לומדים במרכז ומתברגים בעמק הסיליקון הישראלי 

הנדסה במרכז הארץ? אולי בדרום? או כדאי דווקא ללמוד הנדסה בצפון? היכן אתם עומדים להשלים את התואר שלכם? 

אם שאלה זו מטרידה גם אתכם, דעו שאינכם לבד. מועמדים רבים למסלול לימודי הנדסה בכל רחבי הארץ מתחבטים בשאלה זו, ואין זה משנה אם מדובר במסלול לימודי הנדסה מכנית, הנדסת תעשייה וניהול, הנדסת מכונותאו הנדסת תוכנה. 

ודאי חשבתם שלימודי הנדסה בכל מוסד אקדמי הקרוב למקום מגוריכם יהיו הבחירה הטובה ביותר, אך הרשו לנו לגלות לכם סוד, הדברים קצת יותר מורכבים כשמדובר בלימודי הנדסה. נכון, אם אתם גרים בצפון יהיה לכם נוח יותר ללמוד במוסד אקדמי באזור הצפון מאשר ללמוד במסלול לימודי הנדסה במרכז.ואם אתם מתגוררים בדרום, כמובן שמרכז אקדמי בדרום יהיה מקום אידיאלי עבורכם מבחינה גאוגרפית. אך האם שאלה של נוחות גאוגרפית היא זו שצריכה להנחות אתכם ולנווט את הקריירה שלכם? התשובה פשוטה: לא! 

יש כמה קריטריונים חשובים שצריכים לנווט את בחירתכם. ננסה לשפוך אור על קריטריונים אלה בשורות הבאות. 

להיות במרכז העניינים  

כשם שלאחינו האמריקנים יש את עמק הסיליקון, גם אצלנו בישראל יש אזור היי־טק ותעשייה שמשמש מרכז לטכנולוגיה עילית. קבלו את הגרסה הישראלית לעמק הסיליקון האמריקני – "סיליקון ואדי". מדובר במרכזי היי־טק גדולים ומתפתחים המרוכזים במרכז הארץ כגון תל אביב, הרצלייה, נס ציונה, רמת גן, ראש העין או פתח תקווה. לימודי הנדסה במרכז למעשה מקרבים אתכם עוד יותר אל הצלחת. קִרבה למרכזים אלה כבר בעת הלימודים מספקת נקודת פתיחה הרבה יותר טובה לבוגרים. 

לימודי הנדסה במרכז: ללמוד ולעבוד 

קריטריון נוסף שצריך להנחות את הבחירה טמון בעובדה שרוב הסטודנטים בישראל לומדים ועובדים במהלך לימודיהם. זוהי המציאות, לרוב הסטודנטים הישראלים אין פריבילגיה שיש לסטודנטים במדינות אירופאיות כגון שוודיה – 'לימודים חינם'. בדיוק מסיבה זו יש יתרון ללימודי הנדסה במרכז הארץ. קרבה לאזורי התעשייה מאפשרת לסטודנטים ליהנות מצבירת ניסיון בעל ערך רב כבר בעת הלימודים הודות להשתלבותם בחברות היי־טק מובילות. 

יתרון זה מקבל משנה תוקף אם בוחרים במסלול של לימודי הנדסה במרכז במתכונת של לימודי ערב. לימודיםאלה מאפשרים פיתוח קריירה באחת מחברות ההיי־טק הממוקמות במרכז, ב"סיליקון ואדי", בד בבד עם השלמת תואר בהנדסה מכנית. 

דיאלוג מתמיד עם תעשיית ההיי־טק 

תחום ההנדסה על סוגיו השונים (תעשייה וניהול, הנדסת תוכנה, הנדסת חשמל, הנדסת מערכות, הנדסה רפואית וכו') משתנה ומתחדש כל הזמן. ההתפתחויות הטכנולוגיות מפתיעות אותנו חדשות לבקרים, וחשוב להיות עם היד על הדופק. לימודי הנדסה במרכז בעצם מאפשרים דו־שיח פורה ומתמיד עם מרכזי התעשייה וההיי־טק הסמוכים להם גאוגרפית. מוסדות אקדמיים שמנותקים מעולם הפרקטיקה, לעולם לא יַקנו לסטודנט את כל הכלים והידע הדרושים להצלחה ב"עולם האמיתי". 

אם כן, נראה שהתשובה לשאלה היכן כדאי ללמוד הנדסה ברורה. לימודי הנדסה במרכז הארץ מעניקים כמה יתרונות ברורים הן לסטודנטים הן לבוגרים והופכים את השתלבותם בעמק הסיליקון הישראלי המשגשג, ה"סיליקון ואדי" לקלים וחלקים יותר.