איפה אתם ביחס לתוצאות מפקד הבוגרים לשנת 2020

איפה אתם ביחס לתוצאות מפקד הבוגרים לשנת 2020

    • 87%  מבין בוגרי אפקה המשיבים העידו כי הם עוסקים בתחום לימודיהם והשתלבו בתעשיית ההיי טק, התעשייה הביטחונית ובתעשיות המסורתיות (4 המובילים: 25% בטחוני וסייבר, 23% תוכנה, אינטרגרציה ומערכות מידע, 12% תעשייה מסורתית, 8% רפואי).
    • שלושת התפקידים השכיחים ביותר בקרב בוגרי אפקה הם: פיתוח תוכנה, ניהול פרויקטים והנדסת מערכות.אפקה.
    • 23% מבוגרי אפקה הינם בעלי תואר שני או במהלך הלימודים לתואר שני במגוון תחומים, רבים מהם בוחרים בתואר MBA 26% נוספים הצהירו כי הם מתכננים ללמוד לתואר שני.
    • 30% מבוגרי אפקה הצהירו כי הם מנהלים צוותים המונים לפחות שלושה עובדיםאנחנו יודעים איזה בוגרים איכותיים יש לנו וכעת גם בתעשייה וגם בציבור מבינים את זה:

דו"ח רשות החדשנות ו-ו-Start-up Nation Central שנערך בקרב חברות המעסיקות את בוגרי מקצועות ההייטק הצביע על כך כי בוגרי מכללת אפקה והאוניברסיטאות הם הבוגרים המועדפים עליהם בבואם לגייס עובדים.

יתרה מכך, סקר שנערך במאי האחרון על ידי מכון המחקר רושינק ובחן את תפיסת המותג, מצביע על מגמת שיפור עקבית בשנתיים האחרונות. בין היתר, התבקשו הנשאלים בסקר לציין את השם הראשון שעולה בראשם כשהם נשאלים על מוסדות אקדמיים להנדסה ו-27% מבניהם ציינו את אפקה (לעומת 22% ביוני אשתקד ו-20% בפברואר אשתקד). 25% מבין המשתתפים אף ציינו כי אפקה היא האופציה הטובה ביותר ללימודי הנדסה מבין כלל המוסדות האקדמיים בתחום.

מפקד הבוגרים נערך במהלך ינואר 20 ע"י צוות סוקרים מיומן של מכון רושינק, שדגם 1,956 בוגרים ומוסמכים, בהתפלגות מחקרית מייצגת לפי תכנית, מחזור ומגדר