הנדסת חשמל

מהי הנדסת חשמל?
+

מהי הנדסת חשמל?

הנדסת חשמל עוסקת במגוון רחב של תחומים ביניהם: תקשורת, עיבוד אותות, עיבוד תמונה ווידאו, הספק, אנרגיה, בקרה, אלקטרוניקה ומחשבים. בתפקידיהם השונים מהנדסי חשמל משולבים בפיתוחן ותכנונן של טכנולוגיות, מוצרים, מערכות והתקנים אלקטרוניים חדשניים, המשפיעים ישירות על החברה המודרנית והכלכלה העולמית, החל מתכנון התקני ננו-אלקטרוניקה למעבדים זעירים וכלה בתכנון מערכות הספק אדירות המניעות ערים ומדינות. מכלול המוצרים החדשניים שאנו רואים היום כמו רובוטים, מערכת ממשק קולי למכשיר סלולרי, חיפוש קולי באינטרנט, מערכת זיהוי תנועות גוף ועוד - פותחו ותוכננו בצוותים הכוללים מהנדסי חשמל. אחד התחומים המהווים חלק אינטגרלי מתחום החשמל הוא אלקטרוניקה, העוסקת בפיתוח מערכות אלקטרוניות זעירות כמחשבים ומעגלים משולבים. מאז שהחלה מהפכת האלקטרוניקה חדרו מכשירי האלקטרוניקה לכל בית בעולם המודרני. כיום האלקטרוניקה מניעה גם את תעשיית ההיי-טק ומשפרת את איכות חיינו עם שפע של מוצרי צריכה כגון: מכשירי DVD, ממירי טלוויזיה בכבלים, מחשבים, בקרים למכונות שונות, מכשירי טלפון קוויים, אלחוטיים וסלולריים, מערכת אזעקות, מעליות, מחסומים חשמליים ועוד.
והתקנים אלקטרוניים חדשניים, המשפיעים ישירות על החברה המודרנית והכלכלה העולמית, החל מתכנון התקני ננו-אלקטרוניקה למעבדים זעירים וכלה בתכנון מערכות הספק אדירות המניעות ערים ומדינות. מכלול המוצרים החדשניים שאנו רואים היום כמו רובוטים, מערכת ממשק קולי למכשיר סלולרי, חיפוש קולי באינטרנט, מערכת זיהוי תנועות גוף ועוד - פותחו ותוכננו בצוותים הכוללים מהנדסי חשמל. אחד התחומים המהווים חלק אינטגרלי מתחום החשמל הוא אלקטרוניקה, העוסקת בפיתוח מערכות אלקטרוניות זעירות כמחשבים ומעגלים משולבים. מאז שהחלה מהפכת האלקטרוניקה חדרו מכשירי האלקטרוניקה לכל בית בעולם המודרני. כיום האלקטרוניקה מניעה גם את תעשיית ההיי-טק ומשפרת את איכות חיינו עם שפע של מוצרי צריכה כגון: מכשירי DVD, ממירי טלוויזיה בכבלים, מחשבים, בקרים למכונות שונות, מכשירי טלפון קוויים, אלחוטיים וסלולריים, מערכת אזעקות, מעליות, מחסומים חשמליים ועוד.
% 95
מבוגרי המחלקה מועסקים
7
התמחויות נדרשות ומותאמות לצורכי התעשייה

מבט מקרוב

לומדים במרכז ומתברגים בעמק הסיליקון הישראלי 30.11.2013 הנדסה במרכז? אולי בדרום? או דווקא כדאי ללמוד הנדסה בצפון? היכן אתם עומדים להשלים את התואר שלכם? אם שאלה זו מטרידה גם אתכם, דעו - אתם לא לבד

תכנית לימודים מהונדסת בשבילך

עם הפנים לתעשייה

מרכזי מחקר, פיתוח וליווי מדעי לתעשייה