התמחות בתקשורת - השכבה הפיזית

כמה מילים על תקשורת - השכבה הפיזית 

השכבה הפיזית של התקשורת עוסקת בהיבטים המעשיים של התקשורת המודרנית, כגון: טלפון נייד, מערכות תקשורת בטווח קצר (WiFi, Bluetooth, RFID) ובטווח ארוך (תקשורת סיב אופטית, עורקי מיקרוגל ותקשורת לוויינית).

יתרונות ההתמחות בתקשורת - השכבה הפיזית במכללת אפקה

מסלול התמחות זה מאפשר לסטודנטים ללמוד את רזי התחום ממיטב אנשי מקצוע בעלי ניסיון רב שנים בתעשייה. מגוון הקורסים שמציעה התוכנית ונושאי הלימוד בכיתה ובמעבדה עוסקים ברכיבים יסודיים, כדוגמת אנטנות רכיבי רדיו, רכיבים אופטיים, משדרים ומקלטים, כמו גם ברמת המוצר או המארז השלם, כדוגמת מכשירים ניידים לדיבור ולגלישה, תחנות בסיס ומערכות מכ"ם. כל אלו חושפים בפני הסטודנטים חומר תיאורטי שמהנדס התקשורת נדרש לדעת, בד בבד עם היבטי חומרה מעשיים, אשר יאפשרו להם לתכנן מערכות במפורט, לממשן ולבצע את הבדיקות הנדרשות. 

העתיד של בוגרי התמחות בתקשורת - השכבה הפיזית 

לימודי ההתמחות בתחום השכבה הפיזית של התקשורת מכשירים את בוגרי המסלול לפתח רכיבי רדיו, ליישם ולהכליל תתי מערכות ומערכות תקשורת מלאות, וללוות את שלבי הבדיקות וההכנה לייצור. הידע והכלים שהתכנית מקנה לבוגריה ממצבים אותם בעמדת פתיחה מצוינת לקראת התמודדותם על תפקידים בתחום הפיתוח, השילוב, הבדיקות וההעברה לייצור בתעשייה האלקטרונית בישראל.

מסלול התמחות בשכבה הפיסית של התקשורת, ראש ההתמחות: פרופסור עלי לוין

 קורסי חובה:

 Digital Communications
 Wireless Communication Systems
 Advanced Communication laboratory

קורס בחירה אחד לפחות מתוך היצע הקורסים הבאים:

 Antennas in Communications
 RF and Microwave Devices
 introduction to Electro - Optical Engineering
 Spatial Optical Communication
 Optical Fiber Communication
 Advanced topics in Electromagnetic theory

לטבלת הקורסים המלאה של מסלול התמחות בשכבה הפיסית של התקשורת לחץ כאן