כל הסיבות ללמוד הנדסת תוכנה 

הנדסת תוכנההיא אחד ממסלולי הלימוד המבוקשים ביותר כיום משום שבוגרי הנדסת תוכנה משתכרים שכר גבוה מאוד ביחס לשכר הממוצע במשק. כמו כן מהנדסי תוכנה נהנים מתנאי עבודה טובים במיוחד. הביקוש למהנדסי תוכנה נמצא בעלייה, ואפשרויות התעסוקה בתחום זה מגוונות מאוד. בוגרי הנדסת תוכנה  יכולים להשתלב בשלל מקומות עבודה: בנקים, משרדי ממשלה, בתי תוכנה, חברות הייטק, חברות תקשורת ועוד ועוד. 
 

מה עושה מהנדס תוכנה? 

מהנדס תוכנהאחראי על פיתוח ותחזוקה של מערכות תוכנה מורכבות. עליו להיות בקיא במדעי המחשב, במתודות הנדסיות, ובעל ידע במתמטיקה ובפיזיקה. למהנדס תוכנה מקצועי מיומנויות טכנולוגיות גבוהות. הוא מפתח, יוזם ומתכנן מערכות תוכנה בהתאם לצורכי הארגון. הוא מנהל ומוביל תהליכים, אך גם עובד בצוות.  

מסלול הנדסת תוכנה במכללה האקדמית להנדסה בתל אביב אפקה 

מסלול הנדסת תוכנה במכללת האקדמית להנדסה בתל אביב אפקה נחשב לאחד המסלולים הפופולריים ביותר. בשורות הבאות נפרט את כל הסיבות שמיצבו את מכללת אפקה כמוסד האקדמי המוביל בתחומי ההנדסה בכלל, ובתחום הנדסת תוכנה בפרט:  
 

  1. ללמוד הנדסת תוכנה במכללה ייעודית למקצועות ההנדסה.מאז הקמתה ב־1996, שמה לה למטרה מכללת אפקה להתמקד רק בענף ההנדסה, וזאת בניגוד למוסדות אקדמיים אחרים. ההתמחות הזו לצד הצבת סטנדרטים לימודיים גבוהים גרמו לכך שכיום בוגרי מסלול הנדסת תוכנה במכללה נהנים ממעמד מועדף ומיתרון בשוק העבודה. 
  1. אפשרויות לימוד גמישות. מכללת אפקה הצליחה לקרוא נכון את המפה ומאפשרת לכל אחד מהסטודנטים לבחור במסלול הלימודים המתאים ביותר עבורו. למשל, מציעה המכללה שני מסלולי לימוד: לימודי בוקר ולימודי ערב לסטודנטים במסלול הנדסת תוכנה שרוצים לשלב בין עבודה ללימודים. 
  1. סגל מרצים מובחר. סגל המרצים של מכללת אפקה כולל מרצים בכירים. כולם מגיעים מעולם הנדסת התוכנה, מביאים עימם ניסיון עשיר ומקפידים להישאר מחוברים לתעשייה כל הזמן. 
  1. תוכנית לימודים עדכנית. מסלול הנדסת תוכנה של היום שונה מזה שהיה לפני ארבע שנים. מכללת אפקה מעולם לא נחה על זרי הדפנה, היא מתאימה את תוכנית הלימודים על פי דרישות השוק ועל פי ההתפתחויות הטכנולוגיות החדשות. ובעולם דינמי כל כך כמו עולם התוכנה – חשוב להיות עם היד על הדופק. 
  1. קשר רציף עם תעשיית התוכנה.היכולת של המכללה להתאים את תוכנית הלימודים לדרישות השוק נעוצה בקשר ההדוק שמקיימת המכללה האקדמית להנדסה בתל אביב אפקה עם התעשייה שם בחוץ. קשר אמיץ שנוצר הודות לסגל המרצים המוביל ובזכות הסמיכות הגאוגרפית של המכללה למוקדי התעשייה וההייטק בישראל. 
  1. שילוב בוגרים בתעשייה.למכללה מערך תעסוקתי גדול שמלווה את הסטודנטים גם בתום לימודיהם. מחלקה זו מטַפַּחַת את עתידו של כל אחד מבוגרי מסלול הנדסת תוכנה ומסייעת בהשתלבותו בשוק העבודה. למעלה מ־1,000 מהנדסים בוגרים בהנדסת תוכנה, המכללה האקדמית להנדסה – אפקה הכשירה עד היום (פברואר 2011), למעלה מ־90% מהם השתלבו בתעשייה כמהנדסי תוכנה. 

אלה רק חלק מהיתרונות של לימודי הנדסת תוכנהבמכללת אפקה, ויש עוד רבים נוספים. אם אתם חולמים על קריירה מצליחה כמהנדסי תוכנה ורוצים להיות בטוחים שאתם בוחרים במוסד האקדמי המתאים, בואו למכללת אפקה. 
 
בשנים האחרונות דרושים מהנדסיםרבים בתחומי ההנדסה בכלל ובתחום הנדסת תוכנה בפרט.