אפקתון 2 - מרתון היזמות לשיפור חוויית הלמידה

בסוף מרץ 2017, קיימה אפקה יזמות, בפעם השניה את מרתון היזמות השנתי של אפקה – ה"אפקתון", שהוקדש לנושא "פיתוח פתרונות להעשרת חוויית הלימודים וההוראה באפקה". השנה השתתפו 7 צוותים של סטודנטים ואנשי סגל שהעלו רעיונות לשיפור ההוראה או הלמידה במכללה, והציעו דרכי פתרון מבוססות פלטפורמות טכנולוגיות מגוונות.

את הצוותים ליוו בוגרי המכללה ששמשו מנטורים טכנולוגיים, חברי סגל שונים ששמשו כיועצים ועובדי חברת MINDCET, ששמשו מנטורים פדגוגיים. האירוע נפתח בדברי השראה שהעניקה מיכל אבני, מנכ"לית חברת SYMBOLAB המפתחת פלטפורמה אינטרנטית המאפשרת לחפש ולפתור משוואות מתמטיות מסובכות.

עובדים אל תוך הלילה

המרתון נמשך 30 שעות רצופות נוספות של עבודה, יצירה, הרבה כיף ומעט שינה ואחרי לילה ארוך בו עמלה כל קבוצה על פיתוח ייחודי משלה, הציגו המשתתפים את תוצריהם לצוות השופטים שכלל את מנכ"לית המכללה, רו"ח מירי אורן; אלון ברנע, סגן הנשיא לפיתוח; סהר מיליס, יו"ר אגודת הסטודנטים ורן מגן מחברת MINDCET.

במקום הראשון 
זכה בפרס של 4,000 ₪ צוות הסטודנטים שפתחו את האפליקציה HearMe, המסייעת לסטודנטים בשמיעה של המרצה מרחוק ומנגישה ויזואלית את מלל השיעור. צוות זה זכה גם בפרס "בחירת הקהל" על הרוח היזמית שגלה לאורך התחרות שזיכה אותו ב-1,000 ש"ח נוספים.
במקום השני 
זכה בפרס של 3,000 ₪ צוות הסטודנטים שפיתח מערכת ויזואלית להצגת חדרי למידה פנויים בקמפוס. 
במקום השלישי זכה בפרס של 2,000 ₪ צוות הסטודנטים שפיתח את AfekAsk, מערכת להעברת מידע בין ישויות במכללה. 

משתתפי אפקתון 2 בסיום המרתון