חוויות מסדנת שייט לקהילת הבוגרים: חותרים למצויינות

 הסתיימו להם 6 שבועות של סדנת שייט לפיתוח מקצועי של קהילת הבוגרים, במהלכם 20 בוגרים ובוגרות היו שותפים ללמידה חווייתית שכללה מפגשי תיאוריה, הרצאות אורח, סדנת הישרדות ושייט מעשי.

תכנית הסדנה הותאמה לצרכי המהנדסים של אפקה ושילבה ידע מדעי על יסודות השייט יחד עם פיתוח מנהיגות ועבודת צוות הבאים לביטוי במגוון מיומנויות הנדרשות לסקיפר להשטת היאכטה אל יעדה.

פיתוח הסדנה הוא פרי שיתוף פעולה בין קהילת הבוגרים לפרופ' ורד אהרונסון, פיסיקאית, טייסת ושייטת ומנהלת המרכז לעיבוד שפה באפקה. פרופ' אהרונסון גייסה כשותף את יהודה אלטמן, מדריך שייט תחרותי בכיר, ושניהם התאימו למבנה הסדנה תכנית הרצאות והיוו השראה לקבוצה כולה. "היתה זו סדנה ייחודית ומאתגרת בזמן מיוחד ומאתגר. כל שיעור היה שייט וכל שייט היה שיעור. מקווים שהעברנו את החוויה, את הבסיס ללמידה האינסופית על הטכנולוגיות בכלי השייט, אבל בעיקר: את האדם בסירה ובים: ניהול מצבים שבשגרה ומצבי חירום, נטילת יוזמה ופיקוד, עבודה בצוות, והתמודדות. ובתקופת קורונה, היו אלה התמודדויות נוספות, מהגבלות של המרינה ועד מדריכים שנתקעו בחו״ל. תודה לצוות המרצים שהתארחו בשיעורים שלנו: כריס, איתן, פיני ועמרי, ובעיקר תודה לכם, הבוגרים, שנתתם לנו את הזכות והעונג להכיר אתכם קצת.. להתראות בים!" מסכמים פרופ' אהרונסון ואלטמן.

הבוגרים משתתפי הסדנה מסכמים:

גיל שטיין, ארכיטקט תוכנה בחברת סופטימייז - ביו טי מד, מחזור 18 הנדסת תוכנה:

"סדנת השייט הייתה מעניינת מאוד! השיעורים העיוניים היו מעניינים והמדריכים העבירו את החומר בצורה מרתקת. למרות שהקורס היה אחרי יום עבודה ארוך, נשארנו כולנו מרותקים לזום עד 20.
השיעורים המעשיים היו מהנים ביותר, אווירה טובה, למידה מרובה ומהנה. עומרי המדריך העביר את השיעורים המעשיים בצורה מדהימה ומהנה.עדיין הרקע שלי בזום בעבודה הוא תמונה מהשיעור המעשי:)”

מור שמעון, Product FE Engineer בחברת VITALACY, מחזור 14 הנדסת תוכנה:

"בשנים האחרונות הרחבתי את כישורי המקצועיים בארה"ב ויחד עם זאת הצלחתי לשלב בשגרת חיי עמיתים בעלי עניין משותף בטיולי גלישה, קיאקים וכן גם בהפלגות משותפות. הסדנה נתנה לי אפשרות ליצור את החוויה המחברת הזו גם פה בישראל ובאמצעותה להכיר אנשים וחברים למסע המקצועי ולחיים".

תומר פלפי, מהנדס מערכת בתעשייה האווירית, מחזור 17 הנדסת חשמל:

"הסדנה הייתה עבורי הזדמנות נהדרת לשיפור היכולת האישית בעבודה בצוות והתפתחות לעולמות אחרים. ולא פחות חשוב – ליהנות וללמוד דברים חדשים".

מאור שירזי, מנהל מוצר בחברת MediaKind, מחזור 7 הנדסת חשמל:

"מאוד שמחתי להשתתף בסדנה, הסדנה הייתה מאוד חווייתית פותחת אופקים וממוקדת, היא אפשרה לי להבין מה נדרש בכדי להמשיך בעסוק בתחום השייט, יישר כוח!" 

לוטם פישמן, מהנדסת מכונות בתעשייה האווירית, מחזור 19 הנדסה מכנית:

"זו הייתה הזדמנות מצוינת להכיר ולהתנסות בעולם חדש ומעניין"