סטודנטית להנדסה מכנית בפרויקט מעורבות אישית

רותם לוי, סטודנטית להנדסה מכנית לקחה חלק בתוכנית מעורבות חברתית של אפקה הנקראת "גשר ללימודים אקדמיים", בה חונכים סטודנטים תלמידי חטיבה ותיכון ובתמורה מקבלים מלגה.

במסגרת התוכנית, העבירה רותם שיעורי עזר במתמטיקה לכיתות ז-יב, בתיכון לבנות ראשית ביד אליהו, המאופיין באוכלוסייה של עולים חדשים, רובם מהמגזר האתיופי. שיעורי התגבור שהעבירה רותם עזרו לתלמידות לצלוח את הבגרויות במתמטיקה, ובנוסף לעזרה הלימודית, נוצרו בינה לבין הבנות גם קשרים אישיים. קשרי חברות אלו, גרמו לרותם לחשוב על דרכים נוספות לתרומה לביה"ס ולבנות הלומדות בו, וכך היא החליטה להשאיר חותם נוסף ע"י קישוט החצר המרכזית בציור קיר גדול ומרשים.


הציור בכניסה לתיכון ראשית


רותם מציירת על קירות כתחביב מגיל 15, ולעיתים גם כעיסוק צדדי. על הרעיון לקישוט החצר היא סיפרה ליחידה למעורבות חברתית באפקה וזו נרתמה ע"י הבאת הצבעים לציור. המיקום אשר נבחר לציור הוא מאגר מים גדול הנמצא בפתח התיכון ועל הבחירה דווקא בסיפור יונה והדג מספרת רותם:" התיכון אותו חנכתי הינו תיכון דתי, לכן חיפשתי סיפור תנכ"י. בסיפור יונה והדג - יונה נמלט משליחות וברח לים, הדג בלע אותו והחזירו אל החוף לביצוע שליחותו, מוסר ההשכל הוא שאי אפשר לברוח משליחות, וזה בדיוק מה שאני מרגישה. קיבלתי מתנה מסוימת ואני חייבת להעבירה הלאה, השליחות שלי הייתה לעזור לבנות לעבור את הבגרות במתמטיקה וביצעתי אותה בשמחה וברצון רב".  למידע נוסף על תכניות אפקה למעורבות בקהילה >>