ערוץ המידע על הנדסה

אפקה- מובילי את תחום התחבורה החכמה בישראל 

סדנה שנערכה בשיתוף המרכז הישראלי למחקר בתחבורה חכמה ו-ISERD, המינהלת הישראלית למו"פ האירופי התקיימה בפברואר 2023 במכללת אפקה.הסדנה, בארגונו והובלתו של פרופ' אראל אבינרי, ראש התכנית להנדסת אנרגיה, אירחה כ-70 משתתפים מקהילת מהתחבורה החכמה בישראל ובהם אנשי אקדמיה, תעשייה וממשל.
להמשך קריאה

 

יש לכם את מה שצריך בשביל תעשיית ההייטק? 

עם אינספור סיפורי הצלחה, אקזיטים וחדי קרן, עולם ההייטק זוכה לביקושי שיא בקרב כל המגזרים בישראל ובעולם. בעוד הדרך למקצועות הללו היא נחלת הידע הכללי, עדיין ישנם נדבכים נסתרים הקשורים לתכונות אופי וכישורים שיוכלו לשפר משמעותית את הסיכוי שלכם להתקבל למשרות הנחשקות ביותר. על מה מדובר ואיך משיגים זאת? תוך 2 דקות, תוכלו לקבל את התשובה ולהצטרף בעצמכם.
להמשך קריאה

מהמועדון הזה תוכלו לצאת עם סטארטאפ או עם עבודה נחשקת בתעשייה

מועדוני הסטודנטים של אפקה, המכללה האקדמית להנדסה בתל אביב, הם מה שנותנים לסטודנטים את הערך המוסף: הכישורים שנדרשים בתעשייה, הפרויקט שיקרוץ למעסיק הבא שלהם בסוף התואר וידע יזמי שיאפשר להם להפוך את הרעיון שלהם למיזם שישנה את העולם. אז מי אמר שאין יותר מועדונים?
להמשך קריאה

זרקור לתעשייה: ביקור נציג Meta ישראל במכללת אפקה

שנת הלימודים שתפ"ג ממשיכה לייצר מפגשים איכותיים בין סטודנטים במכללת אפקה ובין התעשייה.
הפעם היה זה מיקי חייטוב, נציג חברת Meta ישראל, המפעילה (בין השאר) את הרשתות החברתיות פייסבוק ואינסטגרם ואת תוכנת המסרים ווטסאפ, שהתארח באפקה. אל המפגש הגיעו סטודנטים רבים מבתי הספר להנדסת תוכנה, הנדסת תעשיה וניהול ומהתוכנית למדעי המחשב.
להמשך קריאה

פיתוח ישראלי יקבע אם הטייס עייף מדי - לפי הקול שלו

מכללת אפקה להנדסה ויחידת הרפואה האווירית בצה"ל מפתחים כלי שיבדוק את רמת העייפות של טייסים באמצעות עיבוד קולי. "החזון שלנו הוא שטייס יקום בבוקר, יפתח את האפליקציה, יאמר כמה משפטים - ואם המערכת תזהה עייפות היא תגיד לו לא להגיע לטיסה", אומרת פרופ' ורד אהרונסון שמובילה את המחקר. 
להמשך קריאה

ביטחון כלכלי: להגיע לשולחנות הכי בכירים בהייטק

תשוקה, יציבות כלכלית, אתגרים או סיפוק – לקראת פתיחת שנת הלימודים האקדמית, שישה סטודנטים משתפים באתר מאקו אילו שיקולים הובילו אותם לבחור מה ללמוד והיכן. אחת מהן היא קימברלי אדר, שבחרה ללמוד תואר ראשון בהנדסת חשמל במכללת אפקה - המכלל ההאקדמית להנדסה בתל אביב.
להמשך קריאה

