הנדסה מכנית במכללת אפקה

הנדסה מכנית במכללת אפקה

21.01.2013

אם תכנון ופיתוח של מערכות מכאניות מורכבות, מערכות מבוססות אנרגיה, רובוטיקה או כלי תחבורה תמיד ריתקו אתכם, אז מסלול הנדסה מכנית במכללה האקדמית להנדסה בתל אביב- אפקה – הוא המסלול עבורכם. אם אתם סקרנים ומאז שאתם זוכרים את עצמכם רציתם לבדוק את המכאניזם מאחורי כול מכונה, מערכת ואפילו צעצוע, כדי שתקראו את השורות הבאות...

מהנדס מכני – ידו בכול ויד כול בו...!!!

הנדסה מכנית היא למעשה פיזיקה יישומית. המהנדס המכני מתכנן, מפתח, מתחזק ואפילו מייצר מערכות מורכבות. ללא מהנדסים מכנים לא היינו יכולים לנהוג בכלי רכב, לטוס במטוסים, לעשות שימוש במערכות שמנצלות אנרגיה, להשתמש בציוד אלקטרוני, ליהנות ממזגנים בימי הקיץ החמים וזה רק על קצה המזלג... בוגרי הנדסה מכנית מעורבים בכול כך הרבה תהליכים, שקשה לדמיין את חיינו בלעדיהם.

הנדסה מכנית במכללת אפקה – המסלול שלך להצלחה

מסלול הנדסה מכנית במכללת אפקה נחשב לאחד המסלולים המובילים בארץ. אפקה מציגה תוכנית לימודים ייחודית שעומדת בסטנדרטים הגבוהים ביותר, ומאפשרת לבוגריה להשתלב בקלות ובמהירות בתעשייה, הן בארץ והן בחו"ל. 

איך היא עושה את זה?

 • מרצים מובילים – את מסלול הנדסה מכנית מלווים מרצים בכירים, כולם מהנדסים מקצועיים הנמצאים בקשר מתמיד עם התעשייה.
 • תוכנית לימודים דינאמית – לצד מקצועות המבוא הקבועים, מקפידה מכללת אפקה להתאים את תוכנית הלימודים להתפתחויות הכי חמות. כך שומרת המכללה על תוכנית לימודית עדכנית, העולם בקנה אחד עם דרישות שוק העבודה.
 • תנאי לימוד אופטימאליים – סטודנטים במסלול הנדסה מכנית במכללת אפקה נהנים מתנאי לימוד מיטביים; המכללה מצוידת במעבדות מתקדמות ומרווחות והסטודנטים לומדים את תוכנות השרטוט העדכניות והפופולאריות ביותר. המרצים מלווים את הסטודנטים לאורך כול התואר והדלת שלהם תמיד פתוחה...
 • גמישות – מכללת אפקה מאפשרת לסטודנטים שלה לבחור מסלול מבין 2 מסלולי לימוד: מסלול בוקר או מסלול לימודי ערב. כך שסטודנטים אשר רוצים לפתח את הקריירה שלהם בד בבד עם השלמת תואר בהנדסה מכנית, יכולים לבחור בלימודי ערב, במקביל לעבודה בשעות הבוקר.
 • הכוונה תעסוקתית – מכללת אפקה מלווה את בוגריה גם לאחר סיום הלימודים. בוגרי הנדסה מכנית נהנים ממחלקת ההכוונה התעסוקתית של המכללה, שעושה הכול על מנת לעזור להם להשתלב בשוק העבודה.
 • קשר לתעשייה – אחד היתרונות הבולטים של מסלול הנדסה מכנית במכללת אפקה נעוץ בקשר ההדוק שקיים בין דרישות השוק לתוכנית הלימודים. היכולת של המכללה להיות עם היד על הדופק בכול מה שנוגע להתפתחויות מעניק יתרון לבוגרים, ומצייד אותם בידע מעשי, שלא יסולא בפז.
 • מסלולי התמחות תוכנית הלימודים של המחלקה להנדסת מכונות ומערכות באפקה מתאפיינת במסלולי ההתמחות (קורסי בחירה) הייחודיים הבאים:
  1. מכניקת מוצק
  מסלול התמחות המכשיר מהנדסים מכנים בנושאים מתקדמים בחוזק חומרים, מבנים ותורת הייצור.
  2. זרימה ואנרגיה
  מסלול התמחות המכשיר מהנדסים מכנים בתחום הזרימה והאנרגיה תוך התייחסות למקורות אנרגיה מתחדשת וקיימת.
  3. מכטרוניקה- רובוטיקה
  מסלול התמחות המשלב בין הנדסה מכנית, הנדסת אלקטרוניקה והנדסת תוכנה ומכשיר את הבוגרים לעבודה עם מערכות משולבות הדורשות ידע רחב בתחומי הנדסה שונים ומערכות רובוטיות.