סטודנטים לתוכנה פיתחו אפליקציה הסורקת מסמכים ישירות לענן

 

אפליקציית CloudScan, אשר תוכננה על ידי בוגרי הנדסת תוכנה
CloudScan App

סקר שנערך בקרב 12 מוסדות אקדמיים, מעלה כי רוב הסטודנטים מעלים את חומרי הלימוד למחשבים האישיים שלהם, והפלטפורמה העיקרית לצריכת חומרי לימוד שנכתבו ע"י סטודנטים אחרים נמצאת בענן האישי של המשתמשים.

עוד עולה מן הסקר כי למרות נגישות הסמארטפונים כיום, רוב הסטודנטים מעדיפים להשתמש במכונת צילום להעתקת חומרי הלימוד. עם הנתונים הללו יצאו לדרך גיל פרץ ואביתר אפטקר, סטודנטים להנדסת תוכנה במכללת אפקה, במחשבה למצוא פתרון טכנולוגי לייעול האופן בו סטודנטים סורקים ומצלמים חומרי לימוד.

סריקת מסמכים הדור הבא
אפליקציית CloudScan, אשר תוכננה ע"י גיל ואביתר, מאפשרת צילום חומרי לימוד, מחברות, ספרים ועוד, במכונת צילום רגילה, והעלאתם לענן הפרטי של המשתמש בקליק.

המשתמש מוריד את האפליקציה לטלפון האישי שלו ומזין את הקוד הרשום על גבי המכונה, לאחר ההתחברות, יתבקש המשתמש להזין את הדפים למכונה ולהתחיל בתהליך הסריקה. במהלך הסריקה יקבל המשתמש משוב על כמות הדפים שנסרקו ובגמר התהליך ימצאו המסמכים בחשבונו האישי בשירות הענן.

בשלב הראשון נמצאת המכונה במכללת אפקה במתחם הפיקוס, בהמשך מתכננים המפתחים להרחיב את מספר שירותי ענן הנתמכים, לאפשר הדפסת מסמכים ישירות מהנייד, ולהתרחב למוסדות לימוד נוספים.

להורדת אפליקציית CloudScan >>