תואר שני בהנדסה רפואית

העולם משתנה ואיתו גם הרפואה. טכנולוגיות מתקדמות משפיעות על האופן בו אנו צורכים ומקבלים טיפולים רפואיים ופיתוחים שונים מייעלים תהליכים ומסייעים בשיפור והצלת חיים. מכללת אפקה פותחת השנה תכנית חדשה ללימודי תואר שני בהנדסה רפואית ובכך ממשיכה להציע ללומדים בה את ההשכלה הרלוונטית והמבוקשת ביותר בתעשייה.
להמשך קריאה

הישג ישראלי יוצא דופן – מכללת אפקה דורגה במקום ה-5 בקטגוריית ניהול משברים בדירוג בינלאומי של מוסדות אקדמיים

במדד ה-WURI (World’s Universities with Real Impact) השנתי לדירוג עולמי של מוסדות אקדמיים דורגה מכללת אפקה במקום ה-5 בקטגוריית התמודדות עם משבר הקורונה בגין היוזמה שלה ללמידה היברידית שמאפשרת לכל תלמיד ב-52 הכיתות והמעבדות במכללה ללמוד בו זמנית, הודות להשקעה טכנולוגית בציוד חדשני בכיתות הלימוד, בציוד המרצים ואף בערכות מעבדה ניידת שחולקו לסטודנטים.
להמשך קריאה

 

להיות חלק ממהפכה: בואו ללמוד את המקצוע שמשנה את פני התעשייה

בשנים האחרונות אנו שומעים יותר ויותר על "מהפכת המידע". עם כניסתו של האינטרנט לכל היבט בחיינו, אזרחי העולם כולו חשופים למידע כפי שלא היו מעולם. בנוסף, עם התפתחות הטכנולוגיה, למדנו לאגור ולהשתמש במידע ובהמשך ישיר לכך- בנתונים, בהיקפים חסרי תקדים, לנתח אותם, ללמוד מהם, לחזות בעזרתם ועוד. אין זה מפתיע, אם כך, שתחום מדע הנתונים הוא אחד התחומים החמים והמבוקשים ביותר כיום בתעשייה.
להמשך קריאה

תואר או קורס מקצועי? כל מה שצריך לדעת כדי להיכנס לעולמות הטכנולוגיה והייטק

מה לומדים בכל אחת מהאפשרויות, מה ישתלם יותר בטווח הארוך ומה יקנה לכם ערך מוסף משמעותי יותר? רכזנו לכם את כל השאלות והנושאים שחשובים לבדוק רגע לפני שמחליטים על השלב הבא
להמשך קריאה

התואר שהולך לשנות את העתיד של כולנו – הנדסה מכנית. מופתעים?

הרכב האוטונומי יסיע אותנו, הלוחות הסולאריים וטורבינות רוח יספקו אנרגיה לבתים והרובוטים ידאגו לעשות את מה שלנו כבר לא כל כך מתחשק. מי שמפתח ומוביל את כל אלו הם מהנדסות ומהנדסים מכניים. תוכנית הלימודים של אפקה תקנה לכם את הידע, הכלים והכישורים להובלת המהפכה הטכנולוגית הבאה
להמשך קריאה

המקצוע הכי רלוונטי עם ההתמחויות הכי מבוקשות: כל הסיבות ללמוד הנדסה רפואיתמציאות הקורונה הבליטה כי ההנדסה הרפואית הינו מקצוע הנחוץ יותר מתמיד. תוכנית הלימודים של אפקה, המכללה האקדמית להנדסה בתל אביב, מקנה את הידע והכישורים הנדרשים בתעשייה ומאפשרת לכם לבחור בין שתי התמחויות המותאמות לצרכים הפרקטיים בתעשייה
להמשך קריאה

