אודות

אפקה, המכללה האקדמית להנדסה בתל אביב, מאמינה כי הנדסה ומדעים הינם נחלתם של כל מי שנפשו חפצה בהם- גברים ונשים כאחד. על כן, פועלת המכללה לקדם תחומים אלה בקרב צעירות וצעירים המבקשים.ות ללמוד אותם וכן לעשות כמיטב יכולתה בכדי לאפשר התפתחות מקצועית של אנשי הסגל שלה- נשים וגברים גם יחד, על בסיס יכולות, הישגים והתאמה.

אפקה ערה ושותפה לשיח הקיים בדבר נוכחותן הנדרשת של נשים בעולם ההנדסה והמדעים ועל כן רואה חשיבות רבה בקידום ההוגנות המגדרית באקדמיה ככלל ובתחום המדעים וההנדסה בפרט. המכללה פועלת על מנת להבטיח את ערכי השוויון, הגיוון והמצוינות האקדמית בכמה מישורים.

שיעור הנשים בקרב אנשי הסגל האקדמי במכללת אפקה עומד על כ-38%.

אפקה שמה לה למטרה להגדיל את שיעור הנשים בקרב הסגל האקדמי ובקרב תפקידי מפתח במנהל האקדמי (ראשות בתי ספר ויחידות אקדמיות, דיקניות) ובתפקידים מנהליים בכירים וכן בוועדות השונות.

המכללה פועלת לגיוס נשים לסגל האקדמי כמו גם לקידום בסולם הדרגות האקדמי- ממרצה למרצה בכיר וממרצה בכיר לדרגות פרופסור של הנשים השייכות לסגל האקדמי באפקה.

נתונים מגדריים

הבטחת השוויון המגדרי

 • אפקה פועלת לעידוד מחקר ומידי שנה נערכים כנסים לחוקרות וחוקרים בהם נשות ואנשי אקדמיה בכירים משתפים מניסיונם האישי כיצד לנהל את הזמן כך שיאפשר התקדמות במחקר.

  אפקה פועלת לעידוד מחקר ומידי שנה נערכים כנסים לחוקרות וחוקרים בהם נשות…

 • אפקה מעודדת נשות סגל לצאת לשבתון חצי- שנתי על מנת לקדם ביתר שאת את המחקר באותה תקופה וליצור ולחזק קשרי מחקר עם חוקרות וחוקרים נוספים, כמו גם לפתח נושאי מחקר בתחומי ידע נוספים.

  אפקה מעודדת נשות סגל לצאת לשבתון חצי- שנתי על מנת לקדם ביתר שאת את המח…

 • אפקה שמה לה למטרה להגדיל את אחוז הנשים הבוחרות בתחום ההנדסה, הן כסטודנטיות והן כחברות סגל אקדמי, ומתגאה בכך ששיעור הסטודנטיות וחברות הסגל שלה עולה על חלקן היחסי במוסדות אקדמיים מקבילים. שיעור הנשים בקרב הסגל הבכיר של המכללה (מדרגת מרצה ועד דרגת פרופ') הוא 38%.

  אפקה שמה לה למטרה להגדיל את אחוז הנשים הבוחרות בתחום ההנדסה, הן כסטודנ…

 • אפקה תומכת בנשות סגל זוטר בכך שהיא מעודדת אותן להתקדם בלימודי הדוקטורט שלהן ותומכת בנשות הסגל לאחר השלמת הדוקטורט באם יש להן פוטנציאל להצטרף לסגל האקדמי של המכללה.

  אפקה תומכת בנשות סגל זוטר בכך שהיא מעודדת אותן להתקדם בלימודי הדוקטורט…

צרו קשר

פרופ' דליה פישלוב
יועצת הנשיא להוגנות מגדרית

טלפון: ‎03-7688693‏

שליחת מייל לפרופ' דליה פישלוב : daliaf@afeka.ac.il 

 

גב' תמר הרמן
רכזת

טלפון: ‎08-6475732‏

שלחית מייל לגב' תמר הרמן : tamarh@afeka.ac.il