אודות המועדון

המועדון הראשון והוותיק ביותר באפקה אשר פועל מאז שנת 2017 הינו מועדון הרובוטיקה בו חברים זה לצד זה סטודנטים צעירים בשנותיהם הראשונות באקדמיה לצד בוגרים וותיקים.
המועדון הינו בית לעשרות סטודנטים ובוגרים אשר לאורך השנים הצטרפו לפעילות הענפה שמקיים המועדון כשבכולם בוערת התשוקה להנדסה, לרובוטים ולחשיבה יצירתית.

אל המועדון מצטרפים סטודנטים בשנתם הראשונה והשנייה ללימודים (ועד שנה שלישית לסטודנטים בלימודי ערב) והפעילות בו פתוחה גם לאחר סיום התואר.

המפגשים במועדון הינם על בסיס שבועי ומתקיימים בשתי קבוצות:

  • קבוצת מתחילים: בה לומדים במשך שנה חומר בסיס על פי תוכנית לימודים יצירתית ומגוונת
  • קבוצת מתקדמים: מיועדת למי שסיים שנה במועדון ובמסגרתה, מלבד מפגשי לימודים, זוכים המשתתפים לעבוד על פרויקטים ולתרום לקבוצה, כל אחד על פי כישוריו

ליצירת קשר עם מועדון הרובוטיקה- ART@mail.afeka.ac.il 

רובוט

המועדון הוא בית לכל מי שאוהב רובוטיקה. שחי ונושם מכניקה, אלקטרוניקה ותוכנה ורוצה להבין לעומק כיצד נראה השילוב ביניהם.

בן-יה יצחק הלוי
מקים ומנהל מועדון הרובוטיקה

פעילות המועדון

את המועדון הקים ועדיין מנהל בן-יה יצחק הלוי, בוגר תואר ראשון בהנדסה ומכנית ותואר שני במערכות תבוניות באפקה והוא נתמך על ידי אופק- מרכזים לפיתוח מיומנויות. לדבריו מדובר במסגרת מחייבת הכוללת תוכנית לימודים מובנית כאשר לסטודנטים חלק פעיל מאוד בלימוד עצמו ובלמידה.

"חברות במועדון מעניקה לסטודנטים שליטה על מסלול הלימודים. הם לא זורמים רק עם מה שמוכתב להם באופן הדומה לשיטות לימוד מסורתיות אלא מצליחים בנוסף להתקדם אישית ומקצועית תוך למידה חווייתית ויצירתית" אומר בן-יה ומוסיף: "כשנותנים לסטודנטיות ולסטודנטים אחריות על ההצלחה שלהם, הם יעשו מעל ומעבר על מנת להגיע אליה".        

לדבריו, חברות במועדון מצליחה להקנות כישורים אישיים חיוניים ביותר לשוק התעסוקה ובהם יכולת פתרון בעיות, תכנון, חשיבה יצירתית, יכולת למידה עצמית, הצגה אפקטיבית ועבודה בצוות רב תחומי. "המועדון הוא בית לכל מי שאוהב רובוטיקה. שחי ונושם מכניקה, אלקטרוניקה ותוכנה ורוצה להבין לעומק כיצד נראה השילוב ביניהם. החברים בו מתנסים במגוון גדול של תחומים הנדסיים: שפות תכנות, מיקרו בקרים, סביבות לתפעול ותכנות רובוטים וכמובן שגם בקרה ובינה מלאכותית" מוסיף בן-יה.

לאורך השנים השתתף המועדון במספר תחרויות והאקתונים מקומיים ובינלאומיים ובהם האפקתון שנערך כל שנה, הקורונתון שנערך באפקה בימי הקורונה; GoGreen, שבמסגרתו בנו יחידת כוח שנטענת באמצעות פידול באופניים, ועוד. כמו כן, חברי המועדון מציגים באופן קבוע רובוטים בפעילויות של המכללה.

בימים אלה עובדים חברי המועדון על פרויקט שאפתני, כחלק מתחרות בינלאומית בשםRoboBoat  הנערכת מידי שנה בפלורידה שבארה"ב ובמסגרתה סירות אוטונומיות נדרשות לחצות מסלול אתגרים מורכב ללא מעורבות מפעיל.

הצטרפות למועדון הרובוטיקה

*שדה חובה

במילוי טופס זה אני מסכים לסעיפים המפורטים מטה

1. באמצעות שליחת טופס זה ברצוני להביע את רצוני להשתתף במועדון המפורט מעלה.
2. ההשתתפות במועדון מזכה אותי להשתתף בכל פעילויות המועדון ולציין זאת בכל הרשתות החברתיות שלי, בקורות החיים שלי ולרבות בלינקדאין הפרטי שלי.
3. המועדון הינו מועדון סטודנטים של מכללת אפקה ומייצג אותה בכל פעילות.
4. כחבר המועדון אני מתחייב לייצג את אפקה באמצעות ביגוד נושא לוגו אפקה ושם המועדון, באם יסופק ביגוד כזה לנבחרת על ידי המכללה, בפעילויות המועדון.
5. שליחת טופס זה מהווה אישור למכללת אפקה, המכללה האקדמית להנדסה בתל אביב, לעשות שימוש בצילומים ו/או קטעי וידאו בפעילות במסגרת המועדון לצרכי פרסומים שונים במדיות שונות, כולל באינטרנט, ללא תמורה ועל פי שיקול דעת מכללת אפקה או מי מטעמה.
אישור זה הוא בגדר ההסכמה הנדרשת לפי חוק הגנת הפרטיות, תשמ"א-1981 וחוק זכויות יוצרים, תשס"ח-2007 ושליחת אישור זה מהווה הסכמה לעניין הדרישות החוקיות הנדרשות לעניין זה לכל דבר ועניין.