אפשרויות תעסוקה

אפשרויות תעסוקה 

כיום קיים מחסור חמור במומחים בתחום מערכות האנרגיה וההספק חשמלי, כשבמקביל היישומים שלו בחיי היום-יום הולכים ומתרחבים. כניסתם לשוק של רכבים חשמליים, מערכות טעינה והנעה חשמליות, שילוב טכנולוגיות בערים והקמת ערים חכמות, ואספקת אנרגיה מרחוק למפעלי ענק מחדדים ומגבירים את הביקוש למומחים בתחום. במקביל, תחום האנרגיות החליפיות, הכולל את הלוחות הסולריים, הפקת אנרגיה מחומרים שונים וידידותיים יותר לסביבה ואחרים, צובר תאוצה וחוסך לארגונים מאות מיליוני שקלים מדי שנה.

מגמות אלו, שצפויות להתעצם בשנים הקרובות, הופכות את מומחי האנרגיה ואת מוסמכי התואר השני בהנדסת מערכות אנרגיה והספק חשמלי, למבוקשים בתעשייה, ולמי שעתידים לעמוד בחזית השינוי והטכנולוגיה בתחום.

מוסמכי התוכנית יוכלו להשתלב במחקר ובמחקר מתקדם בתחום האנרגיה וההספק החשמלי, כמו גם בעמדות מפתח בשוק האנרגיה, בסקטור הציבורי והפרטי. בין תחומי העיסוק של מוסמכי התוכנית ניתן למנות משרות של מחקר ופיתוח, ניהול, תכנון ובקרה של מערכות אנרגיה, פיקוח ורגולציה בחברות וארגונים מובילים בתעשייה. 

פרט לכך, לנוכח מעמדה של התוכנית כמי שמכשירה את דור החוקרים העתידי בתחום. מוסמכיה יוכלו להעמיק את המחקר האקדמי ולהמשיך ללימודי דוקטורט, ואף להשתלב כחברי סגל אקדמי במוסדות האקדמיים השונים