תקשורת

כמה מילים על תקשורת  

ההתמחות בתקשורת כוללת בתוכה את השכבה הפיזית וכן את התקשורת האלקטרונית. התקשורת בשכבה הפיזית עוסקת בהיבטים המעשיים של התקשורת המודרנית, כגון: טלפון נייד, מערכות תקשורת בטווח קצר .(WiFi, Bluetooth, RFID) ובטווח ארוך (תקשורת סיב אופטית, עורקי מיקרוגל ותקשורת לוויינית).
לצדה התקשורת האלקטרונית
עוסקת בהעברת נתונים בין רכיבים בודדים, כגון תקשורת בין הטלפון הנייד לרשת התקשורת, ובתכנון, ניהול, חקר ביצועים וייעול של מערכות תקשורת גדולות. רשתות תקשורת הנתונים והטלקומוניקציה התפתחו באופן דרמטי במהלך העשורים האחרונים והיום כל אחד מאתנו משלב בשגרת יומו שימוש במערכות תקשורת, החל מגלישה ברשת האינטרנט, דרך השימוש בטלפונים ניידים וכלה במערכות אלחוטיות, שמהוות חלק אינטגראלי מחיינו בחברה המודרנית. עולם התקשורת, על מגוון היבטיו, מהווה מנוע צמיחה מוביל בתעשיית ההייטק הגלובאלית, כאשר התקשורת האלקטרונית ובמיוחד התקשורת האלחוטית / ספרתית הפכו לאחד מעמודי התווך בתחום הנדסת החשמל

יתרונות ההתמחות בתקשורת 

מסלול התמחות זה מאפשר לסטודנטים ללמוד את רזי התחום ממיטב אנשי מקצוע בעלי ניסיון רב שנים בתעשייה. מגוון הקורסים שמציעה התוכנית ונושאי הלימוד בכיתה ובמעבדה עוסקים ברכיבים יסודיים, כדוגמת אנטנות רכיבי רדיו, רכיבים אופטיים, משדרים ומקלטים, כמו גם ברמת המוצר או המארז השלם, כדוגמת מכשירים ניידים לדיבור ולגלישה, תחנות בסיס ומערכות מכ"ם. כל אלו חושפים בפני הסטודנטים חומר תיאורטי שמהנדס התקשורת נדרש לדעת, בד בבד עם היבטי חומרה מעשיים, אשר יאפשרו להם לתכנן מערכות במפורט, לממשן ולבצע את הבדיקות הנדרשות.

העתיד של בוגרי התמחות בתקשורת  

לימודי ההתמחות בתחום השכבה הפיזית של התקשורת מכשירים את בוגרי המסלול לפתח רכיבי רדיו, ליישם ולהכליל תתי מערכות ומערכות תקשורת מלאות, וללוות את שלבי הבדיקות וההכנה לייצור. הידע והכלים שהתכנית מקנה לבוגריה ממצבים אותם בעמדת פתיחה מצוינת לקראת עיסוק בתחום הפיתוח, השילוב, הבדיקות וההעברה לייצור בתעשייה האלקטרונית בישראל.

מסלול התמחות בתקשורת, ראש ההתמחות: פרופסור עלי לוין

 קורסי חובה:

 Digital Communications
 Wireless Communication Systems
 information Theory
 Advanced Communication laboratory

קורס בחירה אחד לפחות מתוך היצע הקורסים הבאים:

Antennas in Communications
 RF and Microwave Devices
 introduction to Electro - Optical Engineering
 Spatial Optical Communication
 Optical Fiber Communication
 Wireless Communication Systems
 introduction to Radar Systems
 Radio Navigation
 Computer Networks
 Data Security
 Network C Communication Security

 Advanced topics in Electromagnetic theory

לטבלת הקורסים המלאה של מסלול התמחות בשכבה הפיסית של התקשורת לחץ כאן