קורס שייט, שיעור על משאית ולמידה תוך כדי עשייה: התואר שיאפשר לכם ללמוד אחרת

מעבר לידע המקצועי, מהנדסים כיום נדרשים לעבוד בצוות, לחשוב בצורה יצירתית ולעמוד מול קהל. זו הסיבה שבאפקה, המכללה האקדמית להנדסה בתל אביב, מלמדים אחרת ומקנים לסטודנטים את הכישורים והידע שהם זקוקים לו בצורה חדשנית, יצירתית ומעשית
להמשך קריאה

שבוע היכרות מיוחד לסטודנטים החדשים לרגל פתיחת שנת הלימודים האקדמית
רגע לפני ששנת הלימודים האקדמית החדשה יוצאת לדרך, אפקה, המכללה האקדמית להנדסה בתל אביב, גאה להזמין את הסטודנטים החדשים, מהנדסי המחר, לשבוע היכרות אונליין, שמספק הצצה בלעדית למכלול השירותים, והפלטפורמות שנגישות להם במסגרת לימודי התואר הראשון. כך הסטודנטים יפגשו דרך האון ליין את הסגל המנהלי, והאקדמי של המכללה, ויקבלו הזדמנות להכיר את חבריהם לספסל הלימודים, לטייל בקמפוס באופן וירטואלי, לחוות את ההווי המיוחד שלו ממקור ראשון ולהיקלט בהצלחה במכללה ובעולם האקדמי.
להמשך קריאה

"לראשונה יש תואר שני ניהולי שמותאם לסביבת העבודה של המהנדסים"הקורונה וההתפתחות הטכנולוגית מואצת בעקבותיה יצרה סביבה עסקית חדשה ומאתגרת במיוחד עבור מהנדסים, וכעת הם נדרשים לסט כלים ניהוליים ייחודי ומתקדם. התואר השני בהנדסה וניהול של מכללת אפקה מעניק להם את השילוב בין ידע הנדסי לראייה עסקית - וסולל את דרכם לקידום מקצועי או ניהולי 
להמשך קריאה

מה ההבדל בין תואר B.A ל-B.Sc?
בחירת התואר הראשון אצל מרבית האנשים מותנית בתחום הידע בו מבקשים להעמיק ולהתמקצע, ופחות בשם התואר עצמו. אך למעשה השם, הוא שם המשחק: תארים מסוגים שונים פותחים דלתות מגוונות אשר סוללות את הדרך לאפיקי תעסוקה הנבדלים זה מזה במהותם. לכן כל שנותר הוא, לבחור את השביל המתאים ביותר עבורכם.
להמשך קריאה

ההייטק הישראלי קפץ מדרגה – ומסלול הקריירה של המהנדסים משתנה

תקופת הקורונה הייתה שעתה היפה של תעשיית ההייטק והובילה לקפיצת מדרגה שלה. כתוצאה מכך, מהנדסים נדרשים לידע נוסף, מיומנויות חדשות והעמקה של הידע המקצועי שיקנה להם ערך מוסף מתמשך להמשך הקריירה
להמשך קריאה

מהנדסים את הקוד להצלחה: הנדסת תוכנה היא המקפצה שלכם לתעשייה

תוכנה נמצאת בכל תחום בחיינו, וגם מבלי שנשים לב אנחנו משתמשים בה כל הזמן. זו הסיבה שמהנדסי תוכנה נמצאים בחוד החנית של תעשיית
ההייטק, מפתחים טכנולוגיות פורצות דרך וסוללים את דרכם למשרות מבוקשות ויוקרתיות.
להמשך קריאה

תזה היא כרטיס הכניסה לקריירה אקדמית ולהובלה של פריצת דרך טכנולוגית

לימודי תואר שני בהנדסת מערכות אנרגיה והספק חשמלי עם תזה סוללת את דרכם של מוסמכים לקריירה אקדמית, מחקרי המשך והפיכה למומחים בתחומם: "מי שייכנס בשנים הקרובות לתחום, יוכל לפתח ולחקור נישת ידע ייחודית ולהפוך למומחה בה ולמי שמוביל ומפתח אותה"..
להמשך קריאה

