מכשיר לניטור וסיווג בכי תינוקות

ענבל פירסט ובר סגל

הנדסה רפואית

בהנחיית: ירמיהו האופטמן

מכשיר לניטור וסיווג בכי תינוקות

מכשיר לניטור וסיווג בכי תינוקות

ענבל פירסט ובר סגל

הנדסה רפואית

בהנחיית: ירמיהו האופטמן

מהי מטרת הפרויקט?
מטרת הפרויקט לפתח מכשיר חדשני שיבצע ניטור וסיווג בכי של תינוקות. המכשיר יאפשר למשתמש להבין את סיבת הבכי בזמן אמת באמצעות קבלת חיווי על גבי מסך. המכשיר מתבסס על אלגוריתם דינאמי המאפשר למשתמש להתאים את השימוש לתינוק שלו ובכך להרחיב את יכולת הפיענוח של המכשיר. המכשיר יכול לשפר את התקשורת בין המשתמש לתינוק שלו, ואף מאפשר צורת תקשורת חדשה במידה והמשתמש לקוי שמיעה.

כיצד נולד הרעיון?
במסגרת עבודה עם ילדים לפני הצבא בר נחשפה לסיפורים של הורים טריים שהתמודדו עם הקושי להבין את התינוק שלהם והתסכול בלפרש את בכי. שילוב בין בעיה זו לחוסר הימצאות פתרון טכנולוגי הובילה לרעיון. 

מדוע בחרתן בפרויקט הזה?
בחרנו בפרויקט זה מכיוון שהוא נותן מענה גם לאוכלוסייה מוחלשת ומאפשר לשפר איכות חיים של משפחות רבות עם תינוקות. בנוסף, הפרויקט משלב בין חומרה לתוכנה ויקנה לנו ניסיון וכלים לעתיד. הפרויקט מקבל הכוונה מתאימה ממרכז לעיבוד שפה במכללת אפקה שמתמחה בעיבוד קול.

איזה מענה הוא נותן ולאיזה אוכלוסייה?
המכשיר נותן מענה להורים בעלי לקות שמיעה, הורים צעירים, אימהות, אבות וכל האנשים בסביבת התינוק. המכשיר עוצב בצורה מונגשת לקהל היעד המדובר. בנוסף, למכשיר מתלווה התרעה אלחוטית אשר מאפשרת קבלת חיווי להתחלת בכי התינוק גם כאשר המשתמש בחדר אחר.