מהם לימודי הנדסת תוכנה?

הנדסת תוכנה משלבת בין יסודות תכנות ומדעי המחשב לבין מיומנויות ומתודולוגיות הנדסיות לפיתוח מערכות הנדסה. שילוב זה מאפשר למהנדס התוכנה לפתח ולנהל תהליך של מערכת תוכנה החל משלב הגדרת הדרישות, דרך איפיון הפתרון, תכנון ופיתוח המערכת, עריכת מבחני הקבלה וההטמעה ועד הדרכת משתמשים ותחזוקה.

מהן אפשרויות התעסוקה?

בוגרי התוכנית יכולים להשתלב בתפקידי פיתוח במגוון רחב של חברות העוסקות באחד התחומים המתפתחים והמבוקשים ביותר כיום בשוק- בינה מלאכותית ולמידת מכונה וזאת בזכות ההכשרה המקיפה לה יזכו בתחום הביג דאטה.
בנוסף יוכלו הסטודנטים להגיע למשרות פיתוח נחשקות בתעשיות הביטחוניות ובחברות סטארט אפ אשר עוסקות בתחומי אבטחת מידע ולעסוק ופיתוח מוצרים ותשתיות בתחומים מובילים.

האם דרוש ידע קודם במחשבים?

לא נדרש ידע קודם בתוכנה או במחשבים.

מה ההבדל בין הנדסת תוכנה למדעי המחשב

בלימודי מדעי המחשב נלמד הבסיס המדעי, והדגש הוא על חקירה ופתרון של בעיות ספציפיות, להבין את הטכנולוגיה ולשפר אותה. לעומת זאת, בהנדסת תוכנה, לומדים גם את הבסיס המדעי וגם את הכלים ושיטות העבודה הנחוצות לשם בניית מערכות תוכנה איכותיות.
סטודנטים לתואר בהנדסת תוכנה מקבלים הכשרה רחבה יותר מזאת שבמדעי המחשב. תוכנית הלימודים שלהם כוללת ידע במתמטיקה, פיזיקה, ניתוח בעיות והבנה מערכתית לצד הנדסת גורמי אנוש ועיצוב כדי לתכנן ולפתח מוצרים נוחים, אמינים ובטוחים למשתמש. הסטודנטים לומדים כיצד המערכות אותו הם בונים מתפקדות באופן אינטגרטיבי עם מערכות תוכנה נוספות ומערכות מתחומי הנדסה אחרים.
לימודי הנדסת תוכנה נמשכים ארבע שנים, לעומת לימודים של שלוש שנים ללומדי תואר ראשון במדעי המחשב. 

מהן ההתמחויות בתואר?

  • תוכנה למערכות ניידות– התמחות המקנה לסטודנטים את הכישורים לפתח מערכות תוכנה למערכות ניידות בדגש על חווית המשתמש, הנדסת האנוש וממשקים עם מערכות אחרות.
  • טכנולוגיות תוכנה ומידע – התמחות המעניקה כלים פרקטיים לפיתוח מערכות תוכנה גדולות ומורכבות.
  • אבטחת מידע וסייבר – התמחות החושפת את הסטודנטים לארכיטקטורת מחשבים, רשתות תקשורת, תקיפות סייבר והתגוננות מפניהן
  • למידת מכונה ובינה מלאכותית –האתגרים שבאיסוף ועיבוד נתוני עתק, שיטות חדשניות של למידת מכונה ולמידה עמוקה עם יישומים במגוון תחומים.


כמו כן, על מנת להעניק לסטודנטים את התשתית המדעית החיונית לעתידם בתחום הנדסת התוכנה, התוכנית משלבת גם לימודי מתמטיקה ופיסיקה, ומאפשרת להם להעמיק בלימודי המשך בתחום.

למה אפקה? 

לימודי הנדסת תוכנה באפקה מציעים מספר התמחויות שיעזרו לסטודנט להשתלב בליבת העשייה של מהנדס תוכנה בתעשייה.
חלק ניכר מעבודת המהנדס היא מעשית ואור הבנה זאת לאורך הלימודים זוכים הסטודנטים לרכוש רקע תאורטי, וגם לקבל הכשרה מעשית במעבדות
המכללה המתקדמות – לטובת השכלה מקיפה שתסייע להם להשתלב בשוק העבודה עם סיום התואר

הלימודים באפקה כוללים סיורים חווייתיים ופעילויות יצירתיות וחדשניות מחוץ לכיתות הלימוד. הם מעודדים מעורבות ויזמות של סטודנטים, מקנים ידע ומיומנויות החיוניים לתעשייה ולקריירה בהנדסה, ותומכים בטיפוח חיי חברה פעילים לצד מעורבות חברתית ותרומה לקהילה.

 

למידע נוסף על תואר ראשון בהנדסת תוכנה 

מאמרים נוספים באותו נושא: מסלול לימודי ערב