מהנדסי העתיד - עובדים בבוקר, לומדים בערב: מסלול הלימודים שמקנה לכם את המקצוע המבוקש ביותר, בשעות שנוחות לכם

 

תואר ראשון בהנדסה הוא תחום הלימודים המבוקש ביותר, בשל הביקוש הרב למהנדסים ותנאי השכר שלהם. מסלול הערב של מכללת אפקה להנדסה בתל אביב, מאפשר לשלב לימודים עם עבודה או צרכים אחרים ולסלול את הדרך לקריירה מתגמלת, יציבה ומוערכת.
להמשך קריאה

נגיף הקורונה הופך את הנדסת החשמל למקצוע חיוני מתמיד

 שיחות ב-ZOOM, טיפול מרחוק ואבחון יעיל של קורונה הן כולן יישומים של הנדסת חשמל, שנחוצה מאוד בימי שגרה אך אפילו עוד יותר בחירום. תוכנית הלימודים של אפקה בהנדסת חשמל תעניק לכם את ארגז הכלים להשתלב בתחום ולהוביל את השינויים הטכנולוגיים של המחר.
להמשך קריאה

כך תגיעו לעמדות מפתח בהייטק

תואר ראשון בהנדסה הוא בהחלט "כרטיס הכניסה" לתעשיית ההייטק ולמקצוע נחשק ומתגמל. אלא שהדרך לביסוס הקריירה, הגדלת אפשרויות התעסוקה וקידום לעמדות מפתח בתעשייה, עוברת דרך לימודי תואר שני בהנדסה.
להמשך קריאה

המהנדסים שיודעים לקבל את ההחלטות הנכונות, בזמן הנכוןמשבר הקורונה מביא עמו תחזיות קודרות לצד אופטימיות, חוסר ודאות וקושי לקבל החלטות. מהנדסי התעשייה והניהול יודעים לנתח את הנתונים, להעריך את ההשפעה של מהלכים שונים ולקבל את ההחלטה המיטבית בסיטואציה שנוצרה. במקרים רבים אלו זה יכול להציל חיים ולמנוע אסונות.
להמשך קריאה

מפצחים את הקוד: כך הקפיצה הקורונה את הביקוש למהנדסי תוכנהלצד מסכות, כפפות ואלכוג'ל, נגיף הקורונה הביא עמו אפליקציות ותוכנות ייעודיות שפותחו בזמן שיא ונותנות מענה לצרכים ובעיות דחופות שנוצרו בעקבותיו. תהליך זה דורש פיתוח תוכנה מהיר אך עדיין איכותי בתנאים קיצוניים ובזמן אפס, ולכן הופך את מהנדסי התוכנה לרלוונטיים מתמיד.
להמשך קריאה

השפעת הקורונה על ההנדסהטיפול רפואי מרחוק, ייצור מואץ של מכונות הנשמה, בדיקת קורונה בשימוש בעיבוד דיבור, שימוש באינטליגנציה מלאכותית לניתוח והערכות הם רק חלק מתוצרי פיתוח הנדסי וטכנולוגי שמאפשרים התמודדות עם נגיף הקורונה והשלכותיו כבר כעת ברור שביום שאחרי הקורונה, הצורך בפיתוחים אלו ייגבר, ולכן הביקוש למהנדסים לבטח מהנדסים רפואיים צפוי לזנק.
להמשך קריאה

הנדסה רפואית - התחום הרלוונטי ביותר כיוםבזמן שהעולם כולו מתמודד עם הקורונה, ברור כי תחום ההנדסה הרפואית הולך להיות הדבר הבא בשוק התעסוקה. הצורך בבדיקות יעילות ומהירות, טכנולוגיות לטיפול מרחוק ומכשור רפואי חכם רק יגבר וחלקם של המהנדסים הרפואיים בתכנון ופיתוח מערכות מורכבות וייחודיות אלו יתרחב ויקבל משקל משמעותי בפיתוחים מצילי חיים אלו.
להמשך קריאה

עדיין לא סגורים מה מתאים לכם ללמוד?


