התמחות במערכות רכב

כמה מילים על ההתמחות במערכות רכב

ההתפתחויות הטכנולוגיות והתגברות המודעות לחשיבות השימוש באנרגיה ירוקה הניעו גם את עולם הרכב. חברות לייצור רכב ברחבי העולם "העבירו הילוך" והתקדמו לפיתוח הנדסי של מערכות רכב חדשות: רכב חשמלי, רכב היברידי וכמובן רכב אוטונומי. שינויים אלה כבר הובילו לפיתוחים הנדסיים פורצי דרך, וממשיכים להציב אתגר בפני מהנדסים מומחים בתחומם בכל העולם.  
התמחות במערכות רכב נלמדת באופן בלעדי באפקה. ההתמחות מקנה לסטודנטים ידע אקדמי עדכני ואיכותי, ומספקת להם הזדמנות להתנסות מעשית ולשיתוף פעולה עם תעשיית הרכב.   

יתרונות ההתמחות במסלול מערכות רכב של מכללת אפקה

תוכנית הלימודים הייחודית של אפקה בהתמחות במערכות רכב גובשה כחלק משיתוף פעולה של הסגל האקדמי במכללה עם גורמי מקצוע בתעשיית הרכב. ההתמחות מקנה לסטודנטים הזדמנות מיוחדת להכיר לעומק את תחום מערכות הרכב על שלל רבדיו החל מהבנה, תכנון ואחזקה של מערכות רכב וכלה בפעילויות משיקות בתחומי חקיקה, איכות סביבה וכלכלה. התוכנית מתמקדת במערכות מורכבות הייחודיות לכלי הרכב (מנוע, היגוי, כוח ובלימה ועוד) וסוקרת אותן לעומק. לאורך הלימודים לתואר הסטודנטים מקבלים הכשרה בתחום מערכת הרכב וסוללים את דרכם לאחד מתחומי העיסוק המתפתחים והרלוונטיים ביותר כיום.  


העתיד המקצועי של בוגרי מסלול מערכות רכב ורכב אוטונומי

ההתמחות פותחת בפני הבוגרות והבוגרים את הדלת לקהילת המהנדסים המכניים, כשבאמתחתם מיומנויות ייחודיות, מתוקף התמחותם. תעשיית הרכב, ובפרט הרכב האוטונומי, בארץ ובעולם התפתחה בשנים האחרונות התפתחות מואצת, והיא משוועת למהנדסים בעלי מומחיות ייחודית במערכות הרכב. מומחים אלו יהיו שותפים לפיתוחים של מערך הנדסי רב-תחומי, המספק מענה לדרישות טכנולוגיות, כלכליות ובטיחותיות אשר נעשות מאתגרות יותר ויותר 


תעודת בוגר ההתמחות המורחבת בהנדסת מערכות רכב לבוגרי הנדסה מכנית והנדסת חשמל