מה ההבדל בין תואר BA ל BSC

תואר B.S.c לעומת B.A

בחירת תואר ראשון אצל מרבית האנשים מותנית בתחום הידע בו מבקשים להעמיק ולהתמקצע, ופחות בשם התואר עצמו. אך למעשה השם, הוא שם המשחק: תארים מסוגים שונים פותחים דלתות מגוונות אשר סוללות את הדרך לאפיקי תעסוקה הנבדלים זה מזה במהותם. לכן כל שנותר הוא, לבחור את השביל המתאים ביותר עבורכם.

מה פירוש השם?
קיימים 2 סוגים משמעותיים של תואר ראשון, המאגדים תחתם את מרבית המקצועות הקיימים בשוק כיום, ופותחים את מיטב דלתות הקריירה הרלוונטיות: B.A ו- B.Sc. תואר ראשון v B.A פירושו Bachelor Of Arts, בוגר באמנות- ניתן לסטודנט המסיים את הכשרתו באחד מתחומי האומנות או מדעי הרוח. תואר ראשון B.Sc, משמעותו Bachelor Of Science, בוגר תואר במדעים, והוא מעיד על בקיאות במדעים מדויקים: פיזיקה, מתמטיקה, וכמובן הנדסה לסוגיה. .

אילו דלתות תעסוקה כל אחד מהם פותח?
כל אחד מסוגי התארים המוזכרים מעלה סולל לכם את הדרך לאפיקי קריירה שונים לחלוטין.
כך למשל בעלי תואר ראשון בוגר באמנות יכולים למצוא הזדמנויות תעסוקה בתחומים דוגמת: תפקידים ממשלתיים לסוגיהם, מדיה, פרסום, חינוך, אדמיניסטרציה ועוד. מנגד, תואר ראשון בוגר במדעים מהווה כמעין מפתח מאסטר שיעביר אתכם בדלת לקריירה בתחומים הבאים: ביטחון, כלכלה, בריאות, מזון, רווחה, הייטק, בתפקידים כגון - מפתח תוכנה, גנטיקאי, טכנאי רנטגן, גיאולוג, וכמו גם במקצועות ההנדסה השונים, הרבים והמגוונים. מקצועות מדעיים בכללותם, ובפרט מקצועות ההנדסה- ''מקצועות הייטק'' הופכים להיות המובילים והמבוקשים ביותר בשוק התעסוקה כיום. ידיעתם מהווה כרטיס כניסה לתעשייה הכי משגשגת, ופותחת את הדלת להזדמנויות התעסוקה היוקרתיות ביותר.
מה ההבדל בין תואר ba ל bsc

אז איזה תואר ראשון הכי מתאים לי?
כמובן שהעניין תלוי אך ורק בכם, בהיכרות שלכם עם עצמכם, עם החוזקות והאהבות שלכם והתחומים שאתם נמשכים אליהם.
בעוד שתואר בוגר באמנות מעניק את מיטב הכלים להתבונן במציאות החיים כפי שהיא, לנתח ולפרש אותה מפרספקטיבות שונות ומגוונות, התואר בוגר במדעים נותן את הכלים לפלס את הדרך בתוכה, לקחת חלק פעיל בעיצובה, ולהתברג במקצועות המובילים והרלוונטיים ביותר בשוק העבודה
.

מהנדסים - ידם בכל
טענה רווחת הינה כי 65% מתלמידי כיתה א' יעבדו בבגרותם במקצועות שאינם קיימים כיום.
הטכנולוגיה הינה חלק בלתי נפרד מחיינו, היא משפיעה עלינו ומהווה מנוף מרכזי לצמיחתה של כלכלת מדינת ישראל. כמובן שבוגרי תואר
B.A יכולים ליהנות מקריירה מספקת ועשירה באחד (או יותר) מהתחומים שצוינו לעיל, אך עושה רושם כי הנטייה הטבעית של שוק העבודה העכשווי (מגמה שצפויה להימשך גם עשרות שנים קדימה) היא לכיוון תחומי המדעים המדויקים, לרבות הנדסה, המשולבת במכלול תחומי החיים, מפשטת ומנגישה תהליכים מורכבים והופכת אותם לאפשריים, אפקטיביים, ידידותיים לשימוש.
בוגרי התארים המדעיים נהנים מקריירה ארוכת טווח עם משכורות גבוהות בתפקידי מפתח, בארגונים המובילים בארץ ובעולם.


מבין המבחר הבלתי נתפס של תהליכים שמקצועות ההנדסה השונים פועלים לקידומם, יצירתם ופיתוחם בזמן אמת, ניתן למצוא: תפעול אפליקציות, בתים חכמים, תשתיות התחבורה הציבורית, הרמזורים בכבישים, מזון ועוד. כל אלו הופכים את שהביקוש לבוגרי תואר במדעים מדויקים בכלל, ובהנדסה בפרט, בעלי כישורים רלוונטיים הולך וגובר מדי שנה, וצפוי עוד להתעצם בשנים הקרובות.

רוצים להיות מהנדסים?

הנה כמה סיבות ללמוד במכללת אפקה:

בהתאם לצימאון לאנשים בעלי הכשרה במדעים המדויקים, קמו מספר מוסדות אקדמיים המעניקים תואר B.Sc אך מכללת אפקה נבדלת מכולם, וצועדת בראשם, מהסיבות הבאות:

  • אפקה מציעה איכות אקדמית גבוהה, סגל מצוין וגישות חדשניות ויצירתיות ללמידה ולהוראה.
  • אפקה מכשירה מהנדסות ומהנדסים לפתח מוצרים שיפתרו בעיות וישפרו את איכות החיים.
  • אפקה פתוחה לחדשנות ומעודדת חשיבה יצירתית בקרב מגוון המרצים במכללה והסטודנטים.
  • אפקה מסייעת לסטודנטיות ולסטודנטים שלה לרכוש כישורים חיוניים לעולם התעסוקה כמו: עבודה בצוות רב-תחומי, למידה עצמית ויכולת תקשורת אפקטיבית.
  • אפקה מטפחת חיי חברה פעילים ותוססים.
  • אפקה מקפידה לשלב בלימודי ההנדסה פרויקטים של מעורבות בקהילה ושיתוף פעולה עם התעשייה ועם מערכת החינוך ומגזרים שונים במשק.
  • בוגרי המכללה משתלבים בתפקידי מחקר ופיתוח בתעשייה.