הנדסה רפואית - חשיפה לתעשייה ולמרכזים רפואיים

הנדסה רפואית
חשיפה לתעשייה ולמרכזים רפואיים

סטודנטים, הלומדים בשנה ד' במחלקה להנדסה רפואית, ביקרו ב- 14 אתרים המובילים את הטכנולוגיה והפיתוחים בתחום, וכך נחשפו בפועל לתעשייה ולמרכזים רפואיים.

בין האתרים, מחלקות שונות בבתי חולים בארץ, בהן נעשה שימוש בציוד טכנולוגי מתקדם, כמו: מכון הלב בתל השומר, מכון הריאות בבילינסון ותא הלחץ באסף-הרופא ובחברות המפתחות מכשורים רפואיים לאבחון ו/או טיפול רפואי כמו חברת InSightec וחברת Nicast, העובדות על פיתוחים חדשניים בתחום.

הסיורים התקיימו במסגרת קורס בחירה חדש וייחודי, "חשיפה לתעשייה ולמרכזים רפואיים", אותו מובילות ד"ר זהבה בלכמן, ראש המחלקה להנדסה רפואית וחברת סגל המחלקה, ד"ר שרה נפתלי.
לדבריהן: "מידי שבוע שוחחו הסטודנטים עם מהנדסים רפואיים ורופאים ב"גובה העיניים", זאת תוך שימוש בידע ובטרמינולוגיה רפואית והנדסית, כולל בקיאות ברזי ההנדסה הקלינית, אשר נרכשו במהלך שנות לימודיהם במחלקה. המחלקות והתעשיות פתחו את דלתן לסטודנטים ברוחב לב. אנו מקוות כי שיתוף הפעולה אשר נרקם במוסדות השונים ימשך ויורחב".

"בסיורים ראינו לראשונה כיצד כל הדברים שלמדנו במהלך התואר - מהטרמינולוגיה ועד לאלגוריתמים או המכניקה, יכולים להתגבש למכשיר המטפל או המאבחן בעיות רפואיות שונות ומגוונות", אומרים סטודנטים שהשתתפו בקורס: נורית גליקמן, עידו מולר וסלבה זבילביץ, ומוסיפים כי "במהלך הסיורים הבנו לעומק, וממקור ראשון את המכשירים השונים ואופן השימוש בהם, מהם היתרונות והחסרונות של הקיים, ובכך ניתנה לנו האפשרות לחשוב על פרויקטים עתידיים, היכולים לקדם את הטכנולוגיה צעד נוסף קדימה".

המופע הבא של הקורס יתקיים בסמסטר א' של שנה"ל תשע"ב.

תמונות נבחרות:

Some description
הסטודנטית דנה ברקה, בחדר הבקרה של חדרי הצינטורים בבי"ח שיבא, תל- השומר, בהן בקרו הסטודנטים במהלך הקורס.
Some description
הסטודנטים שירן טיאוכר ועדו מולר מתנסים בציוד לבדיקת הראייה במכון העיניים בבי"ח שיבא, תל-השומר.
Some description
ביקור בשח"ל
Some description
ביקור ביחידה לאולטרסאונד נשים ומיילדות, ביה"ח "ליס" ליולדות - המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי
Some description
ביקור בחברת Nicast Ltd.
Some description
הסיור ב- InSightec – הסטודנטים בחברתו של ד"ר שוקי ויטק, סמנכ"ל מחקר ופיתוח בחברה