אפליקציה שתסייע לנהגים לא להירדם בנהיגה

בתחילת השנה התקיימה באפקה תחרות פיתוח אפליקציות IOS בשיתוף עמותת אור ירוק, האפליקציה הזוכה תוכננה ע"י סטודנטים להנדסת תוכנה אביב בלונדר ודרור רון.

פיצה, בירה ופיתוח אפליקציות

ביום שלישי נערך ערב התמחות מערכות תוכנה ניידות (מובייל) של המחלקה להנדסת תוכנה באפקה . הערב  נפתח במפגש מינגלינג מלווה בבירה ופיצה, בין הנוכחים היו סטודנטים, סגל אקדמי ואנשים מהתעשייה. לאחר מספר הרצאות אורח בנושאים חמים בתחום המובייל, נערכה תחרות אפליקציות אייפון, בהשתתפות סטודנטים שנה ג' ו-ד' אשר לקחו חלק בקורס לפיתוח IOS, שהתקיים בסמסטר הקיץ האחרון. תחרות האפליקציות נערכה בשיתוף ובחסות עמותת "אור-ירוק" וקרן רן נאור, כאשר כל האפליקציות עוסקות בנושא בטיחות בדרכים. הקהל שנכח בתחרות חווה דעתו על האפליקציות באמצעות אפליקציית דירוג שפותחה ע"י הסטודנט ימין אלמקייס.


נוהגים זהיר – עכשיו האפליקציות

במקום הראשון זכתה אפליקציית -  DRIVE AWAKE - בפיתוח של אביב בלונדר ודרור רון. מדובר באפליקציית טריוויה קולית לנהגים, העוזרת להם להישאר חיוניים וערניים במהלך נהיגה. האינטראקציה עם האפליקציה עם המשתמש הינה קולית בלבד, כלומר, ללא מגע וללא צורך להביט במכשיר הסלולרי במהלך הנהיגה. אביב ודרור זכו בפרס- אוזניות של ביטס.

במקום השני זכתה אפליקציית - "מי חסר?" - בפיתוח של ווה חוטיאקוב, ימין אלמקייס ואנדריי מיגלביץ'. האפליקציה מונעת שכחת ילדים ברכב. האפליקציה משותפת לגננות, מורות  והורים, כאשר הגננת בודקת נוכחות באמצעות האפליקציה. במידה וילד חסר, נשלחת אוטומטית הודעה להורים ובקליק נוסף יכולה הגננת גם להתקשר אליהם.

למקום השלישי הגיעה אפליקציית - I GOT YOU - בפיתוח של טל אוהב ציון וירמי אופנהיים. האפליקציה מאפשרת דיווח לרשויות או לכל גורם אחר על נהג המבצע עבירה, כולל שליחת תמונות המתעדות את האירוע.

ובמקום הרביעי אפליקציית 4RESQ - בפיתוח של יעל ורון יזראלי. האפליקציה מגלה תנועות חריגות של המכונית, בהתאם לסוג הנסיעה (עירונית, בין עירונית וכו')  ובמקרה קיצוני, למשל, של עצירה פתאומית האפליקציה יוצרת קשר ומודיעה על האירוע.

שמואל אבואב, מנכ"ל עמותת אור ירוק מסר כי : "טכנולוגיות מתקדמות הן אחד הכלים היעילים לצמצום תאונות דרכים. שיתוף הפעולה עם מכללת אפקה הוכיחה כי במסגרת קורס אקדמי ניתן להציע פתרונות מקוריים ובעלי פוטנציאל יישומי גבוה".

לכתבה המלאה באתר NRG >>