אודות המועדון

מאז שנת 2018 פועל במכללת אפקה סניף של FIRST For Inspiration and Recognition of Science and –Technology, עמותה בין־לאומית שמטרתה להעניק השראה, לפתח מוטיבציה וסקרנות ולעודד צעירים להצטרף לעולם של ערכים, הנדסה, מדע וטכנולוגיה.

התלמידים והתלמידות המשתתפים בפעילויות הארגון זוכים לתכנן, לפתח ולבנות בשבועות ספורים רובוטיקים על פי אתגר בין־לאומי שמתפרסם בכל שנה ולהשתתף בתחרויות בארץ ובחו"ל.פעילות הנבחרות מלווה במנטורים, באנשי הנדסה וטכנולוגיה שרובם בוגרי התוכנית.

באפקה פועל הסניף הראשון והיחיד בישראל של סטודנטים וסטודנטיות, רובם בוגרי FIRST בעצמם אך לא רק, אשר מלווים תיכונים בארץ כמנטורים. בין היתר בחולון, בתל אביב, בפתח תקווה ובראש העין. מקים המועדון באפקה הוא יובל ערן, בוגר בית הספר להנדסה רפואית ובוגר מועדון FIRST. לדבריו המועדון הוקם לאחר שהבחין כי בוגרים רבים של התוכנית הם סטודנטים להנדסה שבוחרים ללמוד באפקה.

ליצירת קשר עם מועדון המנטורים של FIRST

  FIRST@mail.afeka.ac.il

קיומו של המועדון הוא יתרון הדדי לתלמידים ולסטודנטים: הנבחרות המתחרות זקוקות למנטורים שילוו אותם בפעילות בעוד המנטורים זוכים לצבור ניסיון מעשי באתגר הנדסי, להכיר אנשי תעשייה וגם לקבל על הפעילות נקודות זכות כחלק ממעורבות חברתית. בשנת 2019 היו המנטורים של אפקה לנבחרת הראשונה מחוץ אמריקה שעמדה באתגר "רובוט בשלושה ימים" ובמסגרתו נדרשו בוגרים ומנטורים של התוכנית לבנות בשלושה ימים (במקום בשמונה שבועות) דגם על פי האתגר השנתי שניתן לתלמידים.
מדובר בהישג מרשים למועדון אשר מעבר לליווי של תלמידים, משתתף גם בפעילויות עצמאיות של הארגון.

מכללת אפקה רואה בחינוך למקצועות ה־STEM על פני כל הרצף החינוכי חלק בלתי נפרד מחזונה, ועל כן חבירה לארגון מכובד זה הוא צעד מתבקש. התלמידים אשר מגלים את עולם ההנדסה ועושים בו את צעדיהם הראשונים, זוכים לליווי אישי וחם של הסטודנטים מאפקה אשר חולקים עימם חוויה משותפת, תשוקה וחיבור להנדסה, לתחרות וליצירה. הכשרת מהנדסים באמצעות ניסיון מעשי גם היא ערך עליון באפקה, והשתתפות בתחרויות המקומיות והבין־לאומיות עם נבחרות התלמידים מהווה ניסיון הנדסי חשוב.

הצטרפות למועדון המנטורים של FIRST

*שדה חובה

במילוי טופס זה אני מסכים לסעיפים המפורטים מטה

1. באמצעות שליחת טופס זה ברצוני להביע את רצוני להשתתף במועדון המפורט מעלה.
2. ההשתתפות במועדון מזכה אותי להשתתף בכל פעילויות המועדון ולציין זאת בכל הרשתות החברתיות שלי, בקורות החיים שלי ולרבות בלינקדאין הפרטי שלי.
3. המועדון הינו מועדון סטודנטים של מכללת אפקה ומייצג אותה בכל פעילות.
4. כחבר המועדון אני מתחייב לייצג את אפקה באמצעות ביגוד נושא לוגו אפקה ושם המועדון, באם יסופק ביגוד כזה לנבחרת על ידי המכללה, בפעילויות המועדון.
5. שליחת טופס זה מהווה אישור למכללת אפקה, המכללה האקדמית להנדסה בתל אביב, לעשות שימוש בצילומים ו/או קטעי וידאו בפעילות במסגרת המועדון לצרכי פרסומים שונים במדיות שונות, כולל באינטרנט, ללא תמורה ועל פי שיקול דעת מכללת אפקה או מי מטעמה.
אישור זה הוא בגדר ההסכמה הנדרשת לפי חוק הגנת הפרטיות, תשמ"א-1981 וחוק זכויות יוצרים, תשס"ח-2007 ושליחת אישור זה מהווה הסכמה לעניין הדרישות החוקיות הנדרשות לעניין זה לכל דבר ועניין.