כך תגיעו לעמדות מפתח בהייטק

כך תגיעו לעמדות מפתח בהייטק

תואר ראשון בהנדסה הוא בהחלט "כרטיס הכניסה" לתעשיית ההייטק ולמקצוע נחשק ומתגמל. אלא שהדרך לביסוס הקריירה, הגדלת אפשרויות התעסוקה וקידום לעמדות מפתח בתעשייה, עוברת דרך לימודי תואר שני בהנדסה.

שוק העבודה מאיר פנים לבוגרי לימודי הנדסה. דו"ח של רשות החדשנות וסטארט-אפ ניישן סנטרל מגלה כי קיים מחסור של למעלה מ-18 אלף משרות בתעשיית הייטק בישראל. הדו"ח אף מצביע על מגמת עלייה עקבית בשכרם של העובדים בתעשיית ההייטק בעשור האחרון. נתונים אלו, לצד סביבת עבודה מפנקת ותנאי עבודה אטרקטיביים במיוחד, מובילים עוד ועוד סטודנטים ללמוד הנדסה. 

שוק העבודה מאיר פנים לבוגרי לימודי הנדסה
אלא ששוק העבודה הדינמי כיום, מחייב את אלו ששואפים להגיע לעמדות מפתח, להישאר עם האצבע על הדופק וליצור לעצמם ערך מוסף. ניסיון מעשי הוא נדבך חשוב ביותר אך לא רק. לימודי תואר שני בהנדסה למשל, מעניקים ידע אקדמי עדכני ומקיף, לצד פיתוח של מיומנויות וכישורים שחיוניים להמשך תעסוקתם. כך, למשל, הסטודנטים יכולים להעמיק את הלימודים בתחום אותו למדו בתואר הראשון, להפוך למומחים בתחומם ובכך להגדיל את הסיכוי שלהם להתקדם לעמדות בכירות בתחום העיסוק שלהם. לחילופין, ועל רקע הביקוש ההולך וגובר למהנדסים בעלי ידע ממגוון תחומי הנדסה, ניתן ללמוד תחום משלים או שונה, ובכך ליהנות משילוב בין-תחומי ייחודי שמרחיב משמעותיות את אפשרויות התעסוקה וההשתכרות שלהם.
אופי הלימודים בתוכניות התואר השני מבוסס על יישום פרקטי של הידע, ניתוח מקרי בוחן, ומקנה לסטודנטים כלים חשובים לקבלת החלטות, ראייה מערכתית עמוקה, מיומנויות ניהול וזיהוי בזמן אמת של תהליכים ומגמות חדשניות.
 

מסלול הלימודים בתואר שני מאפשר שילוב של לימודים ועבודה, ובסיומו יקבלו הסטודנטים תואר שני (M.Sc) בהנדסה. במסלול פועלות חמש תוכניות:

תואר שני בהנדסת מערכות אנרגיה והספק חשמלי 

בעידן שבו משאבי הטבע הולכים ומתכלים ומאידך הצורך באנרגיה וחשמל רק הולך וגובר, נדרשים מומחים לתחום האנרגיה וההספק חשמלי. מומחים אלו ידעו לתכנן את מערך האנרגיה לעיר חכמה, בתים חכמים וצרכים אחרים, לפתח ולהטמיע טכנולוגיות חדשות וידידותיות לסביבה ולפקח על מערכי אנרגיה של ארגונים וחברות מובילות. תוכנית הלימודים הרב-תחומית המחברת בין ההנדסה המכנית להנדסת חשמל תקנה לכם כלים מעשיים וראייה רחבה, ותניע את הקריירה שלכם לאחד התחומים המתפתחים והמבוקשים ביותר לשוק.
התכנית נלמדת במסלול מחקרי (עם תזה) ועיוני (ללא תזה). סטודנטים נבחרים במסלול המחקרי שיעמדו בתנאי ועדת הקבלה ויקדישו את עיקר זמנם למחקר אקדמי יזכו למלגת קיום מיוחדת


תואר שני בהנדסת אנרגיההנדסה וניהול 

בתעשיית ההייטק מחפשים כיום מהנדסים עם כלים ניהוליים - שמכירים את ההיבט העסקי לצד ההיבט המדעי-הנדסי. בתכנית הנדסה וניהול קיימות שלוש התמחויות, המותאמות לצרכי התעשייה ומקנות העמקה וכלים יישומיים בכל אחת מהן. ההתמחות במערכות עסקיות מתמקדת בניהול מוצר ותהליכים פיננסיים ועסקיים, ההתמחות במערכות תשתית מקנה ידע תיאורטי ויישומי במערכות מידע מרחבי ותכנון מערכות מים וביוב, ואילו ההתמחות במערכות שירות מעניקה כלים פרקטיים בניתוח BIG DATA, תפעול השירות וניהול תהליכי חדשנות.


הנדסת מערכות

ההתפתחויות הטכנולוגיות המואצות מחייבת פיתוח של פרויקטים טכנולוגיים רב תחומיים ומורכבים. מהנדס המערכות הוא למעשה "המנצח" של התזמורת כולה ומי שיודע לתכנן, לבקר ולסנכרן בין מערכות, תהליכים ופרויקטים. תוכנית התואר השני תאפשר לכם לראות את התהליכים ממבט מערכתי, רב תחומי ואינטגרטיבי ולדעת לנהל מערכות מורכבות, פרויקטים ותהליכים טכנולוגיים פורצי דרך.

מערכות תבוניות

רובוט שיודע לאבחן מחלות באמצעות קול, מקרר שמסוגל להזמין מוצרים וחיישנים שמעבירים מידע רפואי זה לזה באופן אוטומטי – כל אלו הן דוגמה למערכות תבוניות המבוססות על בינה מלאכותית, BIG DATA ומערכות תבוניות אחרות שנמצאות בהתפתחות מואצת. תוכנית הלימודים תעניק לכם את כל הידע בתחום, בהתאמה לצרכי השוק, ותאפשר לכם להפוך למומחים באחד התחומים המבוקשים והצומחים ביותר בהייטק.

הנדסה רפואית תואר שני - חדש!

כבר שנים רבות שרפואה מרחוק ורפואה דיגיטלית הפכו להיות חלק מהחיים של כולנו דבר לו אנו עדים במיוחד בשנים האחרונות. 
התחום, שיציב ברלוונטיות שלו ומתפתח כל העת, צמא לאנשי ידע בתחום שיאיישו משרות מפתח בליבת עשיית ההנדסה והרפואה. הלימודים באפקה יספקו לכם כלים להשתלבות בתעשייה מרתקת ומספקת בה מפתחים פתרונות טכנולוגיים חדשניים למצבים רפואיים מורכבי, לאבחון, טיפול, שיקום ועוד.


מעוניינים לקחת את הקריירה שלכם לשלב הבא? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: