נטע ליבשיץ, ירדן שטרית

הנדסת תוכנה

בהנחיית: ד"ר מיכאל מן

מערך חניה שיתופית

נטע ליבשיץ, ירדן שטרית

הנדסת תוכנה

בהנחיית: ד"ר מיכאל מן

מטרת/מהות הפרויקט 

מדי שנה מספר המכוניות בישראל גדל בכ89,000- רכבים. מאידך, שטחי החניה אינם מתווספים בקצב דומה ואף מצטמצמים לנוכח ריבוי בניה בשטחים פנויים והוספת מכשולים מנהליים וטכניים. ישראל סובלת מ״מצוקת חנייה״. מטרת הפרויקט הינה מתן פתרון לבעיה זו, לאפשר שיתוף חניות פרטיות למשתמשי האפליקציה ולייצר אלטרנטיבה זולה יותר מחניות כחול-לבן וחניונים.

כיצד נולד הרעיון?

שתינו בעלות רכבים ונוהגות. כמו רוב אוכלוסיית ישראל, ובמיוחד מרכז הארץ, אנו סובלות ממצוקת חניה בערים הגדולות, במרכזי תעסוקה ובילוי. סובלות ממחירים מופקעים במקומות בהם כן יש חניונים. סובלות משינויים בסימוני העיריות, מבלבול ומיד קשה של הפקחים. נסענו פעם במרכז תל אביב ובזבזנו בהכנעה זמן ודלק תוך כדי עיסוקינו הרגיל - חיפוש חנייה כחול לבן לצד הדרך. הפעם צרם לנו מאוד לראות מלא חניות פנויות. אלו היו חניות מאחורי המחסום. כן, חניות מתחת לבתי מגורים, בחצרות בתים קטנים, ועוד מלא חניות שמתחת למגדלי מגורים אי שם בחניונים תת קרקעיים העצומים של המגדלים האלה. היה ברור לנו שכמות עצומה של החניות האלה פנויה בכל שעות היום, כי הדיירים לקחו את הרכב ויצאו למשימות היום שלהם. וכך נוצרה המחשבה לייצר פתרון למצב הנ"ל.

מדוע בחרתם בפרויקט הזה?

בחרנו בפרויקט הזה כי ראינו שילוב של מספר מישורים כאן - לעיל תיארנו איך זיהינו הזדמנות וסימנו את היעד. ראינו שיש מקום בשוק למוצר. בחנו את היכולת שלנו ווידאנו שאנו מסוגלות להתקדם ולבנות חלקים גדולים מהמערך המוצע. התייעצנו עם הבכירים מאיתנו וקיבלנו פידבק חיובי ויעוץ יישומי.

האם יש סיפור אישי שלכם או של קרוב אליכם שקשור לפרויקט?

אין סיפור אישי מיוחד מפאת הסיפור שמסופר לעיל. זהו סיפור של מרבית אוכלוסיית ישראל, כזאת שמתגוררת, עובדת, מבקרת במרכזי הערים. הרצון להצליח ולקדם את הפרויקט הוא קודם כל פרי התחושה שזאת סוגיה שנוגעת לכולם, או כמעט לכולם ושהמוצר ימצא את דרכו לליבם של רבים ויפתור ולו במעט את המצוקה הקיימת.
 

איזה מענה הוא נותן ולאיזה אוכלוסייה?

הפרויקט שלנו נותן מענה לכל בעלי הרכב בישראל המתקשים למצוא חניה במיוחד במרכז הארץ. כל אותם בעלי רכבים הנאלצים לשלם בחניונים סכומים של 20 שקלים לשעה עבור חניה נואלצים לעשות זאת כמעט כל יום עקב מקום עבודתם או אילוצים אחרים. האפליקציה תאתר את החניה הכי משתלמת עבורם כן מבחינת מרחק וכן מבחינה כספית.   

 

סטודנטית סטודנטית