כך תגיעו לעמדות מפתח בהייטק

כך תגיעו לעמדות מפתח בהייטק

תואר ראשון בהנדסה הוא בהחלט "כרטיס הכניסה" לתעשיית ההייטק ולמקצוע נחשק ומתגמל. אלא שהדרך לביסוס הקריירה, הגדלת אפשרויות התעסוקה וקידום לעמדות מפתח בתעשייה, עוברת דרך לימודי תואר שני בהנדסה.

שוק העבודה מאיר פנים לבוגרי לימודי הנדסה. דו"ח חדש של רשות החדשנות וסטארט-אפ ניישן סנטרל מגלה כי רק במחצית הראשונה של 2020 גויסו לתחום למעלה מ-33 אלף עובדים חדשים, ונכון להיום קיים מחסור של למעלה מ-18 אלף משרות בתעשיית הייטק בישראל. הדו"ח אף מצביע על מגמת עלייה עקבית בשכרם של העובדים בתעשיית ההייטק בעשור האחרון. נתונים אלו, לצד סביבת עבודה מפנקת ותנאי עבודה אטרקטיביים במיוחד, מובילים עוד ועוד סטודנטים ללמוד הנדסה. 

שוק העבודה מאיר פנים לבוגרי לימודי הנדסה
אלא ששוק העבודה הדינמי כיום, מחייב את אלו ששואפים להגיע לעמדות מפתח, להישאר עם האצבע על הדופק וליצור לעצמם ערך מוסף. ניסיון מעשי הוא נדבך חשוב ביותר אך לא רק. לימודי תואר שני בהנדסה למשל, מעניקים ידע אקדמי עדכני ומקיף, לצד פיתוח של מיומנויות וכישורים שחיוניים להמשך תעסוקתם. כך, למשל, הסטודנטים יכולים להעמיק את הלימודים בתחום אותו למדו בתואר הראשון, להפוך למומחים בתחומם ובכך להגדיל את הסיכוי שלהם להתקדם לעמדות בכירות בתחום העיסוק שלהם. לחילופין, ועל רקע הביקוש ההולך וגובר למהנדסים בעלי ידע ממגוון תחומי הנדסה, ניתן ללמוד תחום משלים או שונה, ובכך ליהנות משילוב בין-תחומי ייחודי שמרחיב משמעותיות את אפשרויות התעסוקה וההשתכרות שלהם.
אופי הלימודים בתוכניות התואר השני מבוסס על יישום פרקטי של הידע, ניתוח מקרי בוחן, ומקנה לסטודנטים כלים חשובים לקבלת החלטות, ראייה מערכתית עמוקה, מיומנויות ניהול וזיהוי בזמן אמת של תהליכים ומגמות חדשניות.
 

מסלול הלימודים בתואר שני מאפשר שילוב של לימודים ועבודה, ובסיומו יקבלו הסטודנטים תואר שני (M.Sc) בהנדסה. במסלול פועלות חמש תוכניות:

תואר שני בהנדסת מערכות אנרגיה והספק חשמלי 

בעידן שבו משאבי הטבע הולכים ומתכלים ומאידך הצורך באנרגיה וחשמל רק הולך וגובר, נדרשים מומחים לתחום האנרגיה וההספק חשמלי. מומחים אלו ידעו לתכנן את מערך האנרגיה לעיר חכמה, בתים חכמים וצרכים אחרים, לפתח ולהטמיע טכנולוגיות חדשות וידידותיות לסביבה ולפקח על מערכי אנרגיה של ארגונים וחברות מובילות. תוכנית הלימודים הרב-תחומית המחברת בין ההנדסה המכנית להנדסת חשמל תקנה לכם כלים מעשיים וראייה רחבה, ותניע את הקריירה שלכם לאחד התחומים המתפתחים והמבוקשים ביותר לשוק.
התכנית נלמדת במסלול מחקרי (עם תזה) ועיוני (ללא תזה). סטודנטים נבחרים במסלול המחקרי שיעמדו בתנאי ועדת הקבלה ויקדישו את עיקר זמנם למחקר אקדמי יזכו למלגת קיום מיוחדת


תואר שני בהנדסת אנרגיה


הנדסה וניהול במסלול מערכות תשתית


כמעט כל אחד ואחת מאתנו מתמודד ומושפע מתשתיות התחבורה, פקקי התנועה ומערך התחבורה הציבורית. לצדם, לתשתיות המים, החשמל, הניקוז והמרחב העירוני השפעה מכרעת על איכות חיינו. בתוכנית ייחודית, מרתקת המשלבת ידע ממגוון תחומים, תקבלו את ארגז הכלים לתכנון, הקמה וניהול של מערכות תשתית ולסלול את דרכם לעמדות מפתח.

הנדסה וניהול במסלול מערכות שירות

אם בעבר יכולנו רק לדמיין רכבים אוטונומיים שנוהגים מעצמם, מדפסות שמדפיסות מוצרים ורחפנים ששולחים חבילות לפתח ביתנו, כיום הם הופכים לחלק משגרת יומנו. מאחורי כל אלו עומדת הנדסה חכמה הנשענת על BIG DATA, ניתוח עסקי ותובנות מרחיקות לכת ממדעי ההתנהגות. תוכנית זו תאפשר לכם לנהל את טכנולוגיות העתיד ולהוביל את המהפכה הבאה.

הנדסת מערכות

ההתפתחויות הטכנולוגיות המואצות מחייבת פיתוח של פרויקטים טכנולוגיים רב תחומיים ומורכבים. מהנדס המערכות הוא למעשה "המנצח" של התזמורת כולה ומי שיודע לתכנן, לבקר ולסנכרן בין מערכות, תהליכים ופרויקטים. תוכנית התואר השני תאפשר לכם לראות את התהליכים ממבט מערכתי, רב תחומי ואינטגרטיבי ולדעת לנהל מערכות מורכבות, פרויקטים ותהליכים טכנולוגיים פורצי דרך.

מערכות תבוניות

רובוט שיודע לאבחן מחלות באמצעות קול, מקרר שמסוגל להזמין מוצרים וחיישנים שמעבירים מידע רפואי זה לזה באופן אוטומטי – כל אלו הן דוגמה למערכות תבוניות המבוססות על בינה מלאכותית, BIG DATA ומערכות תבוניות אחרות שנמצאות בהתפתחות מואצת. תוכנית הלימודים תעניק לכם את כל הידע בתחום, בהתאמה לצרכי השוק, ותאפשר לכם להפוך למומחים באחד התחומים המבוקשים והצומחים ביותר בהייטק.

מעוניינים לקחת את הקריירה שלכם לשלב הבא? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: