התמחויות בעיבוד תמונה ווידאו

כמה מילים על עיבוד תמונה ווידאו

מערכות עיבוד תמונה ווידאו הופכות לחלק מחיי היום יום שלנו בקצב מהיר, ומשמשות חברות רבות בארץ ובעולם במגוון רחב של תחומי עשייה, כגון: תקשורת חזותית, תיעוד, ראייה וניתוח ממוחשבים, בידור ופעילויות חברתיות, כמו גם למטרות רפואיות וביטחוניות. לכן עיבוד תמונה ווידאו נמנה על התחומים המתפתחים ביותר כיום וצפוי להמשיך ולהתפתח גם בשנים הקרובות. ההתמחות במסלול זה מכשירה את הסטודנטים לעבודה במחקר ובפיתוח בתחום עיבוד האותות, בדגש על עיבוד תמונה, וידאו וראייה ממוחשבת.

יתרונות ההתמחות בעיבוד וידאו ותמונה במכללת אפקה

הלימודים במסלול התמחות ייחודי זה מאפשרים לסטודנטים להעמיק ולהרחיב את כישוריהם בתחומי עיבוד תמונה, וידאו, מולטימדיה וראייה ממוחשבת באמצעות היכרות והתנסות עם מגוון טכנולוגיות, כלים ואלגוריתמים מתקדמים. תכנית הלימוד משלבת קורסים תיאורטיים לצד התנסות מעשית בסביבות שונות, קורסי חובה בתחום יסודות העיבוד הספרתי של אותות ועיבוד תמונה, קורסי בחירה מתקדמים, התייחסות לחומרה, תוכנה ואלגוריתמיקה ושילוביהן, עבודה על מגוון פלטפורמות כגון: מחשבים אישיים (PC), טלפונים וטאבלטים מבוססי Android, פלטפורמות DSP בזמן אמת, וחשיפה לספריות וכלי תוכנה כמו Matlab, ו- OpenCV.

מגוון קורסי הבחירה שמציע מסלול ההתמחות כולל קורסים להקניית ידע תיאורטי ואלגוריתמי ליישומי עיבוד וניתוח וידאו ומולטימדיה, וקורסים מעשיים, כדוגמת המעבדה המתקדמת לעיבוד תמונה ווידאו בזמן אמת, בהם לומדים הסטודנטים לממש את האלגוריתמים על מיטב הפלטפורמות המתקדמות כיום בעולם, המשלבות סימולטורים וכלי תוכנה של חברות מובילות בתחום כמו Analog Devices  ו- TI או על סמארטפונים המבוססים על מערכות הפעלה כמו Android.

העתיד של בוגרי ההתמחות בעיבוד וידאו ותמונה

התמחות בעיבוד וידאו ותמונה מכשירה את הסטודנטים לעסוק בפעילויות מחקר ופיתוח בתחום עיבוד תמונה ווידאו וראייה ממוחשבת, כמו גם להמשיך ללמוד לתארים אקדמיים מתקדמים בתחום. הקורסים המעשיים שמציעה התכנית מאפשרים לסטודנטים לרכוש ניסיון משמעותי שמסייע להשתלב במקום העבודה העתידי ביעילות מקסימלית כבר מהיום הראשון. בתום ההתמחות נפתחות בפני בוגרי המחלקה מגוון הזדמנויות להשתלב בחברות בינוניות וגדולות ובחברות סטארט-אפ העוסקות בתחומי עיבוד תמונה, וידאו וראייה ממוחשבת, בארץ ובעולם, בתחומים שונים, כגון:

  • תוכנה ותקשורת - אינטל,  מוטורולה, ברודקום, NDS, Omek, Microsoft, IBM, Google, Facebook 
  • רפואה - Given Imaging, General Electric, Philips
  • רכב - Mobile Eye,  מרכז הפיתוח של GM.
  • בידור - סמסונג, מיקרוסופט.
  • ממשלה ובטחון - אלביט, התעשייה האווירית,Verint ,NICE,  אלתא, אורבוטק,  תדיראן, רפא"ל

מסלול התמחות בעיבוד תמונה ווידאו, ראש ההתמחות: דוקטור אייל כץ

קורסי חובה: 

 Digital Signal Processing
 Introduction to image processing
 Advanced laboratory in image Processing

קורס בחירה אחד לפחות מתוך היצע הקורסים הבאים:

 Digital image Processing
 Digital Video and Multimedia Processing
 information Theory
 Signal Processor based Video and image Applications Laboratory

לטבלת הקורסים המלאה של מסלול התמחות בעיבוד תמונה ווידאו לחץ כאן