מהנדס תוכנה
תוכנה

למה כדאי לך להיות מהנדסת תוכנה? 

 

לפני כעשור חזינו כולנו בהתפוצצות, לכאורה, של בועת ההיי-טק. משכורות עתק התנדפו להן, רבים מצאו את עצמם מחוסרי עבודה, חברות ענק וגם חברות סטארט-אפ קטנות פשטו את הרגל וסגרו את דלתותיהן. אווירת תבוסה אפפה את השוק, וכולנו האמנו שהגיע סופו של עידן המחשבים. 

אבל לא חלפו שנתיים והמצב חזר לקדמותו, ומאז הלך והשתפר. מספר המשרות צומח, והשכר של מהנדסי תוכנה במשק מאמיר.  

הכיצד? אנחנו חיים בעידן דיגיטלי, שהולך ומשתכלל עם השנים. כמו כל תחום שמתבסס על הנדסת תוכנה, גם ההיי-טק סובל מעליות ומורדות, אבל המגמה הכללית ברורה ומובהקת: צמיחה. והיא לא צפויה להשתנות בעשורים הקרובים.  

כיום מהנדסי תוכנה נהנים מקריירה עשירה ומגוונת, מעשייה מעניינת, משכר גבוה, מתנאי עבודה טובים ומהסטטוס הנלווה למקצוע יוקרתי.  

כיצד תהפכי למהנדסת תוכנה? 

הכשרה בהנדסת תוכנה מותנית בהשלמת תואר אקדמי. לימודי הנדסת תוכנה אורכים כארבע שנים, ומתבססים על לימודי מתמטיקה, מדעים ושפות תכנות.  

מסלול הלימודים אינו פשוט, אבל בעזרת שקידה והשקעה תוכלו להגיע להישגים מרשימים. קחו בחשבון שהלימודים מצריכים השקעה של זמן ומאמץ בלימוד, בעבודות ובפרויקטים. אם אתם שוקלים לימודי הנדסת תוכנה, אחת ההכרעות החשובות ביותר שתצטרכו לקבל היא בחירת מוסד הלימוד. לא רק איכות ההכשרה שלכם תלויה במוסד שתבחרו, אלא גם מהלך הקריירה שלכם: מוסד לימוד טוב יפתח עבורכם דלתות, ויספק לכם הזדמנויות לנטוורקינג עוד לפני שתצאו לשוק העבודה.  

מכללת אפקה היא מהמוסדות האקדמיים המובילים בתחום הנדסת התוכנה. המכללה מתמקדת בהכשרת מהנדסים, והיא מוסד ייעודי ללימודי הנדסה בכלל, וללימודי הנדסת תוכנה בפרט. מסלול הלימודים במכללה חופף למסלול באוניברסיטה, אבל למכללה יש יתרון מרכזי על פני יתר מוסדות הלימוד: היא מקיימת ומשמרת קשרים עם כל ארגוני ההיי-טק והתעשייה עתירת הידע. המיקום הגיאוגרפי האסטרטגי שלה, בלב הפועם של התעשייה, הוא יתרון נוסף הפועל לטובת בוגריה. מהנדסי תוכנה בוגרי מכללת אפקה הם מבוקשים ומחוזרים בשוק העבודה, ותהליך חיפוש העבודה שלהם הוא לרוב קצר ביותר.