המהנדסים של היום נדרשים להוכיח יכולות רבות. ידע הנדסי הוא היסוד. אך עבודת צוות, יכולת הסתגלות ומציאת פיתרונות יצירתיים לבעיות מורכבות יבליט אותכם בשוק העבודה.
להמשך קריאה

ההבדל בין מדעי המחשב ללימודי הנדסת תוכנה

מאת: ד"ר דגנית ערמון
ראש המחלקה להנדסת תוכנה, מכללת אפקה להנדסה בת"א
לפי כל התחזיות, הצורך לאנשי מקצוע בתחום התוכנה ילך ויגבר בשנים הבאות ולכן השיקול של מי שמתלבט בבחירת מקצוע הנדסי אינו מה מצב המשק כיום
להמשך קריאה

המהנדסים של המחר הם לא מה שחשבתםמולטי-טסקינג, גמישות ויכולת מנהיגות – אלו רק חלק מהתכונות שנדרשות מהמהנדסים של הדור הבא. אז איך בכל זאת נשאר רלוונטיים גם בעתיד?
להמשך קריאה

יריד תעסוקתי טכנולוגימכללת אפקה, מקיימת השנה 2012 יריד תעסוקה טכנולוגי ייחודי, המתקיים במקביל לתערוכת פרוייקטי הגמר ומאפשר למעסיק להתרשם הלכה למעשה מיכולות הסטודנטים באפקה ולבחון התאמתם למשרות ספציפיות בזמן הווה.
להמשך קריאההנדסה רפואית – הנדסה מצילה ומאריכת חיים
בחודשים האחרונים נראה כאילו עולם הרפואה מתמצא בשביתות הרופאים וסכסוכי השכר עם האוצר. אבל העיסוק ברפואה הוא הרבה מעבר לכך.להמשך קריאה

הנדסה רפואית - חשיפה לתעשייה ולמרכזים רפואיים

סטודנטים, הלומדים בשנה ד' במחלקה להנדסה רפואית, ביקרו ב- 14 אתרים המובילים את הטכנולוגיה והפיתוחים בתחום, וכך נחשפו בפועל לתעשייה ולמרכזים רפואיים.
להמשך קריאה

הנדסת חשמל ואלקטרוניקה להיות בחזית הטכנולוגיה

לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה כוללים מגוון רחב מאוד של נושאים וחושפים את הסטודנט לעולם עשיר ודינאמי,
שממשיך להתעצם ולהתפתח ברגעים אלו.
להמשך קריאה

הנדסת תעשייה וניהול – להוביל את התעשייה!

מסלול הנדסת תעשייה וניהול נחשב לאחד המסלולים המבוקשים ביותר בעולם ההנדסה. ואיך לא בעצם?! מהנדס תעשייה וניהול יכול להשתלב במגוון רחב של משרות, וזאת הודות לעובדה שבמהלך מסלול הלימודים שלו הוא מקבל כלים מעשיים ואינטגרטיביים, המיושמים בכול ענפי התעשייה.
להמשך קריאה

לימודי ערב - המסלול המשולב לאנשים עובדים

העולם המודרני הוא עולם דינאמי, עולם תובעני; צריך לתמרן בין לימודים לבין עבודה ומשפחה ואם אפשר אז גם להשאיר קצת זמן לעצמנו. אנו חיים בעידן מהיר יותר אך גם תחרותי יותר, והדרך האופטימאלית לשלב בין כל המרכיבים שמנינו וליצור יתרון ממשי זהו המסלול המשולב לאנשים עובדים של מכללת אפקה הכולל לימודי ערב.
להמשך קריאה

