עיבוד אותות תמונה ווידאו

כמה מילים על עיבוד אותות תמונה ווידאו

תחום עיבוד האותות נחשב לאחד התחומים המתפתחים ביותר בשנים האחרונות, וההתמחות בו מענקיה לסטודנטים ידע מקיף שיאפשר להם לנתח, להציג, לקודד ולפענח מגוון  אותות המגיעים ממקורות שונים, כגון: אותות חשמליים, ביולוגיים, אקוסטיים, אותות מחיישנים שונים אך גם שמע, דיבור ועוד. במקביל, מערכות עיבוד תמונה ווידאו הופכות לחלק מחיי היום יום שלנו בקצב מהיר ומשמשות חברות רבות במגוון תחומי עשייה כמו ראייה וניתוח ממוחשבים, רפואה, ביטחון, בידור ותקשורת חזותית.

ההתמחות במסלול זה מכשירה את הסטודנטים לעבודה במחקר ובפיתוח בתחום עיבוד האותות,  עיבוד התמונה, הווידאו והראייה הממוחשבת.

יתרונות ההתמחות בעיבוד אותות וידאו ותמונה במכללת אפקה

 

מסלול ההתמחות הייחודי של אפקה בתחום עיבוד האותות משלב רקע תיאורטי יחד עם התנסות מעשית על פלטפורמות שונות המציידת את הסטודנטים בתשתית מדעית חיונית ובכלים הנדסיים לעסוק במחקר ופיתוח בתחום עיבוד האותות. מסלול ההתמחות אף מקנה לסטודנטים להרחיב את כישוריהם בתחומי עיבוד תמונה, וידאו, מולטימדיה וראייה ממוחשבת באמצעות היכרות והתנסות עם מגוון טכנולוגיות, כלים ואלגוריתמים מתקדמים.

תכנית ההתמחות כוללת קורסים להקניית ידע מתקדם באלגוריתמים, לצד קורסים מעשיים המקנים ניסיון מעשי משמעותי, שיסייע לבוגרי המחלקה להשתלב בשוק העבודה בתום לימודיהם.

ההתנסות המעשית כוללת יישום האלגוריתמים הנלמדים במיטב הפלטפורמות המתקדמות כיום בעולם, אשר משלבות סימולטורים, כלי תוכנה ומעבדים של חברות מובילות, ומקנה ניסיון בתחומים המבוקשים ביותר בתעשייה. מגוון קורסי הבחירה שמציע מסלול ההתמחות כולל קורסים להקניית ידע תיאורטי ואלגוריתמי ליישומי עיבוד וניתוח וידאו ומולטימדיה, וקורסים מעשיים, כדוגמת המעבדה המתקדמת לעיבוד תמונה ווידאו בזמן אמת, בהם לומדים הסטודנטים לממש את האלגוריתמים על מיטב הפלטפורמות המתקדמות כיום בעולם, המשלבות סימולטורים וכלי תוכנה של חברות מובילות בתחום כמו Analog Devices  ו- TI או על סמארטפונים המבוססים על מערכות הפעלה כמואנדרואיד.

העתיד של בוגרי ההתמחות בעיבוד אותות תמונה ווידאו 

ההתמחות בעיבוד אותות  מאפשרת להם להמשיך את לימודיהם לתארים מתקדמים או לתפקידי מפתח בתחומי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה. בוגרי ההתמחות עובדים בין היתר בחברות הייטק מובילות דוגמת ורינט, נייס, אינטל, DSPC, אודיוקודס, מוטרולה, IBM, גוגל, מייקרוסופט, פיליפס, ג'נרל אלקטריק, מובילאיי, סמסונג וכן בתעשיות הביטחוניות.

התמחות בעיבוד אותות פותחת בפני בוגרי המסלול כר נרחב של אפשרויות להמשיך את לימודיהם לתארים מתקדמים  או להשתלב בתפקידי מפתח בתחומי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה במגזר הפרטי, העסקי והציבורי, בחברות עתירות ידע, העוסקות בטכנולוגיה ובפיתוח מוצרים מבוססי עיבוד אות לתחומים שונים, בכללן: Motorola ,AudioCodes ,DSPC ,Intel ,NICE ,Verint ורבות נוספות.

 

  • תוכנה ותקשורת - אינטל,  מוטורולה, ברודקום, NDS, Omek, Microsoft, IBM, Google, Facebook 
  • רפואה - Given Imaging, General Electric, Philips
  • רכב - Mobile Eye,  מרכז הפיתוח של GM.
  • בידור - סמסונג, מיקרוסופט.
  • ממשלה ובטחון - אלביט, התעשייה האווירית,Verint ,NICE,  אלתא, אורבוטק,  תדיראן, רפא"ל

מסלול התמחות בעיבוד אותות תמונה ווידאו:

קורסי חובה: 

 Random Signal Processing
  Advanced Digital Signal Processing Laboratory
 Introduction to image processing
 Advanced laboratory in image Processing

קורס בחירה אחד לפחות מתוך היצע הקורסים הבאים:

 Digital image Processing
 Digital Video and Multimedia Processing
 information Theory
 Signal Processor based Video and image Applications Laboratory


 Fundamentals of Speech Processing

 Adaptive Filtering
 information Theory
 Real time signal Processing
 Introduction to Natural Language Processing

 Principles of Speech Processing

לטבלת הקורסים המלאה של מסלול התמחות בעיבוד תמונה ווידאו לחץ כאן