התמחות בעיבוד אותות

כמה מילים על עיבוד אותות

תחום עיבוד האותות נחשב לאחד התחומים המתפתחים ביותר בשנים האחרונות, וההתמחות בו מענקיה לסטודנטים ידע מקיף שיאפשר להם לנתח, להציג, לקודד ולפענח מגוון  אותות המגיעים ממקורות שונים, כגון: אותות חשמליים, ביולוגיים, אקוסטיים, אותות מחיישנים שונים, וכדומה. זאת לצד הכרות עם התחומים המרכזים בעולם עיבוד האותות, בכללם: עיבוד ספרתי של אותות שנדגמו ומעובדים על ידי מעגלים אלקטרונים דיגיטליים, מיקרו מעבדים או מחשבים, עיבוד אנלוגי של אותות שלא נדגמו ומעובדים כאותות רציפים על ידי מעגלים אנלוגיים, עיבוד אותות קול ושמע, עיבוד אותות דיבור ועוד.

יתרונות ההתמחות בעיבוד אותות במכללת אפקה

מסלול ההתמחות הייחודי של אפקה בתחום עיבוד האותות משלב רקע תיאורטי יחד עם התנסות מעשית על פלטפורמות שונות, כגון: Matlab , מעבדי אותות ופלטפורמות DSP בזמן אמת. ההתמחות במסלול זה מציידת את הסטודנטים בתשתית מדעית חיונית ובכלים הנדסיים לעסוק במחקר ופיתוח בתחום עיבוד האותות. 

תכנית ההתמחות כוללת קורסים להקניית ידע מתקדם באלגוריתמים, לצד קורסים מעשיים המקנים ניסיון מעשי משמעותי, שיסייע לבוגרי המחלקה להשתלב בשוק העבודה בתום לימודיהם.

ההתנסות המעשית כוללת יישום האלגוריתמים הנלמדים במיטב הפלטפורמות המתקדמות כיום בעולם, אשר משלבות סימולטורים, כלי תוכנה ומעבדים של חברות מובילות. בנוסף לכך, ההצטרפות למסלול התמחות זה מאפשרת לסטודנטים לבחור קורסי בחירה ספציפיים ולהתמקד בנושאים השונים הנמצאים בחזית יישומי הטכנולוגיה בתחום.

העתיד של בוגרי התמחות בעיבוד אותות

התמחות בעיבוד אותות פותחת בפני בוגרי המסלול כר נרחב של אפשרויות להמשיך את לימודיהם לתארים מתקדמים  או להשתלב בתפקידי מפתח בתחומי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה במגזר הפרטי, העסקי והציבורי, בחברות עתירות ידע, העוסקות בטכנולוגיה ובפיתוח מוצרים מבוססי עיבוד אות לתחומים שונים, בכללן: Motorola ,AudioCodes ,DSPC ,Intel ,NICE ,Verint ורבות נוספות.

מסלול התמחות בעיבוד אותות, ראש ההתמחות: דוקטור יצחק לפידותקורסי חובה: 

 Digital Signal Processing
 Random Signal Processing
  Advanced Digital Signal Processing Laboratory

קורס בחירה אחד לפחות מתוך היצע הקורסים הבאים:

 Fundamentals of Speech Processing
 Adaptive Filtering
 information Theory
 Real time signal Processing
 Introduction to Natural Language Processing
 Principles of Speech Processing

לטבלת הקורסים המלאה של מסלול התמחות בעיבוד אותות לחץ כאן