כל הסיבות ללמוד הנדסת תוכנה

הנדסת תוכנה זהו אחד ממסלולי הלימוד הכי מבוקשים כיום. הסיבה לכך טמונה בעובדה שבוגרי הנדסת תוכנה משתכרים בשכר מאוד גבוה ביחס לשכר הממוצע במשק, ובנוסף מהנדסי תוכנה נהנים גם מתנאי עבודה טובים במיוחד.
להמשך קריאה

מהנדס תעשייה וניהול – הנכס של הארגון

מהנדס תעשייה וניהול זהו תפקיד שהתפתח רק בעשורים האחרונים, החל מהמאה ה-20, בד בבד עם המהפכה התעשייתית וההתקדמות הטכנולוגית. ככל שאנחנו ממשיכים להתפתח וככל שהמערכות משתכללות הביקוש למהנדסי תעשייה וניהול – רק עולה וגובר.
להמשך קריאה

לימודי ערב - למד כפי יכולתך

השכלה היא נתיב בטוח להצלחה ומימוש עצמי. כיום, כשערוצי הידע פתוחים, רחבים ודינמיים, יש חשיבות ללימודים אקדמיים, מתודיים ומאורגנים. אמת, כשאתם באים לבחור מוסד השכלה כדאי לוודא כי הוא אכן עומד בפרץ המידע, מכיל אותו ומעביר אותו לתלמידיו, בכל מקרה, ההחלטה לגשת לאקדמיה היא החלטה נבונה מכל הבחינות.
להמשך קריאה

הנדסה מכנית במכללה המובילה ללימודי הנדסה

הנדסה מכנית נחשב למסלול לימודים מבוקש כבר שנים רבים. מהנדסים מכאניים אמונים על פיתוח מוצרים שכמעט כל אחד ואחת מאיתנו משתמשים בהם או לפחות מכירים:
להמשך קריאה

הנדסת תוכנה – המקצוע המבוקש בעולם

אם אתם נמצאים בעיצומה של התלבטות, ותוהים האם כדאי לכם לבחור במסלול של הנדסת תוכנה, אז כדאי שתקראו את השורות הבאות...
להמשך קריאה

הנדסה מכנית במכללת אפקה

אם תכנון ופיתוח של מערכות מכאניות מורכבות, מערכות מבוססות אנרגיה, רובוטיקה או כלי תחבורה תמיד ריתקו אתכם, אז מסלול הנדסה מכנית במכללה האקדמית להנדסה בתל אביב- אפקה – הוא המסלול עבורכם.
להמשך קריאה

הנדסה במרכז התעשייה הישראלית

הצעירים מבינינו, בוודאי יתפלאו לשמוע, אבל לא תמיד הייתה הנדסה במרכז התעשייה הישראלית. ענף התעשייה החל להתפתח במאה ה-20 בישראל אך עד שנות ה-50 רוב מפעלי התעשייה היו קטנים והתרכזו ביצור מוצרי טקסטיל, מזון וחקלאות. כיום, בגלל הגלובליזציה ופתיחת השוק לתחרות, התעשייה הישראלית הינה עתירת ידע ודורשת הון אנושי משכיל.
להמשך קריאה

הגרעין הקשה של עולם ההנדסה: ללמוד הנדסה מכנית

עם כל הכבוד למפתחי תוכנות מתוחמות ושבבים זעירים, אין תחליף למומחי הנדסה מכנית. כן, זה נכון – ההנדסה המכנית היא הגרעין הקשה של ההנדסה, בלעדיה כלום לא היה מפותח וכלום לא יתפתח.
להמשך קריאה

תעשייה וניהול – מובילים עסקים קדימה

אנשים רבים אשר מתעניינים בלימודי הנדסת תעשייה וניהול שואלים מהו בסופו של דבר פרי עבודתו של מהנדס התעשייה וניהול? מדובר בתחום לימודים בעל אופי תיאורטי, בו מתנסה התלמיד לרוחב, כלומר לומד ממגוון רחב של תחומים – הנדסה, כלכלה, חוק ועוד.
להמשך קריאה

