שימוש בבינה מלאכותית, למידה אוטומטית, אלגוריתמים וכריית נתונים נעשו לחלק בלתי נפרד מחיינו. יותר ויותר מערכות הופכות לחכמות ומקנות לנו, אפשרויות לניתוח נתונים ולהפקת תובנות על בסיסם. זו הסיבה שתואר שני במערכות תבוניות באפקה הוא רלוונטי מתמיד. הוא פותח עבור מהנדסות, מהנדסים ואנשי ונשות טכנולוגיה צוהר לתחום מתפתח ועשיר המתעדכן ללא הרף ומשנה את חיינו.

הרמה האקדמית הגבוהה, שיתוף הפעולה ההדוק עם התעשייה וההתנסות במחקרים מעשיים במגוון תחומים מקנים למוסמכי ומוסמכות התוכנית ידע עדכני, מקיף ויסודי ומאפשרים לסטודנטים לרכוש מקצוע עתיר השפעה ולבסס את מעמדם בתעשייה כמומחים בתחום.  

ייחודם של הלימודים  

מערכות ומכשירים חכמים הכוללים מגוון חיישנים ואלגוריתמים מורכבים נעשו לחלק בלתי נפרד מחיינו. פיתוח מערכות חכמות מצריך אנשי מקצוע בעלי ידע נרחב בכמה וכמה תחומים. בין היתר שיטות ואלגוריתמים של כריית מידע, כלים וטכנולוגיות Big Data,  מנגנוני קבלת החלטות והצגה חזותית של נתונים. מכללת אפקה מציעה תוכנית ייחודית לתואר שני, המכשירה מומחים בתחום של מערכות חכמות. התוכנית מתמקדת בהקניית ראייה מערכתית והבנה מעמיקה של כל מרכיבי המערכת, ההכרחיות למחקר ולפיתוח של מערכות תבוניות. 

סגל התוכנית  

עם סגל התוכנית נמנים חוקרים המתמחים בענפים וביישומים שונים של מערכות תבוניות, כגון בינה עסקית, מערכות תומכות החלטה ברפואה ופיננסים, אלגוריתמים לומדים ועיבודי אות וטקסט. המרצים עוסקים במחקר אקדמי ובפיתוח מערכות עבור התעשייה במרכזי הידע רלוונטיים במכללה. כל חוקר מביא עימו את הידע והניסיון שצבר בתחומו, להעשרה ולהעמקה של הקורסים שהוא מלמד ופרוייקטיי הגמר שהוא מנחה.