טל אפרתי, נצבלישוילי אלונה

הנדסת תעשייה וניהול

בהנחיית: איריס פורמה

תכנון אופטימלי של מרחבי הצללה ציבוריים

טל אפרתי, נצבלישוילי אלונה

הנדסת תעשייה וניהול

בהנחיית: איריס פורמה

תהליך הגשת בקשה למשפיען: יש להיכנס להגשת בקשה לאיתור משפיען: שם תידרש למלא פרטים אודות הלקוחות שאךליהם אתה מעוניין לפרסם. 2: תוכל לצפות בסטטוס הבקשות שלך, 3:לאחר שחזרו תוצאו7ת כנס ללחיפוש משפיענים: שם תוכל לצפות בתוצאות שחזרו עבור הבקשה שלך ולצפות בנתוני הפרופילים שמומצלצים עבורך

מסלול הלימודים: הנדסת תעשייה וניהול

מטרת/מהות פרויקט הגמר

זהו פרויקט בעל אופי מחקרי שמטרתו היא לספק כלי מתמטי לתכנון הצללה במרחבים עירוניים.

תארו את פרויקט הגמר

ניסוח מודל מתמטי בתכנות לינארי עבור תכנון הצללה במרחבים הציבוריים. בהינתן רשת עירונית עם מגוון מרחבים ציבוריים אפשריים להצללה, המודל יספק את ההחלטה האופטימלית באשר להיכן להתקין פתרונות הצללה ומאיזה סוג כאשר כל מקום מוגדר על ידי שטח הצללה, עלות, סוג ונפח תנועה, כאשר המטרה היא למקסם את החשיפה של התושבים להצללה.

מדוע בחרתם בפרויקט הגמר הזה?

הרעיון לפרויקט הוצע ע"י המנחה והנושא עניין אותנו.

איזה מענה הפרויקט נותן ולאיזה אוכלוסייה?

בעולם ישנה מודעות גבוהה לחשיבות הצל במרחבים הציבוריים ומנותבים לכך תקציבים רבים. בישראל לעומת זאת, כיום לא מתכננים הצללה בהסתכלות עירונית אלא רק כחלק מפרויקטים אחרים כגון הקמת פארק חדש. מכיוון שכיום לא מתכננים הצללה בכל המרחבים הציבוריים, הפרויקט שלנו הוא בעל אופי מחקרי. עם זאת, המודעות לחשיבות הצל במרחבים העירוניים בישראל בעלייה, ומתחילים להפנות קשב וחשיבה לנושא. בשל כך הפרויקט שלנו נותן מענה ראשוני לצורך עתידי שיכול להיווצר - מציאת המיקום האופטימלי על ידי מודל מתמטי להקמת הצללה במרחב עירוני נתון.