לסטודנטים שלה חשיפה למגוון הזדמנויות באמצעות ביקורים, סיורים לימודיים, סמינרים והרצאות מפי דמויות מפתח בתעשייה.