סא"ל לירון אלזון נבחר לקבל את "אות הבוגר" לשנת תשפ"ב

סא"ל לירון אלזון, ראש ענף פיתוח מערכות מבצעיות ביחידת מצפן שביחידת לוטם באגף התקשוב וההגנה בסב"ר, נבחר לקבל את "אות הבוגר" לשנת תשפ"ב

לירון אלזון, בוגר תכנית הלימודים לתואר ראשון בהנדסת תוכנה באפקה לשנת תשס"ח 2008, נבחר לקבל את "אות הבוגר" לשנה זו בטקס הענקת התארים הקרובזו השנה הרביעית שמכללת אפקה מעניקה את "אות הבוגר", כהוקרה לבוגרים שתרמו תרומה משמעותית בעלת השפעה לאומית למדע, לקדמה הטכנולוגית, לחברה או למדינה והצליחו לבלוט ולהשפיע בתחומם בארץ ובעולם.

סא"ל לירון אלזון הינו ראש ענף פיתוח מערכות מבצעיות ביחידת מצפן הנמצאת בתוך יחידת לוטם באגף התקשוב וההגנה בסב"ר. בתפקידו הנוכחי הוא אחראי הן על פרויקט "מעגל האש" המשפר את יכולותיו המבצעיות של צה"ל וכן אחראי על פרוייקט המאפשר קישוריות בין כלל צה"ל.  

Some description
ציטוט של סא"ל לירון אלזון:

"קבלת אות הבוגר של אפקה מבטאת בעיניי את החיבור ההדוק שבין צה"ל, תעשיית ההייטק והמוסדות להנדסה שבה כלל הצדדים יוצאים נשכרים. מכללת אפקה היא זו שנתנה לי את הידע והכלים ההנדסיים והכינה אותי לשירות הצבאי שלי ולעולם ההייטק והטכנולוגיה. תפקידי בצבא נותן לי את ההזדמנות לתרום למדינה ולרתום את הטכנולוגיה למען פיתוח מערכות שמגנות על העורף בכל זמן נתון ומאידך מקנות יכולות מתקדמות עוד יותר לצה"ל. הסינרגיה הזו מראה כיצד ניתן לרתום את ההנדסה למטרות חשובות, ראויות שמצילות חיים ושומרות על חוסנה של המדינה. עבורי זו סגירת מעגל כמהנדס, כמשרת בצה"ל וכאזרח".

מנימוקי וועדת הבחירה:

"סגן אלוף ביחידת מצפן שביחידת לוטם באגף התקשוב וההגנה בסב"ר, המשלב באופן יוצא דופן מנהיגות טכנולוגית, יכולות מחקר מתקדמות ופורצות דרך והפיכתם להישגים מבצעיים במגוון תכניות צה"ליות -לאומיות. הובלתו מתאפיינת בעומק, בחדשנות טכנולוגית ולעשייתו השפעה מכרעת על ביטחון מדינת ישראל והשפעה חריגה, מובהקת ומשמעותית על בניין הכוח הדיגיטלי הצה"לי באמצעות הטכנולוגיות המשוכללות ביותר של עידן המידע".

לירון, מקבל את האות השנה, כפי שחבריו וחברותיו שנבחרו וייבחרו לקבל את האות בשנים הבאות, מחזקים את אפקה ומשמשים עבורה השראה להמשך דרכה כמוסד אקדמי מוביל בתחום חינוך המהנדסים לתועלת התעשייה וכלל החברה בישראל.

נבחרי "אות הבוגר.ת" של אפקה: