גל רדמרד

הנדסת חשמל

בהנחיית: ד"ר דוד ברוקס

עציץ חכם

גל רדמרד

הנדסת חשמל

בהנחיית: ד"ר דוד ברוקס

מהי מטרת הפרויקט?
פרויקט 'עציץ חכם' נועד לסייע בכל הנוגע לטיפוחם של צמחים וכולל מערכת שליטה ובקרה אוטומטית. כל נתוני המערכת יאספו מחיישני שונים שיותקנו בעציץ ויחובר אל מיקרו בקר, בעל יכולת תקשורת WIFI אשר ינהל את המידע ויעביר אותה אל הלקוחויקבל ממנו פקודות דרך רשת האינטרנט והאפליקציה שמותקנת בפלאפון החכם של בעל העציץ.

כיצד נולד הרעיון?
הפרויקט מבוסס על צורך שעלה בהגיה משותפת של הסטודנט והמנחה, בעקבות הרצון לשפר את יכולת הטיפול בצמחים ובסחלבים בפרט כיוון שהם יקרים ודורשים טיפול מסור ומורכב יחסית לשם שמירתם למשך תקופה ארוכה.

מדוע בחרת בפרויקט זה?
הרעיון ליצור 'עציץ חכם' שיוכל להיות יעיל ולתרום לעולם הבוטניקה עוררה בי השראה, נוסף על כך לא ראיתי כמעט מוצרים דומים אשר משלבים את כל הפונקציות שתכננתי לכלול במערכת ועניין אותי ליצור משהו חדש שיוכל גם להיכנס בעתיד לשוק. נוסף על כך, כשבדקתי את הנושא והעמקתי בו יחד עם המנחה שלי בפעם הראשונה, הבנו שיש הרבה מאוד חומר לימודי שאהיה צריך ללמוד ותידרש עבודה מרובה להשלמת המשימה, דבר שעורר בי סקרנות ורצון להתקדם, להתפתח במספר תחומים ולעמוד באתגר. 

איזה מענה הפרויקט נותן ולאיזה אוכלוסייה?
בעקבות שיחות עם חברים וקרובי משפחה אשר לא הצליחו לטפל בעציצים שלהם בצורה טובה ונאלצו להשליכם לפח אחרי זמן קצר, בייחוד 'סחלבים', החלטתי ליצור מערכת שתתאים לכל אחד ואחת שרוצים לשפר את איכות הטיפוח בצמחים שלהם ולהקל על עצמם בכך שהיא תהיה אוטומטית ונגישה דרך הטלפון הסלולארי ובחיבור לרשת האינטרנט.

 

גל רדמר