רכב חשמלי

רומן שולמן ודוד דביר פיתחו יחד מערכת לרכב חשמלי המשפרת את ביצועי הרכב ומוזילה אותו.   

מיזם TurboGEN החל בעקבות השתתפות בפרויקט Afeka Racing Team) ART) באפקה, שמטרתו בניית רכב מירוץ חשמלי. שם הכירו רומן שולמן, סטודנט להנדסה מכנית עם התמחות במערכות רכב, ודוד דביר, סטודנט להנדסת תעשייה וניהול. במסגרת הפרויקט זיהו השניים בעיות עקרוניות המקשות על הכנסת רכב חשמלי לשימוש המוני, ונולד הרעיון לפרויקט יזמי לפתרון הבעיות הללו. 

מיזם TurboGEN הוקם על בסיס פרויקט הגמר של רומן שולמן. במסגרת המיזם פותחה מערכת אשר מרחיבה את טווח הנסיעה לרכב חשמלי באמצעות טכנולוגיית "מיקרו טורבו גנרטור" (Micro Turbine Generator). המערכת מאפשרת גם לצמצם את מספר הסוללות הנדרשות לנסיעה ברכב, ולהגדיל את טווח הנסיעה בטעינה אחת. לטווח בלתי מוגבל.פיתוחים חדשניים אלו יפחיתו משמעותית את מחיר הרכב עבור הצרכן. המערכת שפיתחו שולמן ודביר תאפשר לצרכנים ליהנות ממכונית עם ביצועים של רכב חשמלי, נוחות שימוש של רכב רגיל, ומחיר של רכב היברידי. 

לאחר אינספור שעות עבודה, קידום, פיתוח וגיוס משקיעים, נבחר מיזם TurboGEN להשתתף בתחרות Ecomotion challenge. תחרות גברו שולמן ודביר על יותר מ-50 מתמודדים! וזכו להשתתף באקסלרטור של אקומושיון וכן בפרס בסך 100,000 ש"ח להמשך העבודה והפיתוח של המערכת.