בוגרי אפקה שותפים בפיתוח כיסא גלגלים מהפכני

אחישי סרדס, טל יהושע ואסף דבוש היו חלק מפיתוח "סטפ אפ" – מתקן המולבש על כיסא גלגלים והופך אותו לכיסא אשר יכול לדלג מעל מכשולים.

עבור בעלי מוגבלויות היישובים בכיסאות גלגלים, עליית מדרגה אחת יכולה להיות משימה כמעט בלתי אפשרית. הדבר מצריך בקשת סיוע מעוברים ושבים בהרמת הכיסא השוקל כמעט 200 קילוגרמים. אילן אביב, אשר נתקל במצוקת חמותו היושבת בכיסא גלגלים, פנה אל חברת זיו אב הנדסה העוסקת בפיתוחים הנדסיים מורכבים לתעשייה, בבקשה לפתח אב טיפוס אשר יוכל לפתור את הבעיה.

במשך כשנה עבדו על פרויקט "סטפ אפ" בצוות אשר כלל ארבע מפתחים ביניהם דביר ברנד – סמנכ"ל פיתוח זיו אב, ושלושה מהנדסים מוכשרים בוגרי מכללת אפקה: אחישי סרדס ו-טל יהושע - בוגרי הנדסה מכנית, ואסף דבוש - בוגר הנדסת חשמל.

הפיתוח החדשני הוא למעשה סטארט-אפ, אשר יוכל להתלבש על כל כיסא גלגלים חשמלי קיים ולהפוך אותו לכיסא היכול לעלות מדרגות. עלותו המשוערת של הכיסא תעמוד על כ- 2,000 דולר, וע"פ המהנדסים – הוא מעורר עניין גם מעבר לים. עוד הוסיפו בחברה כי הפרויקט נתמך על ידי המדען הראשי, וכבר נרשם כפטנט רשום, שיסייע לנכים לא רק לדלג על מכשולים אלא גם לשמור על עצמאותם.  סרטון שפורסם בערוץ 2 ממחיש את יכולות הכיסא >>