באפקה לומדים לתואר הנדסי, שלושה אחים, המגיעים מטבריה. הם מספרים כי בבית, המסר אשר עבר מן ההורים הוא ללמוד מקצוע נדרש ולמצות את הפוטנציאל האישי בצורה הטובה ביותר. אז אומנם כל אחד מהם בחר במקצוע אחר, אבל הראש ההנדסי החזק מאפיין את שלושתם יחד.

שי הוא הבכור מבין האחים, על הדרך בה הגיע לאפקה הוא מספר: "אחרי טיול גדול בדרום אמריקה, עברתי לגור אצל דודתי ברמת השרון, שם שמעתי רבות על מכללת אפקה, בה לומדים רק הנדסה והיא נחשבת למוסד אקדמי מוביל. נרשמתי להנדסת תעשייה וניהול, וכרגע אני בשנה השלישית ללימודי. בחרתי במקצוע הזה כי מאוד עניין אותי הצד הניהולי והכלכלי יחד. עם זאת תמיד רציתי ללמוד תואר נחשק בהנדסה וכך בחרתי בהנדסת תעשייה וניהול בהתמחות של ניהול התפעול והביצועים". 

אחרי ששי הבכור סלל את הדרך, הגיע השלב של האח הבא בתור- דור : "שי בדיוק סיים את השנה הראשונה, ראיתי כי טוב והחלטתי להירשם גם כן לאפקה במסגרת לימודי עתודה, כיום אני בעיצומה של השנה השנייה בהנדסה מכנית". נזכר דור. "אחרי שגם אני, וגם שי היינו מרוצים מאוד מהרמה הגבוהה באפקה ובאותה העת מההווי הלימודי, הגיע תורו של חן, אחינו הצעיר, אשר הצטרף השנה כסטודנט במחלקה להנדסת תוכנה".

שאלנו את השלושה איך זה להיות אחים באותו מוסד לימודים?  "בשנה הראשונה גרנו שלושתנו יחד ברמת השרון וזה חסך לנו המון בדמי השכירות. בהקשר הלימודי אנחנו רואים אחד את השני במסדרונות, מתייעצים לגבי לימוד נושא מסוים או קורס מעניין במיוחד. עכשיו כשחן התחיל את השנה הראשונה שלו, אני עוזר לו בלימודי החדו"א והאלגברה" מסכם דור.