למה ללמוד באפקה?

למה ללמוד תואר ראשון בהנדסת תוכנה באפקה?


כפי שפורסם לא אחת בעיתונות הכלכלית ובמחקרים מקיפים שנערכו בארץ ובעולם: "מהנדס תוכנה הוא המקצוע הטוב בעולם. מהנדסי תוכנה יכולים לתקוע סיכה בנקודה כלשהי במפה ולמצוא שם עבודה." תוכנית הלימודים של אפקה מאפשרת לסטודנטים לסיים את לימודי הנדסת התכנה עם ידע מקיף וסט עשיר של מיומנות, אשר פותחים בפניהם מנעד רחב של אפשרויות להשתלב ולפתח קריירה מקצועית הבא כמהנדס תוכנה בחברות היי טק ובארגונים מובילים בתעשייה או להמשיך את לימודיהם לתארים אקדמיים גבוהים, בהתאם לבחירתם.

תוכנית הלימודים לתואר ראשון בהנדסת תוכנה של מכללת אפקה, נועדה להעניק ידע במדעי המחשב וניסיון מעשי בטכנולוגיות לפיתוח מערכות תוכנה בשיטות הנדסיות. כמו כן, על מנת להעניק לסטודנטים את התשתית המדעית החיונית לעתידם בתחום הנדסת התוכנה, התוכנית משלבת גם לימודי מתמטיקה ופיסיקה.

אפשרויות תעסוקה
את בוגרי התוכנית, שפנו לתעשייה, ניתן למצוא בין השאר בחברות וארגונים מובילים כגון: קומברס, נייס, אמדוקס, מרקיורי, תעשייה אווירית, צה"ל, סלקום, בזק, וחברות סטארט-אפ שונות.

שיעור ההשמה של בוגרי התוכנית, מהנדסים שעובדים בתחום התוכנה, הוא למעלה מ-90%. האחרים, הממשיכים ללימודי תואר שני ושלישי, עושים זאת בין השאר במחלקות ללימודי הנדסת תוכנה, הנדסת מערכות מידע, הנדסת תעשייה וניהול, הנדסת תקשורת, מדעי המחשב ומנהל עסקים. בוגרי המחלקה אף הקימו חברות תוכנה ויש ביניהם סיפורי הצלחה מיוחדים במינם. פרטים על בוגרים שהשתלבו בתפקידים שונים במשק תוכלו למצוא בסקר בוגרים.