התמחות במחשבים

כמה מילים על תחום המחשבים בהנדסת חשמל

תחום המחשבים מהווה כיום נדבך מרכזי בלימודי הנדסת חשמל. מלבד המחשבים האישיים, המשמשים כלי עבודה סטנדרטי בכל שולחן עבודה, מחשבים על מגוון סוגיהם משולבים בכל מכשיר והתקן אלקטרוני שמציע העידן המודרני, כמערכות ומעגלים ייעודיים בהתקני חומרה מתוכנתת (FPGA & CPLD), כמעבדים ובקרים משובצים המריצים קוד על מערכות הפעלה שונות, כמו Linux, RTOS, VxWorks, וכמערכות על סיליקון ספציפי(ASIC) . מגוון ענפי החשמל והאלקטרוניקה המודרנית, בכללם: תקשורת, בקרה, מערכות הספק, עיבוד אותות, דחיסה, הצפנה ועוד, ממומשים ומיושמים, כך או אחרת, ע"י מחשב באחת התצורות הנ"ל. 

יתרונות ההתמחות במסלול מחשבים של מכללת אפקה

מסלול ההתמחות במחשבים של אפקה נועד לאפשר לסטודנטים להתמחות בתחום במסגרת לימודיהם לתואר ראשון בהנדסת חשמל על מנת לטפח את יכולותיהם לעסוק בתחומי החומרה והתוכנה ולתכנן מערכות רב תחומיות. התוכנית מקנה לסטודנטים כלים הנדסיים והכשרה מעשית במחקר ובפיתוח בתחום המחשבים באמצעות מבחר קורסים ומעבדות, המשלבים ידע תיאורטי בנושאי חומרה, תוכנה לצד התנסות מעשית בטכנולוגיות מובילות בתעשייה, כגון: תכנון לוגי מתקדם באמצעות VHDL, תכנות מערכות מתקדם, בקרים ומעבדי DSP חדשניים, מערכות משובצות בזמן אמת על מעבדי ARM, וכן System Design High Speed.

העתיד של בוגרי התמחות במחשבים

התמחות במסלול מחשבים מכשירה את בוגריה להשתלב בתפקידים מרתקים בתחומי החומרה, התוכנה, ובכל תחום הדורש ידע רב-תחומי מקיף המשלב חומרה ותוכנה גם יחד. כתחום  שמהווה מכל ענפי החשמל, השלמת לימודים במסלול ההתמחות במחשבים של אפקה מציבה את בוגרי המחלקה בעמדת פתיחה מצוינת ומאפשרת להם להצטרף לכל חברה העוסקת בהנדסת חשמל או בהנדסת תוכנה בארץ ובעולם.
 

מסלול התמחות במחשבים, ראש ההתמחות: פרופסור אלי פלקסר

קורסי חובה:

Design Hardware A 
Computer Applications for Electrical Engineering 
Advanced Laboratory Hardware Design

קורס בחירה אחד לפחות מתוך היצע הקורסים הבאים:

Design Systems Digital S 
y and Systems time-Real 
Architectures Computer A 
Object-Oriented Programming ++Language C  
Methodology for VLSI Design and Technology 

 

לטבלת הקורסים המלאה של מסלול התמחות במחשבים לחץ כאן