סטודנטים פיתחו אפליקציות לחברת דן
באנר סטודנטים פיתחו אפליקציות לחברת דן
סטודנטים פיתחו אפליקציות לחברת דן

במסגרת שיתוף פעולה בין התמחות מערכות תוכנה ניידות במחלקה להנדסת תוכנה ובין חברת התחבורה דן, פותחו אפליקציות iOS ייחודיות, לשימוש החברה. 

במסגרת קורס פיתוח iOS בהתמחות מערכות תוכנה ניידות, בראשות הגב׳ רויטל הולנדר, פיתחו סטודנטים, עם המרצה, מר ניר מזרחי, אפליקציות ייחודיות לחברת ״דן״. 

איך אני נוהג? הסטודנט אבישי מחלוף פיתח אפליקציה שתשרת את הפקחים המסיירים באוטובוסים. חברת דן מפעילה בקרים סמויים המפקחים על הנהגים ובודקים את מידת הציות שלהם לכללי התחבורה. הפקחים ימלאו דו״ח באפליקציה לאחר כל נסיעה, והנתונים יישמרו ויעובדו בשרת. האפליקציה תאפשר להפיק דו״חות ולעקוב אחר פעילות הנהג. 

מה אוכלים היום? הסטודנטים אור מדינה ודביר סופר פיתחו אפליקציה להזמנת אוכל מהקפיטריה במתחם החברה. האפליקציה נועדה לשימוש פנימי של העובדים, במטרה לחסוך זמן. עובדים שירצו להזמין אוכל במתחם החברה, יוכלו להזמין דרך האפליקציה ולקבל את המשלוח למשרד שבו הם נמצאים. 

פגישת ייזום, אפיון מערכת ותמצית מנהלים 
האפליקציות פותחו במהלך סמסטר אביב, בשיתוף פעולה ובקשר רציף עם מר אמיר כהן, מנהל מערכות מידע (CTO) של קבוצת החברות בדן. על העבודה המשותפת אמר אמיר: "הסטודנטים קיבלו דגשים, למשל לפתח מערכת שיש סבירות גבוהה לשימוש עתידי בה. העבודה התנהלה על פי מתודולוגיות ברורות המאפיינות את השוק, קרי פגישת ייזום מערכת וכתיבת מסמך אפיון מסודר המפרט את קהל היעד, השירותים שתכלול המערכת, לוחות זמנים ועוד. בסוף התהליך הוגשה תמצית מנהלים, שאושרה בחברה". אמיר הוסיף כי דגש רב ניתן לעצמאות הפיתוח ולאי תלות בגורמים טכנולוגיים פנימיים בדן. לצורך הפיתוח הוקמה בדן סביבת פיתוח: ניתנה לסטודנטים גישה מרחוק לסביבת הפיתוח ולבסיס הנתונים, והמערכת שפותחה תואמת במלואה את צורכי העבודה של דן. הוא אומר: "הופתעתי ממידת העצמאות של הסטודנטים, ממידת המקצועיות שלהם, מהשליטה שלהם בחומר, מהבנת התוצרים ומהמענה שלהם לציפיות. הם הרימו את הכפפה ועברו תהליך פיתוח מושלם, בהתאם לאפיון. אשמח לעבוד שוב עם אפקה".