אירוע סיום חגיגי למחזור הראשון של תוכנית המנטורים, תוכנית הדגל של קהילת הבוגרים

חברות וחברי המחזור הראשון של תוכנית המנטורים של קהילת הבוגרים, נפגשו למפגש סיום מרגש לסיכום חצי שנת פעילות מרתקת. התכנית מתמקדת בפיתוח מקצועי, צמיחה והגשמה של המשתתפים בה, תוך כדי ליווי מקצועי.

אירוע סיום מרגש התקיים החודש למחזור הראשון של תכנית המנטורים לקהילת בוגרי ובוגרות אפקה בנוכחות ד"ר אמיר כפיר, יועץ ארגוני ומנהיג שינוי מנהלים הפועל באופן שוטף ביותר מ - 40 מדינות והמלווה המקצועי של התכנית, רו"ח מירי אורן, מנכ"לית אפקה, דגנית ציטרין בר-און, מנהלת קשרי בוגרים ו -15 צמדי הבוגרים.ות והמנטורים.ות המשתתפים בתכנית.

פרופ' עמי מויאל, נשיא אפקה, פתח את האירוע ואמר: "החיבוריות שלנו אתכם הבוגרים מחזקת את הקשר בין האקדמיה לתעשייה - לא באמצעות מערכות, אלא באמצעות קשרים אמיתיים בין אנשים – ובהתאם, אני רואה בכם את המפתח לחיזוק הדיאלוג המתמשך לחינוך מהנדסים יצירתיים, מעודכנים, מלאי תשוקה לעשייתם, החותרים למצויינות בכל שלב במהלך הקריירה שלהם". 

תכנית המנטורים, תכנית הדגל של קהילת הבוגרים והבוגרות של מכללת אפקה, הושקה במרץ 21. במסגרתה, בוגרי אפקה צעירים, הנמצאים בתחילת דרכם כמהנדסים, שנבחרו לאחר ראיון קבלה להתקבל לתכנית, זכו להזדמנות ייחודית למנף כישורים ומיומנויות, קבלת השראה, ערך מוסף מקצועי ופיתוח אישי באמצעות חיבורם בתהליך מאצ'ינג מדויק ל-15 מנטורים שכולם בוגרים מנוסים בעלי תפקידים מובילים בחברות במשק. התכנית בנויה כך שהיא מקנה ערך לכל השותפים לה, למנטורים, לחניכים וכמובן לקהילת הבוגרים. מעבר לחניכה 1X1 לאורך חצי שנה, קבוצת המנטורים מלווה ע"י אנשי מקצוע בסדנה מקצועית, ליווי וייעוץ אישי וביצירת שיח עמיתים לחיבורים בין המנטורים עצמם. גם החניכים הנבחרים יפעלו מעבר לחניכה בפועל בקבוצת עמיתים משלהם, בה יוכלו לחלוק מניסיונם ולהתחבר לחברי קהילה הנמצאים בשלב דומה לשלהם. 

 


אירוע הסיום הפגיש את המנטיז לפגישה הפורמלית האחרונה עם המנטור או המנטורית שלהם, כשרבים מהם הצהירו שימשיכו וישמרו על הקשר בזמנם הפנוי ומתוך רצון הדדי.

מרגש מאוד היה לשמוע את הבוגרים והבוגרות, מנטיז ומנטורים מספרים ומשתפים על תהליכים משמעותיים שחוו במהלך התכנית. חלקם מצאו עבודה חדשה, חלקם חקרו תחומים שלא הכירו וחלקם פתחו דלתות שחשבו שלא יצליחו לפתוח. מצד שני המנטורים שיתפו כמה הם נתרמו מהחיבור למנטיז, שאתגרו, גרמו להם לתחושת סיפוק ולמידה על עצמם, היכרות עם דור המהנדסים החדש ורבים מהם שיתפו שהמפגשים הביאו אותם לתהליך משל עצמם.

תיזמון השקת התוכנית לא מיקרי - אפקה ציינה בשנה החולפת 25 שנים להקמתה ודורות הבוגרים שלה מהווים בשלב זה אקוסיסטם חזק ומגוון, ששורשיו כבר נטועים עמוק בתוך תעשיית ההיי-טק וההנדסה ובשלים להטמיע ולהעניק מניסיונם וידיעותיהם הרבות לצעירי הקהילה.


המנטורים שלנו>>
סיכום החוויה של הצמדים >>

המחזור השני צפוי להיפתח בפברואר 22 ויימשך כחצי שנה. להגשת מועמדות פנו אל דגנית ציטרין בר-און, מנהלת קהילת הבוגרים בדוא"ל alumni@afeka.ac.il