פרויקט גמר במסלול הנדסה מכנית

לימודי הנדסה מכנית בדומה לתחומי הנדסה רבים כגון הנדסת תעשייה וניהול, הנדסת תוכנה או הנדסת חשמל ואלקטרוניקה - הם לימודים מאתגרים וכמו תחומים משיקים אחרים גם בסופם ממתין לכל סטודנט הפתעה בדמות פרויקט גמר.
להמשך קריאה

לומדים במרכז ומתברגים בעמק הסיליקון הישראלי

הנדסה במרכז? אולי בדרום? או דווקא כדאי ללמוד הנדסה בצפון? היכן אתם עומדים להשלים את התואר שלכם?.
אם שאלה זו מטרידה גם אתכם, דעו - אתם לא לבד.
להמשך קריאה

לימודי הנדסה במסגרת של לימודי ערב

לימודי הנדסה הם אחד מתחומי הלימוד המבוקשים ביותר באוניברסיטאות ובמכללות. היום, יותר מתמיד, החברה נשענת על ההתפתחויות הטכנולוגיות המהירות והרבות אשר מקדמות את איכות החיים בכל העולם.
להמשך קריאה

הנדסת תעשייה וניהול בהתמחות מערכות מידע

הנדסת תעשייה וניהול היא ללא ספק תחום רב פנים שלו מגוון יישומים. בוגרי לימודי הנדסה בתחום זה משתלבים לרוב בתפקידים שמהותם ניהול הון אנושי וייעול תהליכים
להמשך קריאה

מהנדס תעשייה וניהול בהתמחות תפעול וייצור

מהנדס תעשייה וניהול הוא מהנדס אשר גבולות תפקידו שונים במידת מה מתפקידיהם של כלל יתר המהנדסים כגון מהנדס חשמל, אלקטרוניקה או מחשבים.
להמשך קריאה

לימודי ערב - למי זה מתאים?

אם אתם מעוניינים לפנות אל מסלול ההשכלה הגבוהה עומדות בפניכם כמה מסגרות לימוד, אשר תאפשרנה לכם להשלים את הלימודים האקדמיים שלכם.
להמשך קריאה

אקדמיה בפריפריה ובמרכז – יתרונות וחסרונות

"בכל הנוגע להשקעה בחינוך הטכנולוגי הגבוה, יש לשנות את סדר העדיפויות. עדיף להשקיע בתשתיות שיאפשרו נגישות של תושבי הפריפריה לרכישת השכלה טכנולוגית במרכז במקום להשקיע בחינוך הטכנולוגי אקדמי בפריפריה",
להמשך קריאה

למה כדאי לך להיות מהנדס תוכנה?

לפני כעשור כולנו חזינו בהתפוצצותה, לכאורה, של בועת ההיי-טק. משכורות העתק התנדפו להן כמו חלום רחוק, אנשים רבים מצאו את עצמם מחוסרי עבודה, חברות ענק לצד חברות סטארט-אפ קטנות פשטו את הרגל וסגרו את הדלתות.
להמשך קריאה

הנדסה והיי-טק: ניהול קריירה

אני כ"מוצר" בשוק העבודה.
בשוק העבודה של היום, כאשר מספר המועמדים עולה על מספר המשרות המוצעות, יש צורך בניהול אסטרטגיה ואימוץ חשיבה שיווקית, יותר מתמיד.
להמשך קריאה

מהנדס תעשייה וניהול בהתמחות ניהול התפעול והביצועים

מהנדס תעשייה וניהול הוא מהנדס אשר גבולות תפקידו שונים במידת מה מתפקידיהם של כלל יתר המהנדסים כגון מהנדס חשמל, אלקטרוניקה או מחשבים.

להמשך קיראה