אודות התוכנית

אודות התוכנית

התוכנית החדשה לתואר שני בהנדסת אנרגיה היא תוכנית ייחודית, ראשונה מסוגה באקדמיה שנלמדת באופן בלעדי באפקה. התוכנית רב תחומית ומשלבת לראשונה בין הנדסה מכנית להנדסת חשמל, ומקנה למוסמכיה ראיה והעמקה רחבה בתחום האנרגיה שהוא אחד התחומים המתפתחים ביותר בישראל ובעולם. התוכנית אושרה על ידי המל"ג (המועצה להשכלה גבוהה) התוכנית נפתחה כבר בשנת הלימודים תשפ"א. התוכנית נלמדת עם ובלי תזה. 

תחום מערכות האנרגיה והחשמל הולך וצובר תאוצה בשנים האחרונות בעקבות הקמה והרחבה מאסיבית של תשתיות אנרגטיות , מערכות תחבורה המבוססות על הנעה חשמלית כמו הרכבת הקלה שעתידה לקום בגוש דן, שימוש הולך וגובר ברכבים חשמליים, חשמול הרכבת, צורך באספקת אנרגיה לערים חכמות ומפעלי ענק, ושימוש באנרגיות מתחדשות, חליפיות וידידותיות לסביבה.

כל הגופים המקצועיים מעידים כבר היום על מחסור עצום במומחים ייעודיים בעלי ידע הנדסי-מקצועי והבנה עסקית, רגולטורית ופיננסית בתחום האנרגיה וההספק החשמלי ומחסור זה אף יגדל עד מאד בעתיד. התוכנית לתואר השני מעניקה למוסמכיה ידע רב-תחומי ואינטגרטיבי, מאפשרת להם הבנה עמוקה של התחום וסוללת את דרכם לפיתוח קריירה ומומחיות בתחום מערכות האנרגיה וההספק החשמלי ולהשתלב בתעשייה ולהוביל את השינויים הדינמיים המתרחשים בה.

במסלול הלימודים עם תזה התוכנית מכשירה את מוסמכיה לעסוק במחקר שיסייע להם להתפתח בלימודי המשך אקדמיים (דוקטורט) או להשתלב כחברי סגל אקדמי באקדמיה.

בתוכנית קיימות שתי התמחויות – מערכות אנרגיה והספק חשמלי. הסטודנטים בתוכנית יוכלו ללמוד עם או בלי תזה (עבודת מחקר מדעית-הנדסית). זו הפעם הראשונה שבה מוסמכת אפקה ללמד ולהעניק תואר שני עם תזה, וזאת בעקבות פעילות התוכנית לתואר שני בהנדסת אנרגיה שפעלה עד כה במכללה, והמצוינות המחקרית של הסגל האקדמי במכללה.

התוכנית נלמדת במשך כשנתיים (ארבעה סמסטרים) ובסיומה יוענק לסטודנטים בכל המסלולים תואר שני (M.Sc.) בהנדסת מערכות אנרגיה והספק חשמלי.

סטודנטים שיעמדו בתנאי ועדת הקבלה יזכו לפטור משכר הלימוד ולמלגת קיום מיוחדת שתאפשר התמקדות במחקר.

הענקת התואר מותנית באישור המל"ג.

למידע נוסף על התוכנית השאירו פרטים ויועץ לימודים יחזור אליכם: