חן פורצקי ואדם דודזון

הנדסת תעשייה וניהול

בהנחיית: ד"ר אייל זינגר

מודל חיזוי למניעת סרטן המעי הגס

חן פורצקי ואדם דודזון

הנדסת תעשייה וניהול

בהנחיית: ד"ר אייל זינגר

מסלול הלימודים: הנדסת תעשייה וניהול

מטרת/מהות הפרויקט

מטרת הפרויקט הינה לסייע בזיהוי מוקדם של חולים פוטנציאליים בסרטן המעי הגס; באמצעות בניית מנוע חיזוי Rule Based לחברת LAVAA בה מתבצע הפרויקט ובנוסף להציע אב טיפוס אשר יהווה שיטה אלטרנטיבית לחיזוי המחלה בעזרת מודל למידת מכונה. נבצע השוואה בין הכלים ונציג את מסקנותינו בפרויקט.

כיצד נולד הרעיון

יזמנו את הרעיון לאחר שגילינו עניין משותף בנינו לבין המנחה לביצוע פרויקט בתחום הרפואה. חיפשנו אפשרויות לשיתוף פעולה עם חברות Med-Tech לביצוע הפרויקט. יצרנו קשר עם חברת Lavaa ובפגישה עלה רעיון לשיתוף פעולה בבניית מודל חיזוי לסרטן המעי הגס.

מדוע בחרתם בפרויקט הזה

חיפשנו לעשות פרויקט בעל ערך ומשמעות המגיע מתחום הרפואה. סרטן המעי הגס הוא הסרטן השכיח ביותר בקרב גברים ולכן אנחנו מאמינים שהפרויקט שלנו ייתן ערך רב לחברה.אנחנו מאמינים שפרויקטים מסוג זה הם בעלי חשיבות גבוהה אשר מקדמים את המדע וישפרו רמת החיים והבריאות של כלל האוכלוסייה.

האם יש סיפור אישי שלכם או של קרוב אליכם שקשור לפרויקט?

אין לנו סיפור אישי המקשר אותנו לפרויקט, אך ביצוע פרויקט המשלב תחום הנמצא בחוד החזית הטכנולוגית הרפואית, ביצוע חקר גורמי סיכון למחלה ועבודה בשיתוף פעולה עם חברה המתמחה בתחום דחפו אותנו קדימה לביצוע הפרויקט.

איזה מענה הוא נותן ולאיזה אוכלוסייה?

החברה בה מתבצע הפרויקט מציעה חבילות של מנועי חיזוי לבתי חולים, מרפאות ורופאים. המנוע אותו אנו מפתחים יכנס לקטלוג המוצרים של החברה וירחיב את היצע החברה.
בנוסף, האב טיפוס שנבנה יהווה אבן פינה לחברה בה מתבצע הפרויקט להמשך פיתוח של כלי חיזוי מבוססי למידת מכונה.

 

סטודנט       סטודנט

               אדם דודזון                                           חן פורצקי