הלימודים באפקה מושתתים על מודל ייחודי של תהליך חינוך מהנדסים: בתהליך חינוכם של כל סטודנט וסטודנטית אנו חותרים אל המצוינות האקדמית, כמו גם אל יעד מרכזי אותו הצבנו והוא לפתח ולטפח גם מיומנויות חיוניות לעולם התעסוקה המשתנה.
בתהליך ממושך של מחקר והתייעצות, גם עם מומחים מהתעשייה, מיפינו את הכישורים החיוניים ועדכנו את תוכניות הלימוד כך שכל קורס ייגע בהם ברמה כזאת או אחרת. הסילבוס התרחב והפך ל"סקילבוס" – תוכנית לימודים שנכללות בה גם למידה והתנסות בעולם הכישורים.
בין המיומנויות המרכזיות: חשיבה ביקורתית, עבודה בצוות, תקשורת אפקטיבית ולמידה עצמית.

מתווה אפקה

"מתווה אפקה" לדמות הבוגר הוא מסמך שגיבשה אפקה בשיתוף בכירים בתעשייה ובו 13 מיומנויות קריטיות, ובהן: חשיבה ביקורתית, עבודה בצוות רב-תחומי, תקשורת אפקטיבית, יכולת למידה עצמית, פתרון בעיות מורכבות, אינטגרציה בין נושאים ועוד.
לאחר גיבוש הרשימה, ביצעה אפקה מיפוי של הקורסים הנלמדים בה ובכל קורס נבדקו תוצרי הלמידה וכן המיומנויות הנרכשות במהלכו והמיומנויות הרצויות.
המיומנויות חולקו לשלוש רמות - בסיס, ביניים, מתקדם - כך שכל קורס נדרש להביא את הסטודנט לא רק לרמת ידע ותובנה מדעית והנדסית מסוימת, אלא גם לרמת המיומנות.

גל חנונה

בוגרת הנדסת חשמל

דה מרקר 07.01.24

"לאורך התואר רכשתי כלים כך שהשתפרתי דרמטית ביכולת ההצגה שלי. כיום אני חשה בטוחה ביכולת ההצגה והעברת המסרים שלי".

אלברט אבדלימוב

בוגר הנדסת חשמל, חונך ומלווה סטודנטים וג'וניורים בתעשייה

דה מרקר 07.01.24

"בוגרי אפקה מגיעים מצוידים בארגז כלים עשיר יותר. הם מתמודדים עם אתגרים בצורה טובה ומשתמשים במיומנויות ובכישורים שרכשו על מנת לבלוט ולהצליח"